Mamici de septembrie-octombrie 2007. (71)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns amar spune:

Sa va traiasca bebeii si bebitele fetelor ce tocmai ati nascut....frumusei foc copilasii pe care i-a vazut in poze..nu nominalizez pe nimeni ca toti sunt dragalasi si acum nici nu mai stiu care si a cui este...
Rox..fruntea sus nu te ineca ca tiganul la mal....pana duminica nasti sigur....dar sa stii va fi mai plictisotor fara tine...pana te apuci iar de scris...
Ce sa mai spune noi celelalte care chiar mai avem de asteptat vrem nu vrem...ca nici eu nu mai pooottt...

Flori si pupici pt toata lumea

carmen 38s Oana Isabella

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Roxali spune:

Picca ai rezistat tu 8 luni si juma la tot felul de dureri , acu ce faci dai innapoi ptr cateva ore de travaliu

Rox probeaza niste plimbari lungi sau sus si jos pe scari...ceva , ceva fac ajunta mult si ptr o nastere-naturala mai usoara(aici chiar iti recomand doctorii)...si epidurala de ce nu ti-o mai fac??...oricum sant sigura ca la a2a nastere vei naste mai usor.
Eu nu ma amagesc ptr ca a trecut mult timp , dat tu ai toate sansele.


Ali32si Enrico 7ani
poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Annisia spune:

Io nu mai vreau frate sa-i schimb destinul lui bebe... Cand va dori dumnealui, apai atunci sa vina. Cine sunt eu sa-i stabilesc ziua de nastere, sa-l fac eu nu stiu ce zodie sau mai stiu eu ce trasnai am prin capusor... Las omul sa-si scrie singur cartea....

Bebe Yannis in evolutie

M-am facut mare

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Roxana_G spune:

Sunteti niste dulci.

Stiu ca mai e putin si oricum tot nastere este. Intre timp am mai vorbit cu cineva care a luat ricin si a zis ca a fost super ok si rapid, chiar fara anestezie. Eu eram speriata din pricina unei prietene care a nascut indusa asa si mi-a descris o grozavie. Nimeni nu stia la vremea aia ca ajung si eu la uleiul ala, ca nici ea nu zicea si nici eu nu ascultam. Nu imi place sa merg cu teama, la mine totul sta in starea de spirit, daca ma simt ok pot sa mut si muntii. Dar asa am un carcel la inimioara...

Nu a zis nimeni ca pana atunci nu utilizez scarile, stati linistite. Ba sambata vine nenea ala cu mobila de comanda sa imi puna dulapuri in garaj si ma apuc de curatenie pe acolo. Iar sexul...nici nu ma intereseaza oboseala sotului, sa dea naiba sa refuze. Ricinul ala e ultima solutie, credeti-ma.

Ce e drept as fi prima mamica efectiv din septembrie...dar cine stie care din voi mai naste inainte si imi luati si premiul asta.



Rox 39+
si Alexandra Maria (10.02.2004)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Happiness_4_us spune:

EU sincer, am vazut zilele trecute ca Afibebe s-a trecut la mamicile de iulie-august, si am fost tare mahnbita. Mi-am zis: vaiii, daca toate burticile dragi mie care au nascut si mai nasc in august se muta acolo, ar fi tare nasol. Asa ca Roxana, e MUSAI sa nasti in septembrie, fato! Te rog eu mult !!!!!
SI lasa, ca doar maine mai e zi de august, ca la asta ma gandeam si eu si tare as vrea sa raman mamica de septembrie. Nu stiu de ce, dar simt ca imi poarta mie noroc.
Pupici sa iti revina moralul si fruntea sus.

Annisia, eu nu am facut pana acum nici o vergetura. Ca e din cauza de material genetic sau din cauza de ungere zilnica fie cu gel fie cu crema, Dumnezeu stie. Cert este ca nu am niciuna! Asa ca da-i bataie!


Nana, 37+ Razvan Andrei

In asteptarea lui
Nunta noastra de vis!
Daca incepi sa te sacrifici pentru cei pe care-i iubesti, vei sfarsi prin a-i uri pe cei pentru care te-ai sacrificat!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Annisia spune:

Lume, lume, ordin de la imparatie !!!! S-a dat intedictie la nasteri !!!! Pana nu va binevoi sa nasca duduca Roxana_G, nimeni nu are voie sa fete !!!! Sa nu va puna Sfantul sa va desfaceti picioarele, ca vi se va taia capul ! Asa sa se stie !

Bebe Yannis in evolutie

M-am facut mare

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miaunici spune:

Wow fetelor ce se mai precipita lucrurile pe aici Nici nu m-am intors bine de la serviciu si uite ca aflu ca deja s-au petrecut o multime de lucruri frumoase.

Gabriela, mandarinuta, veroboroda felicitari mamicilor pentru bebei, sa se faca mari, frumosi si sa aiba noroc cu carul. Voi sa va refaceti repede si sa va bucurati de copilaria lor.

La multi ani tuturor celor care au astazi vreun sarbatorit(a).

La multi ani Roxana pentru Alexandra. Sa nu mai fii suparata in ceea ce priveste treaba cu nasterea indusa. Fiecare experienta este unica, poate prietena ta a suferit mai mult dar asta nu inseamna ca si tu vei fi in situatiei ei. Pot sa-ti povestesc daca vrei despre verisoara mea care a nascut tot asa si nu a avut nici o problema. Nasterea a durat la ea 3 ore juma si la cateva ore dupa vorbeam cu ea la tel si avea putearea sa stea de povesti. A doua zi era in picioare.

la toata lumea

Iulia si bebe (sapt 35)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Roxana_G spune:

Nu sunteti sanatoase zau, rad si plang in acelasi timp!

Nene puteti sa nasteti cate vreti, mai ales maine. Eu sper sa nasc sambata, e la fix, e septembrie si rezovlam problema cu luna, si nu e nici provocata, si sunt si prima. Deci maine seara scari si sex.

Rox 39+
si Alexandra Maria (10.02.2004)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Annisia spune:

Nanita, Afibebe era trecuta la iulie-august de multisor. Posibil inainte de a se trece si la noi. Plus ca tot timpul a scris si aici si acolo...

Si Mrl_dumitriu e la fetele de iulie-august... Poate mai multe fete, nu am verificat...


Bebe Yannis in evolutie

M-am facut mare

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Roxana_G spune:

Miaunici, cum a doua zi in picioare? Pai asta e de rau. Eu la fie-mea eram pe picioarele mele imediat, numai ghinion cu hemoragia. Dar la 5 ore dupa faceam probe pe hol sa vada alea ca sunt bine si sa imi dea fata la salon. Chestia cu travaliu de 3 ore insa e de bine.



Rox 39+
si Alexandra Maria (10.02.2004)

Mergi la inceput