Mamici de noiembrie-decembrie 2007 (68)

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Victo spune:

mie nu-mi face tuseu vaginal...
o sg data m-a urcat pe masa, la ctrl de pe la 3 luni..in rest doar eco..si aceea nu dureaza mult...eu incep sa ma indoiesc din ce in ce mai mult de dra mea, cu super recomandarile ei cu tot...
e cam tarzior sa o schimb acu, nu???

30+ piticul Stefanut
AMR 10 SAPT

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ancadragoman spune:

Rox ai dreptate,de la 7 luni se merge la 2 saptamani la control. Eu mai merg pe 17 si cica eco sa fac la 35 de saptamani ,dar pana at mai bag eu una mica

anca 30+

Maria
poze

AMR 10 saptamani



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns g24hit spune:

hello
ce fac burticile?
noi raportam 7 kg in plus. eu nu ma plang.am plecat de la 49kg.

azi am implinit 28 sapt.DOAMNE AJUTA.

ENI 28+ IULIA

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ancadragoman spune:

Victo cred ca este cam tarziu.
Eni stai f bine cu kg...

anca 30+

Maria
poze

AMR 10 saptamani



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns crisstiana spune:

DANY2007
Esti pe receptie?
De ce te feresti de Clexane?? Si pentru ce se recomanda in Romania? Eu am piciorul in ghips de 10 zile si mi-au facut in fiecare zi cate una bucata Clexane in picior. Vroiau ei in burta, dar le-am spus sa se duca la plimbare cu ideea asta. Eu stiu ca e anticoagulant. Si inca mai tre sa fac vreo 10 zile. E ceva de rau??
Tu ce stii? Tine-ma la curent, nu ma lasa in ceata.
Apropo, ai vazut ca noi avem acelasi DNP?
Dar eu vreau sa-l fac capricorn, asa ca o sa mai stea in burtica pana pe 22-23 decembrie, ca daca nu.....
Te pup. Ies la plimbare. Revin mai tarziu.


Crisstiana 23+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns crisstiana spune:

A, uitasem sa-mi schimb semnatura. Azi fac 25 de saptamani. Si sper sa-l mai tin pe bb inauntru inca vreo 16, ca sa iasa capricorn. Oricum, baietii scot mai greu capul afara, nu????
Va pup, am fugit.

Crisstiana 25+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dany2007 spune:

quote:
Originally posted by crisstiana

DANY2007
Esti pe receptie?
De ce te feresti de Clexane?? Si pentru ce se recomanda in Romania? Eu am piciorul in ghips de 10 zile si mi-au facut in fiecare zi cate una bucata Clexane in picior. Vroiau ei in burta, dar le-am spus sa se duca la plimbare cu ideea asta. Eu stiu ca e anticoagulant. Si inca mai tre sa fac vreo 10 zile. E ceva de rau??
Tu ce stii? Tine-ma la curent, nu ma lasa in ceata.
Apropo, ai vazut ca noi avem acelasi DNP?
Dar eu vreau sa-l fac capricorn, asa ca o sa mai stea in burtica pana pe 22-23 decembrie, ca daca nu.....
Te pup. Ies la plimbare. Revin mai tarziu.


Crisstiana 23+



Acum sunt pe receptie

Nu ma feresc de clexan. Dar pentru ca toate analizele sunt ok pana acum dna. Dr mi-a spus ca nu are rost sa fac injectile. Prin analize intelegandu-se ecografii unde sa vazut ca bebe se dezvolta si este in grafic, IR'uri ok si analizele de sange unde antigoagulantul lupic mi-a iesit negativ. Urmatoarea eco o am pe 13 sept, dupa care merg la Fundeni pt sange si tot asa...in cazul in care apare ceva nou (in neregula) intru imediat pe tratament. Acum iau aspenter de 6 ori pe saptamana.

La tine cum este bebe, este ok, in grafic? Si tu ai sindromul antifosfolipidic sau de ce faci clexan?

Succes si un bebe sanatos

Dana 25+ Luca-Rares

www.flickr.com/photos/11543857@N07/" target="_blank">Poze cu burtica






Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dany2007 spune:

Am plecat la PIZZZZZAAAAAAA - ma duce sotul la Sheriffs

Dana 25+ Luca-Rares

www.flickr.com/photos/11543857@N07/" target="_blank">Poze cu burtica






Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Jasmin012 spune:

Buna, fetelor, citim si noi din capitolul anterior, ca nu l-am terminat, si raspundem pe bucatele.

Rox, ti-am zis eu ca bebe George e un grasunel si ca mai mult ca sigur are 2 kg???? Bravo, super!!! Ne bucuram pt tine, dar nu te mai amari atita pt timpitul ala de doctor...cum poate sa-ti spuna ca e prea mic si sa te ia la intrebari?

Cami, oricum se poarta combinatia de culori...Iar despre eco morfo, si mie dr. Nedelcu mi-a zis la 21 saptamini ca urmatoarea eco se face la 35 saptamini ca sa vada pozitia lui bebe. Mi-a zis ca nu are rost sa fac alta eco pina atunci, nici la 28-30 saptamini, cum zisese Iosup. Probabil ca mofrfologia nu mai are rost in ultimul trimestru de sarcina...zic si eu...

Adina, de ce esti bolnavioara, ce ai? Sper ca deja sa te simti mai bine...pupic de la noi

BB, am vazut burtica, tati v-a desenat-o? Doamne, ce dinti!!!!



bebe si burtik

cum creste comoara

Jasmin26+ Lucas Daniel

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Roxxy80 spune:

Si eu am parte de tuseu vaginal la fiecare vizita la ginecolog. Dr meu mi-a spus ca asa se verifica cel mai bine colul. Eu merg lunar la ginecolog. Sunt curioasa daca de data viitoare (sunt programata la 29 de saptamani) o sa-mi spuna sa vin o data la 2 saptamani. Dr meu ginecolog nu este de acord cu foarte multe ecografii (spunea ceva de genul ca afecteaza urechea interna a bebeului). Mie mi-a recomandat sa fac eco 4 D la 20 de saptamani, 28 de saptamani si 34. Intre ele am facut si vreo 4 eco normale. De cele 4 D nu m-am tinut intocmai (adica cea de 28 de saptamani o voi face la 31 pt ca atunci am putut sa ma programez la dr Meclea de la Sanador). Iar cea de 34 o voi face pe la 35-36. Pot sa va spun ca dintre cei 2 doctori care m-au vazut la 4 D (Iosup si Meclea), il prefer pe Meclea. Desi nu este f sociabil si comunicativ , mi s-a parut f f atent si m-a tinut vreo 40 de minute.
Cred ca v-am plictisit deja.

Roxxy 26+Rares Matei

Mergi la inceput