Mamici de septembrie-octombrie 2007 (70)

Raspunsuri - Pagina 10

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns danielle02 spune:

gabriela sa ai nastere usoara si travaliu scurt!!!!
alehiam si mirella poate poate...se intampla ceva!niciodata nu stii
sim bine ai venit acasa!




danielle 36+ Ebonee
http://bd.lilypie.com/7dnTO.png
pozici

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Piciulika spune:

Ufff, acuma am intrat si eu si vad ca Gabi naste!!!
Am sarit de la pag 3 pana aici sa vad daca mai stiti ceva. Deja de la primele ei mesaje mi-am dat eu seama, tehnic , ca s-a rupt apa si incepe balul!

Si aici ne-a spus, cum zice Yaya, ca nu-i musai sa vina ca un val, fleosti, litri afara... Daca e bine coborat capul copilului in canal, 'pune dop' si curge doar ce era deasupra capului BB-ului, putzintel. Apoi, cum te misti, mai iese cate un un picutz.
Culoarea - depinde: poate fi alba clara ...sau nu. Chestia e ca: PISI poate fi oprit, 'APA' nu! Asa iti dai seama si daca esti pe toaleta: sfincterele le strangi cat poti, asta curge imperturbabil.

Nu inseamna ca incepe travaliul automat, dar e bine sa mergi la spital si de regula in 24 de ore declanseaza ei nasterea daca nu incepe de la sine. (la foarte prematuri ii pot tzine ei, sub control strict, si 3-4 zile asa, cu putzina apa - mai completeaza ei etc... CICA.)

La 37+ gata, nu mai e prematur - Sara e gata sa vina, fetitza harnicutza!

GABRIELA! Tzinem pumnii stransi, Michael si subsemnata!

Piciulika 34+ Michael
Ma dau rotunda - si sunt!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Piciulika spune:

Vad ca Tomasa scria exact ce am scris adineaori cu ruptul apei - deh, daca sar paginile!! Voiam doar sa stiti si voi ce ne-a invatzat sau am citit - pe mine ma linisteste mult sa fiu informata, sa recunosc ce mi se intampla... oi fi eu info- sau control-maniaca?! Am senzatzia ca asa am lucrurile mai sub control: stiu ce se intampla, ce fac acuma...

Rox, ce bine ca ai fost pe faza cu Gabi!
Mirella, te intzeleg cu captul rabdarii... hai, mult a fost, putzin a ramas! Vuraj. Vine BB! E o chestiune de zile!
Amar, gata incep sa ma uit pe harta unde e Durmersheimu' asta - venim in petzit cu baietu'!

Noi am dormit tun, a plouat toata noaptea asa, siroaie, a toamna...
Ei, am uitat sa schimb semnatura: azi schimbam saptamana!
Yuhui, ce bine ca mai suntem 2in1! Intram si noi in zona OK incet si pash-pash!

Piciulika 34+ Michael
Ma dau rotunda - si sunt!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Sabina spune:

Bee, deci nu esti singura care s-a simtit lasata de izbeliste in postoperator.Hm.
pe tine la ce ora te-au operat? dimineata sau seara?

ce-ti mai face Anutza?
cum esti cu regimul?

i-am spus Sofiei ca peste 8 zile se naste bebelusl si e foaaarte incantata:)



Zero toleranta pentru lipsa de toleranta fata de un copil!


Sabina si www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=33789&whichpage=1" target="_blank">Sofia Galagia

Cea mai lungă cale este calea care duce de la urechi la inimă.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Roxana_G spune:

Vesti de la Gabi:

"Contractii la 5 min. Moralul bun acum. Zice doctoresa ca mai dureaza. Multumiri pentru mesaj si Anei si Nanei. Asa mi-au prins bine incurajarile voastre. Pupici".

Rox 39+
si Alexandra Maria (10.02.2004)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns toma_lly spune:

Sim bine ai revenit !
Gabriela sa ai o nastere usoara !!

Tomitza 38+ Natalia Ioana


Poze cu mine gravidutza
www.flickr.com/gp/9702061@N05/jGo9d1" target="_blank">Lucruri pt Natty
Nunta-11 iunie 2005

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns valentina_22 spune:

Buna burtici mari si frumoase!
Bun venit acasa lui Sim Stoian- refacere rapida si baietel sanatos, papacios si cumintel. Sa-ti traiasca grasunelul!
Pentru Gabriela nastere cat mai usoara si bebelina sanatoasa, pentru Mandarinutza tinem pumnii cat mai stransi.
Multa sanatate si lui Bernix si iubitei ei si inca o data scuze ptr eroarea facuta. Nemaifiind la curent cu datele nu am stiut motivul real al cezarienei (eu am crezut ca ai teama de operatie), dar ma bucur nespus ca totul s-a terminat cu bine, felicitari pentru curaj si te asteptam cu vesti.
Mirela, o prietena de-a mea care era tot cu bebe prea mamos dansa singura prin casa pe melodiile preferate. La ea a mers, daca te simti in stare incearca si tu poate asa se grabeste si puiul tau.
Referitor la somn, vad ca majoritatea fetelor au probleme, eu reusesc sa adorm in jur de 2-3 dimineata.Dar eu dupa-amiaza, cad lata cu fiica-mea si ma gandesc ca poate si asta o fi motivul insomniei mele, desi inainte nu aveam nici un fel de jena.
Vroiam sa intreb fetele, daca este vreuna care naste la Bucur, poate dau si eu de vreao cunostiinta pe acolo si pe cele care au nascut deja, cam cat au cotizat ele pe la spital.E o intrebare mai delicata, dar daca vreti raspundeti in mare .
Pupici acum la toate, ma cheama datoria la cratita dar las calculatorul deschis si printre picaturi mai arunc cate un ochi ca sa fiu la curent cu ultimile noutati!

32 s +
si Alexandra-Nicloleta (27.02.2004)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns toma_lly spune:

eu mor de cald
a pus mama la cuptor niste pulpe de pui cu cartofi si ciuperci si s-a facut o caldura de mori
iar transpir la greu si parca m-a luat o moleseala...

Tomitza 38+ Natalia Ioana


Poze cu mine gravidutza
www.flickr.com/gp/9702061@N05/jGo9d1" target="_blank">Lucruri pt Natty
Nunta-11 iunie 2005

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Piciulika spune:

Bravo GABI!!! Nastere usoara!
Carmenita, imi pare rau ca ai atatea probleme! poate mai atenueaza stressul si durerea
Cristina, nu dispera! Si eu sunt super-sensibila la durere - sa vezi ce teatru fac la o taietura mai serioasa la deget! Circ, ce mai! - dar acum am asa o liniste si o incredere. Zau nu mi-e frica. Ce Dumnezeu, n-om fi noi cele mai fragile si fricoase de pe Planeta! Hai sa vezi ce nastem frumushel si uitam in secunda cand ne aterizeaza BBii in bratze!


Piciulika 35+ Michael
Ma dau rotunda - si sunt!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns amar spune:

Picio iti zic eu suntem la 15 min de Karlsruhe si 25 km aprox. de granita cu Franta, eu zic sa le organizam o intalnire romantica la Turnul Eiffel...
Hai Gabriela

carmen 37s Oana Isabella
mai sunt 3 saptamani

Mergi la inceput