Sa-l ajutam pe micutul Edi

Raspunsuri - Pagina 7

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns principe spune:



un ghemotoc mic, dulcic si grasunic l-am pupacit .
sa se faca repede bine ,sa mearga acasica la el.

monica mami de print

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns iulianleuce spune:

buna dimineata , vreau sa va multumesc pt ca sunteti alaturi de noi , sunteti formidabili,nu am cuvinte ,am ramas ff uimit vazand ca totusi sunt oameni cu suflet care inteleg durerea si raspund cu promtitudine ori de cate ori este nevoie.Incerc din rasputeri sa pot trece peste aceasta incercare,mai ales ca nu am avut ocazia de a-mi vede baiatul de cand a fost transportat cu elicopterul la Cluj. Mai exact din data de 20 08 2007.Astept cu nerabdare intoarcerea lor acasa pt cine nu a vazut pozele cu Editzu le puteti vedea accesand linkul de mai jos:
poze cu Eduard Leuce inainte de operatie si dupa


http://www.webshots.com/um?s=confirm-102096125-4d8824e4e4/all







Pozele lui Eduard Leuce inainte de operatie si dupa




Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carrie spune:

multumesc si eu de urari, am avut o seara tare frumoasa in familie!

am fost ieri la Magda, era bine, optimista, i-am dus si ceva de mancare si astept sa ma sune sau sa-mi spuneti voi ce mai are nevoie, oricum voi mai merge si eu zilele viitoare sa-i duc una alta.

abia astept sa-l vad pe bb, care e tare dulce in poze, pe viu dupa ce iese de la terapie.Doamne ajuta!

Iulia, asteptam poze cu camera lui bb

va pup

Cristiana, gagalicea Theodora Alexia ( 30 mai 2003)si galuscutza Carina Sofia(10 mai 2007)

comorile noastre iubite
Thea Alexia
noi si Roma 2006
www.desprecopii.com/info.asp?id=531" target="_blank">nasterea papusii Theodora


www.helpsonia.com" target="_blank">ajutati-o pe Sonia

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns iulianleuce spune:

buna seara nu stiu cat de importanta este acum camera lui bb pt ca am primit vesti pe care nici nu imi face placere sa vi le spun dar asta este mergem inainte trebuie sa fim tari sa putem trece peste toate incercarile. Edi a sangerat azi noapte la plamani si nu este tocmai bine are febra si numai asta nu ii mai trebuia,ce sa va zic sunt si la distanta de ei si nu am nici o putere parca sunt legat de maini side picioare privesc cu neputinta si astept vesti mai bune sa speram in continuare ca micutul va avea puterea necesara sa poata lupta in continuare. va multumim ca sunteti alaturi de noi si ne dati sperantele de care avem atata nevoie

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danielalfun spune:

Grig72,

Ai auzit ce-a patit bebe , oare ce se intimpla cu el , de ce a avut reactiile astea , sa singereze din plamini ?
E posibil sa nu mai poate respira normal datorita tinreii pe o perioada mai mult decit normala pe acele aparate si el sa fi uitat sa respire ?
Cum iti explici ? Sintem dispreati pentru ca vrem o explicatie medicala care din pacate nimeni nu a putut sa ne-o furnizeze ...
Daca si fetita ta a patit ceva similar spune-ne , poate ne putem linisti ca ar fi o reactie cit de cit obisnuita in astfel de cazuri .
Sincer nu stiu de unde mai este mamica lui bebe la cite a indurat cu el ... Si cu toate astea ea lupta in continuare , mi-a zis ca noaptea-i va fi alba , dar cu siguranta maine va intreba la orice medic ii va iesi in cale , doar sa stie ca bebe va trece si peste acest hop . Perintii acestia sint greu incercati , dar sint convinsa ca DD il va veghea mereu pe micut si -l va proteja de tot ce este rau .

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carrie spune:

offf, imi pare tare rau sa aud asta, ma rog mult pentru Edi, sper din suflet sa fie bine!!!

Cristiana, gagalicea Theodora Alexia ( 30 mai 2003)si galuscutza Carina Sofia(10 mai 2007)

comorile noastre iubite
Thea Alexia
noi si Roma 2006
www.desprecopii.com/info.asp?id=531" target="_blank">nasterea papusii Theodora


www.helpsonia.com" target="_blank">ajutati-o pe Sonia

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danielalfun spune:

Cristina daca ai timp mai du-te pe la Magda , e tare descurajata si neputincioasa , stari care o duc spre disperare .... Chiar in seara asta s-a dus la bebe si a stat cu el in jur de 30 de min , timp in care bebe a strins-o de mina si ori de cite ori vroia sa plece parca strinsoarea lui era mai puternica . Of Doamne cit e de mic si cita suferinta , dar comunicarea cu mamica lui ii dadea mai mult curaj ...., suflet mic si scump ...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns AlexAlice spune:

Iulian si Magda, ma rog pentru micutul vostru Edi! Aveti incredere, Dumnezeu va avea grija de puiutul vostru si se va face bine!

Stiu ca va este foarte greu dar nu va pierdeti credinta!

Ma rog la Dumnezeu sa ii dea sanatate puiului mic Edi...

Cu drag,

Alex, mama lui Alice (15 iunie 2007)
http://www.totsites.com/tot/alice_frumusica

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dandusa spune:

Dragii nostrii,Iulian,Magda si nasica Daniela,sintem alturi de voi si vom tot timpul .Ne rugam ca micutul Edy,sa invinga, sa creasca mare ,sa fie sanatos...si sa se joace impreuna cu fratiorii lui...Va este foarte greu...,banuiesc ca este ingrozitor de greu...,daca mie imi este ...,ma gindesc la voi si ma simt coplesita...Sinteti puternici si trebuie sa fiti si de acum incolo...,sa nu va pierdeti credinta ,niciodata...,D-zeu este cel care de curind (vezi cazul Sonia),mi-a aratat ca se poate...,miracole exista...,credeti-ma ...,am vazut cu ochii mei...,trebuie doar sa crezi in ele...,impreuna vom face posibil ca acest lucru sa devina realitate...
Iulian,
nu exista nici o posibilitate ca tu sa mai mergi la Cluj,sa o imbarbatezi pe Magda...,sa-i aduci energie...,sa o ajuti...,sa razbata...,sa le duci putina dragoste si din partea noastra...?
Ce urmeaza?...,adica...,cind ar putea fi Edy transferat intr-o clinica din strainatate?Exista piedici...?,daca ,da...,care ar fi acelea?

www.helpsonia.com/povestea-soniei" target="_blank">Ajutati-o pe Sonia
Mindrete de Crinuta

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns chris27 spune:

Ma alatur si eu celor care se roaga pentru acest micut...Sa-i dea D-zeu multa sanatate si sa ajunga sa va bucure inimile cat mai curand!...

Album foto | Slideshow
excursie
www.sonia.as.ro/" target="_blank">ajutati o fetita minunata!
casuta noastra

Mergi la inceput