Sa-l ajutam pe micutul Edi

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns danielalfun spune:

Nu e din Roma , ci din Piacenza , de ce ?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns crig72 spune:

vroiam sa stiu daca e acelasi spital la care a fost operata fetita mea.

Mariuca

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns principe spune:

ma bucur nespus ptru campionul nostru ca poate sa faca pipi ,ca se insanatoseste si chiar poate sa stea picior peste picior,poai ce- o fi zis ...ia sa ma relaxez un pic ca prea am facut multe de cind am iesit de la mami din burtic.

monica mami de print

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Donia spune:

Ce vesti bune, Doamne ajuta sa fie tot mai bine!
Ce draguta imaginea cu Edi picior peste picior, fii tare puisor si lupta, ne gandim la tine!
Poze cu micutul nu avem?



Copiii se nasc perfecti - rolul parintelui e sa nu strice ceea ce Dumnezeu sau natura a creat.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danielalfun spune:

Ce frumusica e Mariuca ....
Povesteste-mi cum a fost in spitalul din Roma .
In ceea ce priveste poze cu bebe trebuie sa recunosc ca nu stiu a le atasa , nu ma descurc , dar cu siguranta vom avea acel site promis si atunci va avea acces toata lumea la pozele cu micutul Edi .
Va pup si sa aveti o zi excelenta

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danielalfun spune:

Crig72

Fetita ta din cite stiu a suferit doar o operatie , noi vrem sa ne interesem daca in Italia se poate face acea operatie definitiva fara a mai fi deschis peste 10 ani . Am auzit si noi ca exista si hemogrefe extensibile si ar putea scapa micutul cu doar inca o operatie in jurul virstei de 6-7 luni .
Fetita ta mai necesita vreo interventie chirurgicala sau nu , asta ma intereseaza cind te-am intrebat despre povestea Mariucai ca prin ce ati trecut am citit . Ce v-au zis cei de la spitalul din Roma ?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns crig72 spune:

Daniela proteza care i s-a pus Mariucai la nici o luna a fost scoasa la operatia din 2004 si prin operatia REV i s-a pus ceva organic.Transpozitia nu a mai putut fi facuta.Faptul ca ea a reactionat foarte bine la tratamentul pe care inca il mai ia nu mai presupune o alta operatie dar... nici eu ,nici altcineva nu putem sti ce va fi...Doctorii la ultimul control au fost foarte multumiti de evolutia ei .Cu toate acestea se impune din nou un cateterism pentru a fi siguri ca ceea ce s-a vazut la eco e ok..sa speram ca totul va fi bine.Asta e pe scurt...eu as avea multe de povestit dar daca vrei iti voi povesti pe pm.Aici este subiectul micutului Edi.Daca spitalul din Piacenza a acceptat sa-l monitorizeze e extraordinar.ei vor face din nou investigatii si vor alege solutia cea mai buna pentru Edi.




Mariuca

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns crucisorel spune:

Sper din suflet ca aceasta evolutie a lui Edi sa fie constanta si am toate motivele sa cred ca asa va fi, din moment ce ne-a demonstrat ca este un mare LUPTATOR.
Fetelor o cunosc pe Dana (nu asa de bine pe cum mi-as dorii) si stiu ca este o luptatoare, si va rog pe aceasta cale sa incercam cu toatele sa o sprijinim in lupta ei alaturi de Edita.
Am trimis tuturor di mail-ul meu conturile deschise la banci, si speram sa reusim sa strangem ceva pentru Edi. Dar stiti cum sunt oamenii sceptici si reticienti cu bancile, asa ca daca cunoasteti pe cine care doreste sa ajute cu bani si doreste sa-i dea direct personal, eu confirm seriozitatea celor implicati(desi nu cred ca mai era necesar).
Sa ne rugam bunului Dumnezeu sa-l aiba in paza pe Edi si sa ne rugam si pentru familia lui sa-i ajute sa treaca peste acest hop usor.
Dana te rog tine-ne la curent, in masura timpului tau,cu evolutia lui bebe cel mic.


jeleriu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danielalfun spune:

Si azi am vesti bune pentru voi . Bebe a deschis ochisorii si au culoarea albastra , sublim ...nu ?
Un brunetel cu ochii albastri va rapi inimioarele fetelor :)
Leutul nostru merge spre bine , i s-a marit si ratia de laptic , stie ca trebuie sa recupereze ca si greutate sa aibe nasica ce smotoci cind va veni acasa :)
Iata si conturile IBAN :
RO97BPOS80500882277ROL02
RO20RNCB0318005042360001
Va multumesc din suflet fetelor ca-mi sinteti aproape
Pupici !

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Witchie spune:

Daniela, te rog sa scrii datele complete pentru transferul bancar.
Doar iban-ul nu e suficient. scrie in felul urmator:

Iban
Titular cont
Banca si sucursala la care e deschis contul

Multumesc.


Mergi la inceput