Durerea unei pierderi de sarcina (35)

Raspunsuri - Pagina 22

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Alé spune:

Nu-mi pierd io speranta... Ca daca nu m-a ucis c-am pierdut de doo ori, n-o sa mor din asta... Numa' ca mi-e ciuda ca iar m-am dat peste cap. Cicluri scurte io n-am prea avut la viata mea, cred ca cea mai scurta faza luteala a fost de 12 zile, dar de 11, nciodata .

Si nu e implantare, ca aia e altfel. Secretie nu prea e deloc, ci numai pete mici mici maronii. Acu' secretia e din belsug, maronie bine si pe hartie ramine chiar rosu-rozaliu... Deci nici o sansa. O sa fac totusi testul programat pt luna asta, asa, sa nu se "reporteze" pe luna viitoare.

I-am zis barbatului, si el zice: nu-i nimic, rezolvam luna viitoare, ca mai e pina in decembrie. Io am declarat ca nu mai vreau sa ramin gravida in decembrie, ca de ambele dati atunci am ramas si ziceam sa spargem ghinionu'...


Toate lucrurile se intampla cu un scop | Alé |

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cristina26 spune:

Ale imi pare tare rau. Stiu ca zilele aste nu au fost fara stres pentru tine. Sper ca saptamana viitoare sa fie mai buna.
Pepsi cum a reactionat Dominic azi cand a intrat in gradi?


Ingrid Ecaterina si mami

ingerasul meu Paul

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Pepsi spune:

nu mai revin ca sint la pamint si eu......abia scriu de lacrimi, l-am lasat pe dominic si urla si plingea si se agata de mine, mi se rupe sufletul....imi vine sa-l iau acasa sa nu-l mai duc niciodata

Flavia mamica fericita de David 22 iunie 2007 si Dominic 17 mai 2004
albumele de familie

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns irinabobe spune:

flavia imi pare tare rau. dar daca va trebui sa mearga la gradinita va trebui sa incerci sa rezisti si sa nu cedezi. o sa se obisnuiasca. eventual dupa ce il iei de la gradi fa-i cate o surpriza frumoasa, ca sa stie ca daca e cuminte la gradinita cand se termina programul va avea o bucurie.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns baby_r7 spune:

Flavia stai linistita ca se va obijnui la gradinita.......dar e mai greu la inceput................
hai nu mai plange te rog..........doar e baiat mare si sigur se va acomoda repede.
ale'
irina tu cum te mai simti?
nu am prea avut timp sa citesc tot si chiar ma intrebam cum te mai simti ....
cristina ai o minune de fetita si ati facut niste poze super...parca ar fi din filme familia ta........
am citi ca ati vazut pozele lui cristina_ana.........si vroiam sa le vad si eu.dar nu stiu unde sunt.....ma poate ajuta cineva?????


ROXANA

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Michelle81 spune:

Alinushca-imi pare atat de rau ca nu esti gravi,speram ca cel putin tu sa fii...
Musettepink-ce bine ca ti-a venit cm,sper sa nu se mai repete aceasta intarziere.
Irinabobe-asa este o luam de la capat...
Ale-of imi pare rau ca te-ai dereglat asa,nu stiu ce sa zic,poate ar trebui sa mergi la doctor sa vezi...Stiu ce nasol e cand te dereglezi,sper sa revina la normla odata sa nu mai ai nici o picatura de sange,sa poti calcula normal ovulatia si toate...
Pepsi-draga mea mersi mult pentru incurajarile tale de ieri.In legatura cu Dominik hai nu mai fii trista,e normal la inceput sa fie asa(stiu ca ti se rupe inima) mai ales ca el e un copil mai sensibil,hai ca acum sunt sigura ca se joaca cu,copilasii si rade pe acolo,nu ami fii trista te rog eu!
Remaliss-cum te mai simti?Iti multumesc ca ieri m-ai incurajat putin tu pe mine,tu care esti atat de trista si te simti atat de rau,care numai tu stii cum traiesti fiecare clipa cu frica...ai grija de tin,ai sa vezi ca va fii bine!
Cristina26-mersi draga mea!
Nu va faceti griji pentru mine,m-am ridicat si o iau din nou de la capat pentru ca stiu ca voi reusi odata!





Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns baby_r7 spune:

bravo miha asa te vreau................deci mergem inainte,da?
cu optimism sigur vine bebe...ca doar ai vazut ca au fost cazuri mai grave si au reusit.....asa ca fata.............


ROXANA

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns L5845 spune:

Michelle draga mea, sunt alaturi de tine si sa stii ca mi-a pregatit artileria grea de pe acum, ca luna asta care vine nici sa se apropie rusii, dar mai sa vina.Curaj draga mea si nu iti pierde increderea, ca va fii totul bine, toate suntem alaturi de tine, stii bine.Uite ce am pregatit sa pun pe fuga uratii lumii : .
Un -ic maaare de tot pentru tine si multe sa nu mai fii trista.
Flavia nu mai fii trista si nu mai plange, ca Dominiq poate are nevoie de o perioada mai lunga de acomodare cu gradi.Uite, o cunostinta de a mea, a patit la fel ca si tine si a gasit o metoda sa-l faca sa mearga la gradi pe pustiul ei. A chemat destul de des la el, copilasi care mergeau de multa vreme la gradi si care i-au povestit ce frumos e acolo, unde invata cantecele, poezii si se joaca cu multe jucarii cu copii si incet,incet s-a trezit ca ii cere baietelul sa fie dus la gradi.Poate merge si la tine nu stiu, sper oricum sa treaca perioada asta mai dificila si sa fi si tu mai linistita.Ti-am vazut pozele noi, superbe,ai fost o mireasa tare frumoasa, nu mai am cuvinte. Si lasa, ca dai tu kg jos, important e sa fii sanatoasa si sa ai laptic la bebic si putere sa faci fata la " lungul drum a lui Dominiq catre gradi ".
Laura ma bucur ca ti-ai fazut bebicul si ca e bine, sanatos.Figura esti cu faza cu "cucul". Spor la zbenguiala in burtica la bebicul tau si sarcina usoara pentru tine in continuare.
Chantal ma bucur ca mai scrii aici, asta e semn bun sa stii. Sa nu-ti pierzi speranta si sper sa regasesti puterea de a merge mai departe, chiar daca nu scrii des pe aici. si uite de la mine, un tir cu optimism, sa te ajute.
mav sper ca pana la urma, o sa fir bine la targ. simpatic tare Sebi la faza cu pishu'.
andreea16 tin pumnii la medic si nu-ti mai fa tot felul de ganduri, ca stiu ca nu ti-e rau mereu, mereu in sarcina.Nu te nelinisti, ca nu-ti face bine.



Va doresc si voua ce-mi doresc mie: sanatate si mult doritul BEBE!
Lau-Meli si
Poze
Trebuie sa renasti din cenusa, ca si pasarea Phoenix si niciodata sa nu spui "Niciodata"!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mav spune:


Va pup si eu din zbor, nu pot sa va scriu prea multe, caci sunt foarte obosita, a fost o zi grea, mi-a fost rau (cred ca initial de la caldura si ...oboseala, nesomn...): am varsat de trei ori, apoi cred ca mi-am dat fierea peste cap, n-am putut manca nimic ca mi-a fost tare greata... si cireasa de pe tort... mi-a venit cm... sau ma rog, ceva asemanator cu ceea ce a descris Ale (asa ca si eu numar odata cu voi de-acum...).
Parca mussete ma intreba: am fost la Targul Firmelor de Consultanta si Certificare, organizat de Camera de Comert, Industrie, Navigatie si Agricultura Cta, ...la Cta.
Chiar cand am plecat de la targ (pe strada fiind), am prins parada barcilor de mare viteza, care participa zilele astea la Grand Prix-ul din Mamaia... si spre bucuria mea, le-am facut poze. As vrea ca pot ajunge si eu maine, la concurs, dar nu cred ca am sanse, ca o sa fiu la targ pana la ora 16.

Flavia, draga mea, stiu atat de bine prin ce treci cu Dominic... si stiu cat de greu iti este! Dar nu sunt in stare acum sa-ti scriu ceea ce trebuie si as vrea sa-ti spun... Poate iti trimit email cand mi-oi mai reveni...

Lau-Meli, saru-mana, zilele trecute am tot scris "perle" la subiectul de la semnatura.

Toate cele bune!


Mami de Sebi (04.02.2004)

"Iubirea ne face sa plonjam in necunoscut si apoi ne da curajul de a rezista!" (Pam Brown)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns L5845 spune:

catty tin pumnii sa ramana sotul la stadiul de acum , sa nu se mai schimbe, ca e bine asa, iar starea pe care ai avut-o dupa , poate e fie de la fiere, fie de la reactia organismului la "program normal" . Ideea discutiei cu un preot, cred ca e foarte buna, dar poate gasesti altul, nu asta care se pare ca stia sa-ti spuna chestii destul de banale si cel putin deplasate (faza cu divortul), dupa parerea mea.Cred ca te va ajuta sa te mai descarci,sa te mai linistesti si sa-ti recapeti iar credinta, care de fapt e putin ratacita, nu pierduta, de la atata tristete.Scuze, am ramas putin in urma, dar e bine ca poti sa citesti si te-ai mai linistit.
blueeyes mai putin si-ti facem galerie la prestat, sa se prinda bb.
alinushca cum te mai simti? Cand primesti rezultatul la analiza?
cristina_ana sper si eu ca sa vina CM-ul si apoi sa fac analizele sa stim ce avem de facut mai departe. Am vazut pozele noi,ce mare a crescut baietelul si ce frumos e, o sa faca fetele coada la usa cu asa flacau.
c.myry testele le incepi in functie de lungimea CM-ului tau, parca era si un tabel in cutie la astea, Minut, ca din astea mi-am facut si eu, dar la problemele mele, a fost degeaba .Bafta multa sa nu ratezi momentul magic, da?




Va doresc si voua ce-mi doresc mie: sanatate si mult doritul BEBE!
Lau-Meli si
Poze
Trebuie sa renasti din cenusa, ca si pasarea Phoenix si niciodata sa nu spui "Niciodata"!

Mergi la inceput