Randunici martie-aprilie 2008 - (9)

Raspunsuri - Pagina 12

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Roxana Claudia spune:

Zozela - stai cumintica acasica asa cum a zis dr. Eu l-am simtit pe bb1 la 20 sapt, am fost mai "nesimtita", dar nu a fost nicio problema cu bb. Cat despre starea de bine de la 14 sapt...eu am facut 15 si tot mai astept

Roxana 15 sapt si Catalin (5 iunie 2006)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns natynic spune:

Mama, fetelor, am lipsit si eu sa iau verighetele, am mancat, m-am prabusit un pic in pat si cand sa citesc...ati scris enorm!!
Intai de toate FELICITARI OLGUTZIKA pentru nunta! Sa dea Dumnezeu sa fie intr-un ceas bun si sa fiti fericiti. La noi a fost invers, nunta planificata inainte si bebe...cand o veni (tinand cont de boala mea, era clar ca e bine cat mai devreme). Cum am fixat nunta, mama s-a imbolnavit grav, am mai povestit, a mai trecut o luna de cosmar dar la final ea si-a revenit mult, am plecat o saptamana in Apuseni intr-un loc divin si...a aparut bobita din prima incercare!
Ca sa-ti raspund, verighetele le-am luat la recomandarea unei colege casatorita acum o luna. Au iesit superbe si, crede-ma, am vazut multe modele in locuri cu pretentii si nu se compara, aici n-am stiut de unde sa aleg mai intai. Firma se cheama Coriolan, in Bucuresti are sediul pe str. Tache Ionescu 8 (dar sunt si in alte orase), are site propriu: www.coriolan.ro, vezi toate modelele, preturile, etc si te poti duce tintit. Comanda a durat fix 2 saptamani; daca, teoretic, aveti sansa sa se potriveasca marimile existente, le luati pe loc.
Am ras de chestia cu menstruatia...era si temerea mea cand am fixat nunta, ca voi fi cu musafirii dupa mine,iata insa ca bebe a avut grija sa ma scuteasca de problema. Si eu stiam explicatia aia, ca de fapt nu esti lasata ca sa nu curga sange in biserica, ceea ce in zilele noastre e absurd...
Miri, din suflet mi-as dori sa te pot ajuta, din pacate insa ma invart numai in cercul medicinei alopate, in care in faza asta se cam dau toti la o parte. Nu dispera insa! Poate incet-incet se va simti mai acceptabil si fiecare zi castigata conteaza...
Va pup. Mi-e greata de mor, nu suport decat branza, rosii, mere si rar carne de pui, cand va aud cu fasolea pe toate Acum plec la job-ul din privat, ca deh, banii trebuie castigati. Bye, revin

naty 8+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns RalucasS spune:

sper sa nu imi mai modereze si mesajul asta jumatate de zi....
am venit de la control, mi l-a aratat d-na doctor pe bebita a meu cu degetelul in gurita, a fost asa de emotionant ca imi dadeau lacrimile de bucurie. Translucenta nucala mi-a iesit bine 2,3mm, iar intre data de 23-30 sept trebuie sa ma duc sa imi fac triplul test. Oricum sunt bucuroasa tare ca bb e bine, pt ca am stat cu emotii toata luna

12+
eco 6 sapt
eco 7 sapt




Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ririan spune:

Bine v-am regasit mamicutelor,eu am cam avut treaba si nu am reusit sa intru.O nunta de vis si o viata de asemeni pt. randunicile care au hotarata sa-si legalizeze iubirea si fructul acesteia!RalucasS nu-mi spui te rog tu cati ani ai de-ti faci triplu test,sau asa ai vrut,pt. ca si eu o sa am miercuri 12 sapt. si merg la control si presupun ca o sa fiu trimisa sa fac TT,pt. ca am deja 35 de ani.

http://good-times.webshots.com/album/560414507QMNnrC?vhost=good-times mamica de 3 fetite...si poate si de baietel?!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns underqueen spune:

buna, fetelor! azi am avut o zi groaznica... am fost la scoala la care am fost repartizata doar ca sa aflu ca am fost repartizata pe niste ore care nu exista! sunt pur si simplu disperata! daca nu se rezolva raman fara servici. si fara vreo sansa la concediu pentru cresterea copilului...am plans toata ziua...stiu ca nu e bine, dar vestea a fost asa un soc ca mi-am revenit foarte greu...ma doare capul ingrozitor! sper sa se rezolve totusi...

va pup pe toate! ma duc sa ma plimb, sa-mi oxigenez creierul...


ps: azi 14 saptamani
-------------------------
inteligenta ma urmareste dar sunt prea rapida
13+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns RalucasS spune:

ririan- eu am aproape 25 de ani, si triplu test il fac la indicatiile d-ne dr, de cand m-am dus la dansa in 6 sapt, mi-a dat o hartiuta (pe care nu o gasesc acum deloc, asa ca nu mai stiu exact datele) si mi-a zis intre ce perioade o sa fac translucenta nucala, triplul test, si morfologia fetala, asa ca o sa le fac asa cum ma indruma dansa, nu cred ca am nimic de pierdut.

12+
eco 6 sapt
eco 7 sapt




Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Simo27 spune:


stai linistita,underqueen! sigur totul se va lamuri,nu are rost sa te nelinistesti acum,sa plangi....acum trebuie sa fi calma,macar incearca!nu cred ca nu o sa iti dea cei de la inspectorat ore ca sa iti faci o norma intreaga...roaga-te la DD si sigur o sa se rezolve totul! iti tin pumnii!! pupic

Simo
14 saptamani si mamica lui David

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns clauclau spune:

Underqueen, stai linistita, sigur se va rezolva situatia si sigur nu ramai fara servici, o sa se gaseasca o solutie. Te cred ca ai inebunit de nervi dar incearca sa te calmezi pentru tine si bebe. Iti tin pumnii sa se rezolve cat mai repede problema asta.
E bine ca ai iesit la plimbare, te relaxezi putin si poate vezi altfel lucrurile.

Te pup.

CLAU 14+

mamica de Razvanel si acum de bebe 2

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns clauclau spune:

Simo27, ce mai faci? Nu te-am mai vazut de multisor pe aici...




CLAU 14+

mamica de Razvanel si acum de bebe 2

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns blankar spune:

underqueen

aia de la inspectorat nu stiu ce posturi au vacante si ce posturi nu?
daca ai fost la examenul de titularizare nu sunt obligati sa-ti dea post? stai linistita ca se rezolva

blankar12

Mergi la inceput