clona (2)

Raspunsuri - Pagina 24

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns gianina spune:

Countesa, sa fie operatia usoara si bebe sanatos!




Gianina, de 2X mamica de Simona Andreea(24.07.2003) si Adelina Elena (15.11.2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lucialu spune:

Fetelor sper ca ati vazut ca se face reclama la un nou serial brazilianDeci,din 7 ianuarie sper sa ne intalnim din nou la sezatoare.Avem desert brazileir.Nu am retinut ora difuzarii,dar sper sa fie umana
De Countesa nimeni nu sh nik?

www.flickr.com/photos/14052028@N08/" target="_blank">
nu mor caii cand vor cainii...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns jenn spune:

Chiar ma gindeam zilele astea, Countesa a nascut?Stie cineva?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns countesa spune:

LA MULTI ANI.Sa fim toti sanatosi si bebei nostrii sa creasca mari.Si imi mai doresc in noul an ca bebe sa fie sanatos si sa se rezolve problema pe care o are cu piciorusele.S-a nascut cu ambele picioruse intorse inauntru.medicul care m-a asistat la nastere a spus ca asa s-a dezvoltat in uter,dar ca se va rezolva pt.ca bebe este mic.se poate rezolva cu papuci sau in ultima instanta cu operatie.Maine sotul suna la un medic din Timisoara sa ne programam pt. o serie de investigatii la picioruse si dupa ne spune ce este de facut.
Nasterea a fost usoara dar travaliu a fost greu pt.ca la ora 7 dimineata ne-au dat pastila si la ora 13 ne-au pus cateterul pt. epidurala iar eu am nascut la ora 22:45.Fetita se numeste Anastasia-Maria a avut 3,050kg si 50 cm.Mananca munlt si doarme dar ne trezeste noaptea din trei in trei ore.De fapt cel mai mult se trezeste tatal ei pt. ca eu inca ma refac si sunt inca obosita de abia reusesc sa ma trezesc la ora 1:00 sau la ora 6:00 in rest daca se trezeste in timpul noptii se trezeste tatal ei,care a avut grija de mine si dupa ce am venit de la spital atunci cand de abia ma miscam.Dupa ce am venit de la spital vreau sa spun ca eu la inceput nu i-am dat lapte de la san cand am stat in spital i-am data numai lapte cu biberonul si am inceput sa ii dau lapte de la san cand am venit acasa pt.ca am facut febra laptelui si am stat in pat cu febra de 39grade si am inceput sa ma mulg cu pompa pt. a-i da lapte lui bebe.a venit la noi acasa doctorita de familie si mi-a explicat cum sa ma masez pe sani ca sa curga laptele.Acum a inceput sa suga de la san dar la inceput cand o pun face scandal dar apoi se obisnuieste.In timpul noptii ii dau lapte praf Nan 1 care il prepar cu apa plata.
Acum sa vorbim de filme.Filmul de care a-ti vorbit cred ca este cel care incepe luni 7 ianuarie si se numeste Pagini de viata si se difuzeaza la ora 23:00 in locul serialului Montecristo.
As vrea sa stiu daca urmareste cineva serialul Pasiuni.
Cam atat despre mine.Va pup si mai vorbim.
Apropo cum a-ti petrecut Revelionul.Noi am stat acasa cu bebe ne-am uitat la televizor si ne-am culcat la ora 3:00.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns jenn spune:

Felicitari!Ai grija de tine,sa te refaci,multa sanatate bebitei!Incearca sa ii dai sin cit poti!Ei se nasc cu reflexul suptului dar o ametesti cu bibe noaptea ca trage usor din el si apoi de aia nu ii place la sin,ca trebuie sa munceasca sa pape!Bina ca tati al vostru e linga fetele lui!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lucialu spune:

Countesa felicitari!Sa va traiasca odorul!Doamne ajuta sa rezolvati problema la fetita cat mai repede si usor si bine!Felicitari si sotului ca stie sa aibe grija de voi,dar mai ales pentru noua functie pe care o are de acum inainte: aceea de tatic!Refacere rapida tie,sa aveti grija de voi si multa sanatate voua si mai ales BB-itei papacioase!
Nu ma uit la Pasiuniasa ca nu pot sa fac si eu un rezumat pentru tine...
La multi ani tuturor!Un an nou plin de sperante si de impliniri!Sanatate tuturor!Si celor care sunt mamici sa va bucurati de bb-i cuminti si sanatosi,iar celor care urmeaza sa devina mamici(parca mai erau gravi pe aici)nastere usoara si BB-ici sanatosi!
KISSES

www.flickr.com/photos/14052028@N08/" target="_blank">
nu mor caii cand vor cainii...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns matildasep spune:

Felicitari pentru bebelusa, si multa sanatate. Stai linistita ca, se va rezolva cu piciorusele. Tu odihneste-te si renunta la laptele cu biberonul, iti spun din propia experienta, in nici o luna a renuntat la san, si am plans mult.
"pasiune" nu-l urmaresc, am sa ma uit la primul episod din " pagini de viata" sa vad daca ma 'prinde', in general nu prea, singurul a fost "clona".

Through a childs eyes:" Dear God, Thank u for the baby brother, but what i prayed for, was a puppy."

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns countesa spune:

multumesc pt. urari,sper sa se rezolve problema cu piciorusele lui bebe.deja am sunat la o policlinica privata din timisoara dar doctorul nu isi incepe programul decat luni iar cea care a raspuns la telefon i-a zis sotului sa revina cu un telefon luni dimineata pt.a vorbi cu doctorul si a face o programare.si mai avem pe cineva la spital in cluj un doctor pe care il cunoastem si care a spus ca va vorbi cu un coleg de-a lui care este medic de copii de ortopedie infentila si sa ne faca programare si vom merge si la cluj si la timisoara pt.a cere 2 pareri.sper din tot sufletul ca se va rezolva ca vreau sa va spun ca sarbatorile astea mai mult am plans decat am fost vesela ,noroc cu sotul care imi ridica moralul pt.ca de la un timp orice spunea eu izbucneam in plans.de Craciun a fost frumos ca in ajun am impodobit bradul si sotul a adunat toate cadourile pt. toti membrii familiei si le-a pus in pungi si le-a impartit,iar cadourile pt.noi le-a asezat sub brad.Apoi de Revelion am stat si ne-am uitat la televizor mai ales pe Tvr 2 a fost program frumos cu momente de aur vechi cu Toma Caragiu si cantece frumoase si am stat pana la ora 3 iar la ora 24:00 bebe s-a trezit pt. ai da mancare si atunci am desfacut sampania si am inchinat si bebe a zambit.Cam asta am facut noi de sarbatori sper ca nu v-am plictisit.Va urez un an nou plin de bucuri si de impliniri si poate va fac un rezumat la episoadele din telenovele Pasiuni sau poate din Pagini de viata daca va fi difuzata la ore normale adica ora 21:00 desi nu prea cred.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lucialu spune:

Countesa cand exista dragoste si intelegere,dar mai ales muuuulta dragoste si se vede treaba ca voi nu duceti lipsa,atunci sigur se pot depasi orice obstacole.Ati luat problema in maini imediat cum s-a ivit si v-ati consultat bine.Sigur BB-ita ta va fi bine langa 2 parinti iubitori si cu Dumnezeu alaturi veti gasi si medicul care sa va indrume si sa va ajute efectiv!Tinem pumnii si nu te necaji iubita!Fii tare pentru micuta ta


www.flickr.com/photos/14052028@N08/" target="_blank">
nu mor caii cand vor cainii...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anyella spune:

Countesa,multa sanatate micutei voastre!Totul va fi bine pt ca are parte de doi parinti minunati(si ca sa nu fim total pe dinafara topicului multumiri pt rezumatele Clonei)

aniela

Mergi la inceput