Mamici de septembrie-octombrie 2007. (71)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Annisia spune:

Roxule, ce i-ai luat Alexandrei cadou??? E fericita sarbatorita noastra? Sa fie sanatoasa, smechera si sa joace baietii pe degete!!!!
Eu ce ma fac fata acum ca tre sa stau cu picioarele lipite, sa nu fac vreo prostie... Nici sa stranut nu indraznesc, ca cine stie cum ma fortez si iti stric calculelelele...

Bebe Yannis in evolutie

M-am facut mare

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns isabeluta spune:

Asa te vrem Rox!!!
Si vorba Annisieii-a placut Alexandrei cadoul, a mancat din tort si a baut sampanie? Tare am gusta si noi.
Pana una alta ma duc sa-mi prepar o cocoa si-mi pun si niste vanilie. Nu ma intrebati de ce. Poate stie asta mic...

isabeluta35+
bebita

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alehiam spune:

Nana fetele s-au trecut si la iulie august, insa la noi au anuntat nasterea bebicilor
Roxana poate asa se sperie bebe si vine singur, neprovocat...
Annisia



Mad cu Robert

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Annisia spune:

Da, da are dreptate Alehiam... Am verificat si la noi au anuntat nasterea. Plus ca la noi erau trecute pe listuta cu proaspetele mamici si acolo nu se stia ca nascusera...

Bai, ce inseamna biloiul ala rosu care se rostogoleste?

Bebe Yannis in evolutie

M-am facut mare

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danielle02 spune:

adimercedes multumesc draguta de sfaturile cu lotiunea aveeno.o sa caut prin magazine,nu cred ca am vazut-o.sper sa functioneze ca tare rau mai pot adormi seara,nici vb. de somn,numai foiala prin pat
cecilia poate se pregateste bebe de vreo surpriza???de asta te simti asa mai rau???
roxana sa nu mai fii suparata.stiu ca tie greu,dar mai e asa putin!!!




danielle 36+ Ebonee
http://bd.lilypie.com/7dnTO.png
pozici

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alehiam spune:

Annisia radeam de faza cu nimeni nu naste in afara de roxana... de parca bebei ne-ar asculta ... nu ne asculta sa iasa cand vrem noi si ne asculta sa stea acolo cumintei?
inseamna rad tare



Mad cu Robert

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danielaradu spune:

fetelor eu nu mai rezit cu burta
am inceput sa obosesc rau de tot si stau asta in pat ca sa nu se nasca bebelina ma omoara
as fi vrut sa va arat poze cu mine azi sa vedeti ce prostii imi debiteaza capu - m-am desenat pe burta in fel si chip
vreau sa nasccccccccccccccccccc


36+
o asteptam pe bebita
http://bd.lilypie.com/fHPZp2.png

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Roxali spune:

Nana sa dus Afibebe la mamicutele de iulie-august sa primeasca si ia mai multe informatii

Rox asa te vreau hotarata...nu ne lasa in suspans ce ai cumparat ptr sarbatorita??tortul de care ii place??...al meu e innebunit dupa ala diplomat(daca mai sant asa ceva in Ro), adik blat+crema vanilie+blat si frisca, deasupra desenul cu personajul preferat.

Ali32si Enrico 7ani
poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cristina85ss spune:

Annisia esti tare simpatica mi-ai ridicat moralul!
Roxana nu e totul pierdut,zambeste ca m-ai ai putin si trece totul. La urma urmei nu e chiar asa de rea nasterea indusa,gandestete la partea pozitiva,la faptul ca travaliul e muuult mai scurt si scapi repede. Spune-mi si mie care e povestea cu uleiul de racin,cum se ia? Se bea? sunt curioasa

Cristina 37+ GIULIA
http://s195.photobucket.com/albums/z98/scristina85ss

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Roxana_G spune:

Asa, se trezise dom'soara si de aceea nu eram pe aici. I-am luat un joc de construit, din care mai are vreo 3 de fapt, insa nu ii ajung niciodata piesele. Acum i-am luat piese la un fel de sac. Si un ghiozdanel cu Barbie dupa care s-a tot bazait. Nimic special. Si tubulete de facut baloane, ciocolata si neaparat flori. Este foarte sensibila, mereu cere flori si cand primesc altii la ocazii se supara ca nu primeste si ea.

Cam asta. Da, sigur s-a bucurat de cadouri, de tort si artificii. Nu se omoara sa manance dulciuri, daca nu are Kinder nu se da in vant, asa ca nu a mancat prea mult tort.

In rsst incerc sa imi revin, si asa de atata bocet mi s-a infundat nasul. Eu zic sa nu mai fim asa stricte, sa mai cedam daca e musai sa nasca cineva in septembrie. Pentru Annisia in mod special cedez locul pentru prima nastere in septembrie.

Dar una peste alta, mai bine tineti pumnii sa nasc azi sau maine, ca scapati de interdictie.

Acum am trimis fata la piscina, m-as duce sa stau putin in pat. Poate atipesc. Sa fiu fresh diseara sa imi atac sotul.

Rox 39+
si Alexandra Maria (10.02.2004)

Mergi la inceput