Mamici de septembrie-octombrie 2007 (70)

Raspunsuri - Pagina 5

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns devylla spune:

Cristina florea bine ai venit!
Gabriela asa a fost si la mine dopul...si chiar daca a fost o bucata mare...zilnic tot mai elimin cate putin.Bafta la doctor,daca e sa nasti,nastere usoara.Si bb sigur e bine,deja nu mai este prematur.

Eu am venit de la doctor.Mi-a zis doctorul ca nu crede ca iese pana duminica,dar sa ma mai odihnesc.I-am zis si de dop si de contractii,nu a parut mirat...nu este motiv de ingrijorare...se pare.


Sabina Y. 37+
japonia prin ochii unui amator

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns amar spune:

Mirela mai aplica si tu tehnici din astea mai asa ...masarea sfarcurilor...fa sex cu sotul ..poate cine stie...nu ti le recomand ca de la mine...scrie aici pe net...inca din saptamana 38...poate ajuta sa se hotarasca..ca oricum nu fac rau...sau bai in cada mai calde...si cu ceva aromat te mai ajuta si la psihic...

carmen 37s Oana Isabella
mai sunt 3 saptamani

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Raluca spune:

Vesti din Cluj......

Gabriela 77 e internata in spital, membrane rupte, contractii usoare,monitorizata, bb Sara pe drum....Doamne ajuta sa treaca usor si sa fie totul bine!
Puneti majoretele la treaba!!!!
revin cu noutati, cand mai vb. cu ea!

Raluca , mami de Ilinca si...

http://bd.lilypie.com/nrPOp3.png

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alehiam spune:

Gabriela
Multumim Raluca de vesti

Si pentru mandarinutza, de incurajare pentru maine

mandarinutza




Mad cu Robert

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kriss79 spune:

Gabriela
asteptam vesti, Raluca!



Burtik
Nasi 7/07/07
Cristina 31+ cu Alessia Stefana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mirella76 spune:

Alehiam eu am fost la control saptamana trecuta luni si nici nu m-a mai programat pentru un alt control de aceea sunt atat de dezorientata.
Atunci cand am fost a zis ca am colul deschis...Dar uite cat a trecut si nimic...O sa il sun sa insist sa merg vineri la un ctrl daca nu se intampla nimic si sa vad ce fac, macar sa stiu ca ma lasa pe mana cuiva....
Amar am mai incercat eu metode de astea, dar ai vazut ca nici la Sim nu au tinut si ea era campioana la asa ceva...


mirella
40+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mirella76 spune:

Ce bine!...
Curaj Gabriela mai ai putin si-ti vei tine bebelusul in brate !...
Ce bine ca Roxana era pe faza !...


mirella
40+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Yaia spune:

'Neata, fetelor!
Bernix, felicitari tie si lui tata Bobo pentru printesa! Sa va traiasca sanatoasa, fericita si desteapta!
Gabriela, tinem pumnii pentru o nastere usoara si rapida.
Mandarinutza, bafta si tie maine la cezariana!
Roxana, nu stiu de ce presimt eu ca tu nasti pe 3 septembrie. Am asa, un feeling.

Eu am avut parte de o noapte excelenta, am dormit ca un prunc, desi mi-e cam greu acum sa dorm pe parti, ma tot trezesc pe spate. Dar chiar nu am ce face. Poate dorm asa de bine si ca aici a venit toamna...13 grade ziua si 6 noaptea...

Irina 34+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alehiam spune:

Mirela, eu mai am si stresul ca mai creste bebe si se face de 4 kg... si atunci sa ma vad cum il scot . Succes daca il suni pe Tutu... sa imi spui ce ai rezolvat... poate se sperie si vine bebe pana vineri



Mad cu Robert

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns rodicamaries spune:

Hai Gabi!!!

Doamen ajuta sa aiba Gabi o nastere usoara...

fetelor... imi trec transpiratiile de emotii cand ma gandesc ca Gabi are tot 37 saptamani + ca mine... deci va dati seama...

Asa creste puiul meu
Rodica 37+
AMR 2 sapt

Mergi la inceput