Sa-l ajutam pe micutul Edi

Raspunsuri - Pagina 5

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns danielalfun spune:

A venit si tati printre noi , sincer ma asteptam sa-i faceti o primire frumoasa , dar voi v-ati retras cu toatele , de ce ?
Oamenii astia chiar au nevoie in continuare de sustinere , le-am spus numai vorbe frumoase despre voi , dovada exista si n-o poate contesta nimeni si totusi este o tacere deplina . Ce se intimpla oare ?
Sper in continuare ca ne veti fi alaturi , sufletul vostru mare nu ne va trada , stiu asta . Va asteptam cu mare drag sa cititi noile vesti despre micut .
O noapte buna si linistita !

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns iulianleuce spune:

buna seara sa stiti ca Edy a inceput sa primeasca 25ml laptic de la mamica lui este ceva mai bine in comparatie cu 5ml cat primea imediat dupa operatie defapt a progresat din 5- in 5ml pana a ajuns la 25ml in rest ce sa va spun asteptam sa dezbatem pe forum ideile si parerile voastre pentru a reusi sa trecem si peste acest hop va multumim din suflet pt timpul acordat. va doresc o noapte cat se poate de linistita Iulian

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ylilimic spune:

iulian si daniela - se vede treaba ca sunteti noi pe forum . Week-endu-ul e rezervat de obicei familiilor, ca atunci mai vin si sotii pe acasa...Si apoi, mai e tura de noapte, asa ca mine de exemplu! Pasari nocturne care dupa ce se linistesc aventurile din propriile ograzi, ne relaxam si noi un pic in fata calculatorului...

Ma bucur de vestile mai bune de azi! Sunt convinsa ca lui Edi si Magdei ii va merge tot mai bine! Voi intrati mereu sa ne tineti la curent, ca sunt si mai multi oamenii care citesc decat cei care posteaza.

Abia acum noapte buna! sau...Buna dimineata!?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mihacarm2002 spune:

iulianleuce, sa va traiasca bb Edy, sa se insanatoseasca grabnic si sa se intoarca acasa cat mai repede mama si bebelusul sa fiti o familie fericita.
Ma bucur ca atat Edi, cat si mamica lui se simt mai bine. Nu stiam ca si mama are probleme in urma operatiei.
Sa dea bunul Dumnezeu sa mai auzim numai vesti bune.
Ma rog pt familia voastra, pt sanatatea lui Edi si pt Magda sa aiba putere sa fie tare pt baietelul ei in aceasta perioada atat de grea!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns crucisorel spune:

Dana nu ne-am retras , suntem tot aici, si va sprijinim din spate. Petre bine ai venit, o sa gasesti aici mamici formidamile care vor face tot ce se va putea sa te ajute.In ceea ce-l priveste pe Edi sa stii ca am inceput demersuri de strangere de bani si sper ca incepand de azi sa vedem si rezultate. Edi se pare ca ne-a dovedit inca o data ca e un luptator, si desi e privat de lapticul de mamica lupta pentru viata lui cu toate fortele.
Apropos, cum a acceptat laptele Nan? Si in continuare papa tot cate 10 ml? Ma bucur mult si pentru Magduta ca i s-a desumflat bratul,scumpa de ea.
Asteptam vesti din ce in ce mai bune!

jeleriu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns iulianleuce spune:

salutare la toti am progresat nu mai suntem la cota de 10ml ci la 25ml usor usor a crescut cate 5 ml pt ca nu au renuntat inca la dializa. in urmatoarele zile asteptam sa vedem cum bine ai spus ca este un luptator,ca micutul Edi va face progrese pt ca din data de 24 08 2007 in aceeasi zi cu operatia este tinut pe dializa dr chirurg a fost sunat pe la orele 21.00-21.30 de as.medicala care era de garda si anuntat ca micutul a inceput sa se umfle.Acest medic nici nu a ezitat si in 30 min a ajuns la spital dupa o tura de garda si doua operatii,pe la ora 22.30min a apelat la un medic pediatru,la un dr. urolog si la anestezistul care a asistat la operatie. Au intervenit acolo in terapie pt ca nu puteau muta copilul fiica era conectat la mai multe aparate interventia a durat cam pana pe la 00.30min. In tot acest timp eu asteptam precum un catel pe scarile spitalului,o veste cat de mica ar fi fost dar sa fie de bine. Aceea veste a venit a fost doar de moment pt ca nu a fost de efect aceea dializa moiv pt care medicul chirurg a fost din nou sunat a doua zi si chemat la spital unde au intervenit pe viu asupra micutului pt ai schimba dializa abia cu a doua dializa a aiceput sa urineze dar ff putin cca 5ml 6ml pe ora. daca a-si continua toate clipele prin care am trecut cred ca m-ar gasi deshidratat in fata pc-ului.asa ca imi voi continua povestirea cu alt prilej nu de alta dar nu vreau sa fiu plictisitor

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns iulianleuce spune:

buna Ana din pacate laptele Nan nu a fost benefic pt Edi fiinca nu l-a acceptat si s-a deranjat la stomac speram ca nu va mai fi nevoie sa ii administram lapte praf oricare ar fi el pt ca nici unul nu este mai bun ca laptele de mamica. De azi nu stiu exact cand ii va da lapte Magda sa speram ca nu-l va mai tine mult nici cu dializa pt ca acum a ajuns sa urineze cca 200ml-250ml pe noapte un lucru imbucurator

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anca_vlad spune:

micutul edi e un luptator si sigur va va aduce multe bucurii!

multa sanatate DD sa fie cu voi in fiecare clipa si sper ca in cel mai scurt timp sa ne aduceti vesti din ce in ce mai bune!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carrie spune:

ma bucur din suflet ca e mai bine bb!

Iulianma bucur sa te vad mai optimist, sper ca si Magda e mai bine.imi pare rau ca nu am ajuns ieri la ea, am avut program incarcat cu fetele mele care au fost tot contratimp iar Theodora ma solicita f tare zilele astea, asteapta sa inceapa gradi si nu mai are rabdare

incerc azi cel tarziu maine sa merg si sa-i duc si ceva de mancare.

pupicei

Cristiana, gagalicea Theodora Alexia ( 30 mai 2003)si galuscutza Carina Sofia(10 mai 2007)

comorile noastre iubite
Thea Alexia
noi si Roma 2006
www.desprecopii.com/info.asp?id=531" target="_blank">nasterea papusii Theodora


www.helpsonia.com" target="_blank">ajutati-o pe Sonia

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns iulianleuce spune:

salut Cristiana nu ai de ce scuza pt ca in primul rand noi trebuie sa iti multumim, in tot ceea ce ai facut pana acum ne-ai ajutat enorm chiar voiam sa iti multumesc si tie si lui Erika pt ca sunteti cu un suflet foarte mare. exista o vb "da-i omului de mancare cand ii este foame nu cand este satul". nustiu cine ar putea sa se descurce intr-un oras strain,

Mergi la inceput