FIV 131

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns kla78 spune:

NUSYacum fac proba!am facut exact cum ai spus tu.

http://es.pg.photos.yahoo.com/ph/kla788/my_photos

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kla78 spune:

a iesit,multumesc!

http://es.pg.photos.yahoo.com/ph/kla788/my_photos

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns felicia_ spune:

Kora, multumim pt capitol! Sa fie cu noroc si sa speram ca de luni incep sa apara vestile bune!
Ana, iti tin pumnii, nu ceda pe ultima suta de metri!
Kla, bravo, acum poti scrie colorat! Ca aveai nevoie, mai ales cand va trebui sa scrii ca ai II ! Si eu sper sa incep inhibarea pe 3 sept, dimineata merg la eco si va spun apoi care e exact planul de bataie! Sper sa ma descurc si cu seringile, sa cumpar bune...
Luck ,si sotul meu a zis ca imi face el injectiile.. pe cele subcutanate sigur (mi-a mai facut), pe cele intramuscular... am zis ca il las sa bage o data acul si apoi mai vad!
Liliana,Doris bine ati venit in gasca de sept-oct!



poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kla78 spune:

FELICIAdaca incepi luni inseamna ca vom fi impreuna pana la test....apoi pana se nasc

http://es.pg.photos.yahoo.com/ph/kla788/my_photos

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nusy spune:

Kla: bravooo,ai reusit! Vorba Feliciei,o sa ai nevoie sa scrii cu rosu cand ne vei anunta cele 2 liniute!

Felicia: vezi ca cele mai bune seringi pentru subcutanat sunt cele verzi,de 1 ml,pentru insulina,cu ac detasabil(de la Helmject).Eu am cautat o gramada la mine in oras,caci nu aveau(la primul FIV am gasit foarte usor,dar acum nu mai erau).Erau doar unele rosii,mai deosebite,cu un ac bagat intr-un dopulet...ciudate...si erau si la pret de doua ori mai mare decat cele verzi.Intr-un final,mi-au adus de care am vrut eu.



Nusy

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kla78 spune:

FELICIA,NUSYsa dea DD ca peste putin timp sa umplem subiectul numai de ll

fug in pat la tv,noapte buna si sa visati cu ingerasi!

http://es.pg.photos.yahoo.com/ph/kla788/my_photos

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns luck spune:

Fetelor
dupa ce m-am plans atata de injectii vreau sa va spun ca m-am hotarat sa fac menogonul la spital la urgente si pentru ca sotul meu nu a ajuns inca acasa si mi-a fost frica sa deschid singura gonalul si sa il prepar mi-am facut si gonalul la spital unde asistenta cand sa-mi dea injectia cu gonal i-a cazut acul cel mic,noroc ca am facut 2 fiole si mai aveam un ac.Stau acum si ma intreb daca ea nu a reusit sa-l fixeze bine oare eu puteam ? Dar acum am scapat de stres pana in weekendul viitor.
tuturor si galerie anei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns crisis81 spune:

Buna seara si bine v-am gasit la un nou capitol. Multa bafta fetelor care asteapta testarea. Si muuuuuulta bafta celor care asteapta un BB.
Vreau si eu pe listuta si o sa scriu inca o data detaliile mele: Ma chinui de doi ani, am 3 inseminari facute cu Dr. Cezara Bucur in iunie, iulie si august la Dacia MC si acum sunt in pregatiri pentru FIV pe care il voi face la Szeged cu Dr Zadori. Joi plec spre Szeged pentru prima consultatie.


www.flickr.com/photos/11706357@N04/sets/72157601536268989" target="_blank">Nunta noastra
www.flickr.com/photos/11706357@N04/sets/72157601536463995" target="_blank">Bulgari2007 si Animalutzete mele

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns felicia_ spune:

crisis81, drum bun si sa te intorci cu vesti bune (impresii favorabile despre dr si planul de bataie).
Nusy, multumesc frumos! Mi-am notat si o sa ma duc cu biletelul la farmaci si nu ma las pana nu vad o seringa asa cum ai zis tu!
Kla, poate vor avea copiii nostri aceeasi zi de "concepere"
Luck, dar in timpul saptamanii cine ti le face? Ca parca prietena ta era plecata... bafta in continuare!



poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns KoraPop spune:

ANA AMR 1 ZI!DOAMNE AJUTA!Maine voi fi cu gandul la tine si cu pumnii stransi!

Nusy diana d spus sa o trec pe lista sept – oct,daca imi va spune ea sa o trec pe lista august-sept voi rectifica.
feicia_ bafta multa incepand cu ziua de maine!Te asteptam la raport!

Fetelor eu tocmai am venit de la discutia cu dr. Matei.Mi-a facut schema:pe 24 sept ( a doua zi de CM ) voi face profilul hormonal si daca e careva crescut ( de ex. FSH-UL ) voi incepe din acea zi cu diphe 0,1 / zi+ 1 pastila medrol de 4 mg pana in 3 octombrie ( de ziua mea )cand voi face ecografie si repet profilul hormonal si tot din 3 oct incep cu 3 fiole de gonal f de 75 UI + 1 diphe + 1 medrol timp de 4 zile,in a 4-a zi urmand sa fac eco + profil hormonal si in functie de acestea vom merge mai departe cu aceeasi doza sau cu doza marita si eventual se va adauga si menogoane.Pana atunci insa va trebui sa fac anticorpii antifosfolipidici,cardiolipidici,lupici si alte analize de acest gen ( imi va spune dansa miercuri la tel exact ce am de facut) si daca ceva nu iese bine amanam cu o luna si imi va da si clexane.Stiu ca s-a mai discutat pe aici dar tare mult v-as ruga pe fetele care au facut acesti anticorpi sa imi spuneti exact care sunt si unde ar fi mai bine de facut ( eventual preturile daca le stiti)Exclus Fundeni.Ma apuc de maine sa iau elevit si neaparat trebuie sa las tigarile ca am primit o mustrulaiala zdavana.
Embrionasii mi-i va putea pune la max. 96 de ore asta in functie de cand va avea loc punctia etc.Pt endometru voi lua si cycloprogynova,iar prog inj va trebui sa iau incepand cu o zi inainte de punctie ( parca ) cate 100 mg/zi asa ca daca vreuna din fetele care vor face in aceeasi perioada cu mine va vrea prog injectabil pot sa ii dau jumatate din cate o fiola ( am fiole de 250 mg),asta vom vedea atunci.

Va pe toate si astept informatii cat mai detaliate despre anticorpi.Dumineca frumoasa!


Kora

CARPE DIEM!

Mergi la inceput