Mamici de septembrie-octombrie 2007 (70)

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Roxali spune:

Gabriela iti tinem pumnii!
Rox noroc cu tine ca biata fata se panicase...nici eu nu am experimentat ruperea apei, dar imi imaginez cantitati mari.
Mirela pai mai ai putintel...pai Tutu e deja plecat??...oricum vei naste sapt asta sigur

Ali31si Enrico 7ani
poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alehiam spune:

neatza si de la noi!

tot 2 in 1 suntem si noi...
felicitari mamicilor care au nascut intre timp: irina.c, bernix. Sa aiba laptic iar bebicele sa fie frumoase, sanatoase. Micuta Ana-Elena sa se recupereze repede repede.
Gabriela bafta multa!
Cu patania asta a ta m-am mai linistit eu... ca eram stresata ca nu stiam cat de mult/putin curge daca se fisureaza... deci totusi curge cat de cat sa iti dai seama
mirela bine ai revenit! acelasi stres il am si eu... ce fac daca nu nasc saptamana asta cum a zis Tutu
Nana iar te-a trezit razvanel?

De azi cica Robert are voie de la taica-su sa se nasca pana acum era ocupat omul.
Mai rad de el si ii zic ca poate ii strica diseara vizionarea meciului Stelei ...
Azi sunt cuminte ca-i sarbatoare, ca altfel mai gaseam eu de facut una alta prin casa.
Ieri, intr-un final, mi-am impachetat bagajul .


Pupici






Mad cu Robert

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Happiness_4_us spune:

Alehiam, Razvanel se trezeste in ultimele sapt din ora-n ora si nu ma mai lasa sa dorm. Cred ca se pregateste de start ca sigur nu mai ar eloc, manca-l-ar mama pe el. Tu cum mai esti?
Pupici.


Nana, 37+ Razvan Andrei

In asteptarea lui
Nunta noastra de vis!
Daca incepi sa te sacrifici pentru cei pe care-i iubesti, vei sfarsi prin a-i uri pe cei pentru care te-ai sacrificat!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alehiam spune:

Nana multumesc de intrebare. Chiar prea bine! Astept sa dea un semn ca vrea sa iasa ... cred ca-i place sa se joace la mami in burtica cat mai mult. La ce picioare am primit in ultimul timp cred ca sunt vanata pe dinauntru



Mad cu Robert

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mirella76 spune:

Am mai atipit un pic...
Multumesc de incurajare fetele, sunteti niste scumpici .
Nana si eu zic la fel din saptamana 38-39 si uite ca am intrat in saptamana 41 si nimic...
Rodicamaries nu-ti inchipui ca eu sunt mai departe si eu am ajuns la limita rabdarii, simt ca o iau razna, mai ales ca am ramas si acasa de 2 saptamani...
Alehiam tu ai vorbit cu Tutu saptamana asta ??? Ti-a zis ceva de situatia asta de la Elias??? Ti-a zis ceva ce se va intampla daca nu nastem pina pleaca el???

mirella
40+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns amar spune:

neata fetele....Gabriela draga ce noroc ai avut cu Rox ca te-a ghidat nitel...uite de asta am si eu teama..nu stiu daca imi voi da seama..in rest DD cu mila lui...
Mirela iti inteleg nerabdarea si disperarea..eu deja am inceput..sa dea DD sa se intample odata..Roxali chiar crezi ca e mare bebelusa mea...ca doctorita mea ma tot innebuneste ca e normala spre mica..dar cat doamne iarta-ma tre sa fie... ca e lunguta asta stiam nici noi nu suntem pitici(1,74m cu 1,86m....deci)...oricum sa vina ea...ca vedem noi ce manechin o iesi:))))) cred ca s-ar potrivi cu Michael a lui Piciulika..ca la cum cresc copiii in ziua de azi:)))))))

carmen 37s Oana Isabella
mai sunt 3 saptamani

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cristina_florea spune:

Buna dimineata,
Desi nu prea am avut timp de scris decat la inceputul odiseei trebuie sa completez listuta de la inceput, asadar in burtica se afla o fetita pe care o va chema Alexandra.
Eu nu stiu cum sa trec pe lista asa ca o sa va rog pe voi daca cititi mesajul sa treceti Alexandra.Al doilea nume o sa fie probabil Mihaela dar ne mai gandim.
Va pup pe toate si va doresc nasteri usoare , bebei sanatosi si mancaciosi.

Cristina cu
35+ Alexandra

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mirella76 spune:

Si eu ma rog Amar in fiecare zi dar parca nu se indura de mine...
Bine ca s-au mai terminat caldurile astea ca simteam ca innebunesc..

Ce bine ca macar voi intelegeti situatia...Ca restul lumii zic ca am innebunit ca vreau sa nasc mai repede...

mirella
40+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alehiam spune:

quote:
Originally posted by mirella76
Alehiam tu ai vorbit cu Tutu saptamana asta ??? Ti-a zis ceva de situatia asta de la Elias??? Ti-a zis ceva ce se va intampla daca nu nastem pina pleaca el???

mirella
40+



N-am vorbit saptamana asta... am fost la control vineri si era foarte sigur ca nu ma prinde plecarea lui nenascuta. Iar cu Eliasul a zis ca nu are de unde stii cum o sa fie la momentul X, insa daca e ceva mergem la CF2, ca nu ma lasa nenascuta... Numai sa fi avut dreptate si sa nasc pana pe 3, ca nenascuta nu am cum ramane. Tu nu ai mai vorbit cu el de curand?



Mad cu Robert

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cecilia L spune:

Buna dimineata,

Gabriela, asteptam vesti bune de la tine, acum ca ai plecat la spital eu tot pun majoretele la treaba, preventiv, dar cred ca azi o sa mai avem un bebe la odisee,deci nastere usoara , o bebeita sanatoasa, frumoasa si norocoasa.



Am pus majoretele la treaba si pentru Mandarinuta.Sa ne dai un sms, ca sa stim daca nasti maine prin cezariana.





cecilia,38+ Cristian Matei

Mergi la inceput