Mamici de septembrie-octombrie 2007 (70)

Raspunsuri - Pagina 6

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Bee spune:

Buna fetele.
Gabriela nastere usoara!
Mandarinuta, sa ne tii la curent cu desfasurarea ostilitatilor in cazul tau.
Mirela, bine ca ti-ai pus net pe ultima suta de metri sa mai atenuezi din nerabdarea care te macina. Deci bebe e in depasire de termen. Cred ca mai sunt si altii care stau bine unde stau (Roxana, cu toate alea ale tale, lipsa barbat, insomnii, arsuri, copil, bebe nu se grabeste nicicum- pare totalmente imperturbabil si insensibil-)
Evident ca am si eu insomnii, desi ma tin zilnic de treaba si-mi pun picioarele la spinare mai ceva decat daca m-ash pregati temeinic sa nasc natural (si eu n-am nici o sansa). DAca trec noaptea de ora 12, nici o sansa sa mai adorm. Si ieri la 10.30 veni barbatul....

Bee 33+



si Ana Teodora (22.12.2005)
http://www.dropshots.com/dochia

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cristina85ss spune:

CURAJ GABRIELA !
Hai ca ai sa treci si peste asta,iti doresc din tot sufletul o nastere usoara si nu uita ca recompensa este mare: ai sa-ti tii in brate puiul!

Fetelor eu nu stiu cum dormiti voi,insa eu nu mai pot! Dorm ingrozitor,ma intorc de pe o parte pe alta toata noaptea,si ma trezesc fara motiv.Astazi merg si eu la control sa vad ce ne spune ginecologul.As vrea si eu sa nasc odata,insa mi-e o frica!!!!

Cristina 37+ GIULIA
http://s195.photobucket.com/albums/z98/scristina85ss

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mirella76 spune:

Cristina cu toata frica va veni un moment in care iti vei dori din tot sufletul sa nasti si scapi, asa ca mine...De la mor de frica am ajuns la da Doamne sa nasc odata ca nu mai pot...




mirella
40+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns isabeluta spune:

Gabrielanastere usoara!!!!
Mandarinuta si pentru tine asemenea!!!

Eu am o stareeee... nici eu nu stiu de care... amestecata.

isabeluta35+
bebita

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mirella76 spune:

Alehiam si al meu avea 3.500 kg sapt.trecuta
dar oricum atat de mult imi doresc sa nasc incat asta e daca va fi cezariana...
Bee acasa aveam probleme cu legatura si pina nu a mers sotul meu cu scandal nu au remediat si chiar asa ii spusesem sotului meu ca o iau razna daca nu face macar netul sa pot intra in legatura cu voi..


mirella
40+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Roxali spune:

Gabriela santem alaturi de tine
Raluca asteptam vesti, deci va naste natural?

Cristina nu iti mai face probleme...gandestete cate femei inaintea noastra au nascut...ai de indeplinit cel mai frumos proiect al tau.

Nici una nu cred ca putem dormi din cauza bebeului, dar ma gandeam asa , daca am fi fost noi in locul barbatilor, parca mi-ar fi fost necaz ca nu pot simti ceea ce simte o viitoare mamica.

Ali31si Enrico 7ani
poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tomasa spune:

Gabriela, nastere usoara!!!!






mama de BAIAT (9 ian. 2005)
34+Maria

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tomasa spune:

Fetelor, cand se rupe apa nu e musai sa curga tot, ca la robinet. Dimpotriva, cel mai des doar se fisureaza membranele si curge exact asa cum a descris Gabriela, in valuri, in functie de cum te misti. E adevarat ca uneori se rup direct cu "poc" si jet mare, cum mi s-a intamplat mie, dar asta e varianta mai rara si mai brutala. Iar daca lichidul arata asa cum l-a descris ea, alb-rozaliu e ideal.
Al meu era verzui-maroniu deja si asta inseamna in general suferinta fetala, adica meconiu in lichid. Poate de-aia mi s-au si rupt asa brutal si a curs in cantitate mare deodata.
La ea pare totul perfect pana acum, sper sa decurga totul ca pana acum.
Rox, noroc cu tine ca ai fost prin preajma. Si eu as fi trimis-o la medic, dar uite ca...dormeam . Luna asta plina mi-a facut un somn....

mama de BAIAT (9 ian. 2005)
34+Maria

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Carmenita spune:

Gabriela
Nastere usoara, Gabriela!
Bafta multa pentru maine Mandarinuta! Nastere usoara!
Fetelor mie mi s-a dislocat soldul stang si nu mai pot sa calc pe picior. E oribil si ma simt neputincioasa ca nu mai pot sa merg, sa ma aplec, sa ma ridic, si am niste nervi pe mine... Eu am avut probleme inainte sa raman gravida cu soldurile mele care se deplaseaza frecvent, dar rezistasem asa bine pana acum si uite ca in ultima luna ma lovi. Inainte chemam un nene si mi-l punea la loc, dar acum nu prea are cum cu burtoiul meu si cu ligamentele astea moi. Sper si eu sa treaca, sa isi faca loc. Si iar ma inceput cu vaicaritul...
Fetelor, va cred ca abia asteptati sa nasteti. Eu mai am o luna si mi se pare ca abia mai suport, dar voi cand sunteti la termen si tot asteptati. Dar lasa, ca vin ei bebeii, si ne linistesc.

Carmen 34+ cu bebe Andrei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tomasa spune:

Carmen, imi pare rau ca ai patit necazul cu soldul. Cu nerabdarea te inteleg, si eu simt exact la fel si tot o luna mai am de asteptat. Cred ca sapt. viitoare aflu de fapt data exacta.

mama de BAIAT (9 ian. 2005)
34+Maria

Mergi la inceput