Sa-l ajutam pe micutul Edi

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns chris27 spune:

Multa sanatate micutului!De cate ori ma voi ruga pt sonia,o sa ma rog si pentru el!


Album foto | Slideshow
excursie
www.sonia.as.ro/" target="_blank">ajutati o fetita minunata!
casuta noastra

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Irinel spune:

Dumnezeu sa il ajute pe micutul Edi sa se faca bine!

Daniela de ce nu deschideti un cont si pe moneybookers, e simplu de folosit pentru cei din strainatate si se pierd mult mai putini bani decat la un transfer bancar.

Doamne ajuta!

Sa ne rugam pentru Sonia si sa o ajutam!

Stefanel are o sansa la o viata normala

Bebe Darius vrea sa traiasca

Irina, Daniel (28 Mai 2004) si ingerasul Maria

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dandusa spune:

quote:
Originally posted by danielalfun

Si inca ceva ...Vad ca fiecare creaza in dreptul mesajului postat posibilitatea de se mindri cu puiutul ei , cum as putea sa fac si eu asta , ma invatati ?




in primul rind trebuie sa-ti pui pozele undeva...,eu de ex...,le am pe Picassa...,deci uploadezi toate pozele pe care doresti sa le faci publice...,daca nu stii trebuie sa-ti explic separat aceasta operatiune...,dar daca stii ,dupa ce le pui...,deschizi albumul tau,dai copy link-ului de sus,apoi paste la semnatura profilului personal...
profilul personal se afla in stinga paginii ,unde sint "toate forumurile","albume" etc...,deci mergi acolo,te loghezi...si in loc de semnatura dai paste link-ului pe care l-ai copiat...,apoi ca sa-ti apara sub forma..."fetita mea"...sau "poze",trebuie sa scrii asa:[*url="linkul copiat"*]poze[/url],dar fara stelute...,deci copiezi tooot ,fara stelute...,dupa ce termini dai vizualizare...,bafta...
daca nu stii sa pui poze pe Picassa,trimit PM
iar pentru a directiona la discutia precedeta ,cred ca trebuie sa intrebi un moderator,pentru ca vad ca nu ai optiunnea de "editare" si nu stiu cum altfel ai putea sa rezolvi asta...

www.helpsonia.com/povestea-soniei" target="_blank">Ajutati-o pe Sonia
Mindrete de Crinuta

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carrie spune:

buna seara fetelor

m-am intalnit cu Magda, mama lui Edi, era mai linistita si optimista, face ceva mai mult pipi si a inceput sa se dezumfle.Doamne ajuta!

i-am dus pompa si ceva de mancare, cred ca ii e cumplit de greu, singura, in oras strain cu atata necaz pe cap!!

dar important e sa fie bb bine!!

Cristiana, gagalicea Theodora Alexia ( 30 mai 2003)si galuscutza Carina Sofia(10 mai 2007)

comorile noastre iubite
Thea Alexia
noi si Roma 2006
www.desprecopii.com/info.asp?id=531" target="_blank">nasterea papusii Theodora


www.helpsonia.com" target="_blank">ajutati-o pe Sonia

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Marilena12 spune:

Daniela, vroiam sa scriu si eu ceva care sa va incurajeze. La Cluj, la Institutul Inimii, am avut si noi ocazia anul asta sa-l operam pe socrul meu, care multumesc lui Dumnezeu este bine acum.
Pot sa va spun ca am gasit acolo cei mai buni medici si cei mai minunati oameni, incepand cu Prof. Capalneanu si Prof. Barsan, cu Dr. Aszaloss, si intreg colectivul.
Presupun ca Edy este acolo pe mainile lor, si cred ca sunt maini bune.
Din punctul meu de vedere, cred ca este locul cel mai indicat din tara unde puteati face primii pasi pentru sanatatea bebelusului.
Ma rog si eu ca Bunul Dumnezeu sa ocroteasca si acest copilas, sa-l vindece si sa-i daruiasca forta si o inimuta puternica in pieptulet!
Multa putere si binecuvantari catre toti!

www.flickr.com/photos/pisicuta/821316348/" target="_blank">Mari

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danielalfun spune:

Buna seara fetelor ,

Mai bine mai tirziu decit deloc .
Imi cer scuze pentru absenta mea de azi , dar sint convinsa ca maine dimineata cind veti deschide forumul va voi da prilej de bucurie .
Bebe a inceput sa-si revina spectaculos . Urineaza aproape de normal , lucr ce presupune ca intr-o zi , doua sa nu mai fie nevoie de dializa . Am vb acum pe seara cu mamica si se citea in glasul ei mult mai mult optimism ca pina acum . Se vor avea unul pe altul pentru ca tatal micutului a trebuit sa vina la Bucuresti sa -si reia activitatea . Grea despartire , distanta mare dintre orase e cumplita , dar nici unul din ei nu si-a pierdut speranta ca va fi bine intr-un final . Orice efort al lor va fi recompensat de acest micut care s-a dovedit a fi cel mai mare luptator .
Acest micut poate fi un exemplu pentru toti , el chiar isi doreste sa traiasca caci o singura viata avem cu totii si trebuie s-o traim pina la capat.
E tirziu in noapte , copila mea doarme , iar eu va scriu voua .
Sinteti marete si cu mult suflet . Impreuna vom reusi sa ne bucuram de evolutia lui Edi.
Va pup si multumesc inca o data , sinteti de nota 20

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carrie spune:

Dana , Edi e botezat?pentru ca cred ca e f important si ii face bine acest lucru!

Cristiana, gagalicea Theodora Alexia ( 30 mai 2003)si galuscutza Carina Sofia(10 mai 2007)

comorile noastre iubite
Thea Alexia
noi si Roma 2006
www.desprecopii.com/info.asp?id=531" target="_blank">nasterea papusii Theodora


www.helpsonia.com" target="_blank">ajutati-o pe Sonia

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cristina1974 spune:

Doamne, cata suferinta la mititelul Edi....
De cand cu puiutza Sonia, mi se rupe inima cand vad cazuri din astea.
Vreau sa incurajez parintii prin a le spune ca cei mici au o putere extraordinara de a se reface, in ciuda corpului atat de micut si firav.
Ma rog la Dzeu sa ii dea putere ,sa lupte pentru vata si sa depaseasca conditia in care se afla acum.
Pe de alta parte, as vrea si eu sa contribui financiar la ajutorul pentru bebe,insa ar fi nevoie de vreun cont in care sa putem dona din strainatate.
Multa sanatate puiului si toate gandurile bune!

Ajutati-o pe Sonia

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danielalfun spune:

Bebe e botezat de mine , stiam ca va fi un luptator si-i voi insufla din taria mea de caracter . L-am botezat cu tot sufletul si voi incerca sa-i fiu un parinte spiritual cit voi trai .
L-am botezat in spitalul unde s-a nascut inainte de operatie , cu gindul ca fiind sub protectia lui Dumnezeu va lupta mai mult .
Si acum sa va dau vesti proaspete despre Edi .
Acum am inchis cu mama lui Edi si mi-a zis ca totul decurge bine , ca bebe a urinat ieri 160 ml , un progres demn de luat in seama in mod cert . Nici acum nu stiu cit ar normal sa urineze , dar doctorul a spus ca e totul spre bine si sub control .
Si acum sa va si distrez putin pe ziua de azi si sa -mi iau revansa pentru lipsa frecventei mele in ultimele doua zile ( dar chiar nu aveam noutati , el reveninsu-si cu pasi marunti , dar siguri ) ..bebe a demonstrat "sfidind" pe toata lumea luind o pozitie demna de toata admiratia , cum credeti fetelor ca statea azi la prinz cind a mers mamaica lui sa-i ofere masa de lapte ....picior peste picior cu minutele pe spate ...doamne dragalasul sa-i dea Dumnezeu in continuare putere sa demonstreze ca o bucatica de om e in stare de lucruri miraculoase .
Si doctorul a fost mai putin rezervat in ceea ce priveste riscurile post operatorii , in sensul ca nu a mai pomenit de ele si ne punem multe sperante ca ar fi iesit din perioada critica micutul .
Si cu operatia am inteles ca l-ar fi uns cu un anumit unguent care face minuni , se cicatrizeaza mai repede si nici nu sint sanse sa ramina cu urme vizibile , ci doar una nesemnificativa ca si o vergetura peste care putem trece toti cu vederea ca si aspect fizic .
Sint cea mai fericita nasica din lume . Ma rog la Dumnezeu sa-i fie protectia pe Pamint .

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns crig72 spune:

Daniela ma bucur pentru vestile bune pe care ni le-ai dat.Sper ca recuperarea sa fie cat mai rapida si micutul sa ajunga cat mai repede acasa.Spune-mi te rog daca spitalul pe care l-ati contactat este din Roma.
sanatate si numai bine puiului si parintilor!

Mariuca

Mergi la inceput