Mamici de septembrie-octombrie 2007 (70)

Raspunsuri - Pagina 9

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Yaia spune:

Roxana, predictia mea e ca tu o sa naste pe 3 sept. si fara inducere. Asa presimt eu. Pe luni spre dimineata o sa inceapa show-ul si pe dupa-amiaza o sa ai bebe in brate.

Sim, bine ai revenit! Sa ne scrii cum a fost totul, ca noi oricum nu avem altceva decat citi povesti aici, ca inca bebei nu avem sa ne planga de foame!

Cristina, din cate stiu eu, lichidul e putin ca o apa tulbure, un gri-rozuliu. Cum au spus si fetele, daca e verde sau maro, trebuie fugit de urgenta la spital, altfel e ok.
Si cu apa rupta, nu e regula. Poate sa curga 1 picatura sau 2 litri, depinde unde se rupe membrana, ca uneori si capul bebelusului poate sa impiedice apa sa curga.
Si nu, astea nu vin din vasta mea experienta la nascut ...hi-hi... ci de pe internet si de la cursul pre-natal.

Irina 34+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alehiam spune:

Sim bine ai revenit!
Nana nu stiu sa-ti raspund... ai intrebat si la nasterea unei stele la subiectul Dr Tutunaru?
Carmen multa sanatate... cat de cat te inteleg ce nasol e sa stai: am avut vreo 2 zile niste picioare asa de umflate ca nu puteam face nimic din cauza lor... si era atat de nasol





Mad cu Robert

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alehiam spune:

Eu cred ca ma bag la nani... mi-e un somn de cand m-am trezit



Mad cu Robert

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns irina.c. spune:

Oare a nascut Gabriela?cred ca da.noi suntem bine,azi am fost foarte energica, am facut curatenie, mancare,acum ma odihnesc un pic, ca doarme si Teodora.Deocamdata e bine, mananca si doarme- sa vedem ce va urma.Irina si bb Ilinca(26 aprilie '04)
si bb din burtica blogul meu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns irina.c. spune:

quote:
Originally posted by cristina85ss

Fetelor am vazut ca vorbiti de lichidul acela ca ar fi de culoare alb-rozaliu? Sa fie alb oare? eu il imaginam incolor...cine imi raspunde si mie?Cristina 37+ GIULIA
http://s195.photobucket.com/albums/z98/scristina85ss

la mine era incolor,exact ca apaIrina si bb Ilinca(26 aprilie '04)
si bb din burtica blogul meu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gema spune:

Bernix ma bucur tare mult ca sunteti bine tu si bebeluta ta.
Sim, bine ai revenit acasica, iti dorim sanatate tie si lui bebe, refacere rapida si il rugam pe bebe Stefanut sa fie cumintel ca sa ne poti povestii si noua detalii despre nastere.
Fetelor m-am tot gandit la Myral si am visat-o........era satena cu parul pana la umeri, slabuta si cu o fetita mica in brate si doua cam de 3-4 anisori la o masa pe un balcon.
Ciudat tare visul meu avand in vedere ca nu o cunosc, sper ca este bine.



Madalina 38+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mada28 spune:

Iti tinem pumnii stransi Gabriela, sa nasti usor un bebe sanatos si necolicos.
Bine ai venit acasa SIM sa-ti traiasca Stefan.
Multa sanatate Bernix, sa-ti traiasca Ana-Elena si sa va bucurati de ea.
Noi am facut ultimele pregatiri, am luat un port-bebe cu manere pentru bebe, o aplica-lumina de veghe si cateva decoratiuni.
Mai avem sterilizatorul si cadita de cumparat. Cauciorul il cumparam dupa ce nasc.
Bebe e activ iar eu dorm in reprize.

Va pup
37+ [Baietel] Luca Mihai

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cristina85ss spune:

Yaia si irina c multumesc ptr raspuns,o sa-i spun medicului sa verifice azi la consultatie daca am ceva pierdere sau nu,ptr ca si mie mi se intampla des sa ma trezesc cu chilotii umezi,dar nu am nici o contractie,nimic. deci nu cred ca nasc prea curand,totusi sa vad ce-mi spune medicul

Cristina 37+ GIULIA
http://s195.photobucket.com/albums/z98/scristina85ss

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns georgi_ana25 spune:

Buna si de la noi!
Gabriela mult curaj si fortza!
Sim bine ai revenit, refacere rapida si un bebe cuminte si papacios, te asteptam cu povestea ta despre nastere, poate ne pregatim mai bine sufleteste, eu cel putin ma incarc cu energie si curaj citind cat de viteze ati fost voi!
Mirela stai linistita ca nenascuta nu ramai , cred ca e chestie de timp poate cateva ore si te vad si pe tine ca ne anunti ca ai plecat la spital, hai fi cu nervii tari ca nu mai dureaza si te vedem cu bebica !
Noi am rezolvat problema de azinoapte cu paine prajita si mult ceai de menta! multumesc fetelor pentru sugestii
vineri facem si noi 37 de saptamani si svem programare la eco sa vedem ce mai face bebe si sa avem un pronostic cum nasc daca bebe s-a intors pentru ca la ultima eco de la 34 saptamani nu era inca pozitionat.


georgiana36+ Andreea Cristina

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Sabina spune:

wwwow, doarme si omu bine odata si iar nasteri??
:)
Gabi,. bafta, tinem pumnii!!! ce poveste cu lichidul! Insa asa a a vut si o prietena, si s-a dus repede la spital de frica infectiei.Roxana, bine ca-i fost pe faza s-o indrumi!


eu am dormit ca nesimtita.Pe dimineata m-am scuolat la pipi, apoi vajjj in pat.M-am mai trezit tot pt pipi la 9 si la 11, iar la 12 si un sfert am decis sa ma dau jos din pat


acu am alta belea: mie mi-a dat dr din nou macmiror pana la operatie, din cauza ca sunt purtatoare de strep de grup B(nu mi-a iesit la secretia asta, dar mi-a iesit la 7 sapt, ceea ce inseamna ca esti purtator, gata).Acu cica mi-ar fi iesit putin candida?? cum asa fara niciun simptom? n-am avut in viata mea. si nici nu am vazut hartia de analize, citea asistenta de pe computer, si exact asa s-a exprimat, secretia e curata, doar putin candida.Ce inseamna asta "putin" nu stiu.

in orice caz, macmiror asta lasa niste urme galbene....si daca nu-mi dau seama cand iese dopul?? hai ca mi-am gasit o grija, ca nu o sa stiu cum arata dopul ala din cauza de ovule.Hm.

Mirella, bine-ai revenit! Tu ai teremn dupa UM pe 1, stai calma ca mai e vreme de nascare:)))






Zero toleranta pentru lipsa de toleranta fata de un copil!


Sabina si www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=33789&whichpage=1" target="_blank">Sofia Galagia

Cea mai lungă cale este calea care duce de la urechi la inimă.

Mergi la inceput