Durerea unei pierderi de sarcina (35)

Raspunsuri - Pagina 21

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Laura Ioana spune:

Alinus imi pare rau ca nu a fost sarcina, dar trebuie neaparat sa-ti reglezi organismul! Eu zic sa mergi la dr sa te sfatuiasca ce sa iei. Poate iti da tratament cu duphaston care regleaza hormonii si ajuta la fixarea unei eventuale sarcini

22+
Poze Laura
Puiul nostru drag

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns irinabobe spune:

michelle imi pare tare rau, dar mai e putin i vine ovu si o luam de la capat cu noi sperante, nu?
alinush si eu dupa chiuretaje+avort am greturi cu cateva zile ininte sa vina cm. si mai nou si dureri de ovare, sani sensibili, etc. parerea mea este sa mai astepti putin cu dr si sa ii lasi organismului timpul necesar sa isi revina. nu de alta dar eu nu prea sunt adepta medicamentelor hormonale decat daca e neaparat nevoie. tind sa cred ca organismul nostru isi va reveni singur la normal cand va fi pregatit.
si citind si mesajele pt michelle am realizat ca mi-am facut un tel din a ramane gravida, luna se compune numai din cm, ovu si iar cm, si am uitat sa ma bucur si sa ma ocup si de alte lucruri din viata mea. asa ca ma gandesc ca nu ar strica un pic de relaxare.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Pepsi spune:

michelle, draga mea ieri dupa ce am venit de la doctor cu david am apucat numa pe mesenger sa-ti scriu, dar am citit tot, pup fata curajoasa, asa ia taurul de coarne, mergi inainte, sinteti un grup de fete faine care asteptati odata, va incurajati una pe alta,vei reusi draga mea, esti o fata sanatoasa medicul ti-a spus ca totul e ok, hai te rog eu nu dispera, se pare ca tre sa fac bau bau mai tare ca nu m-a auzit luna asta!hai te pup tare tare de tot, capul sus

alinushca, si de tine imi pare tare rau! sint de parere cu irina, nu cred ca te-ai dereglat cu nimic, dupa chiuretaj si la mine era totul ciudat, da ciudat rau, se va regla, mergi fa-ti dintii, capul sus, stiu ca suferi, si eu ramasesem cu dominic din prima, a doua oara nu ramasesem din prima si eram tare dezamagita, da....am ramas din a doua. asa va fi si la tine te pup

mcrissa, imi pare tare rau ptr sora ta, hai sa gindim pozitiv!

catty, ai grija cu picaturile alea daca esti gravida

va pup tare pe toate am citit tot dar acuma nu pot sa scriu sint in mare fuga(plinge piticul)

Flavia mamica fericita de David 22 iunie 2007 si Dominic 17 mai 2004
albumele de familie

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns musettepink spune:

Pepsi chiar ma intrebam de ce nu ai scris nimic dar acum m-am linistit!Tu oricum esti ocupata cu 2 prichindei!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alinushca spune:

Irinabobe si Pepsi, va multumesc frumos!
Aveti mare draptate. Citindu-va imi dau seama ca exact ca voi am gandit si eu mereu. Probabil ca sunt doar acum zapacita dupa saptamana asta grea pe care am avut-o.
Am sa trec pe la Dr. Gyne, Luni ca sa mai fac un control si sa stau de vorba cu el. O sa merg la unul despre care stiu ca prefera sa nu dea medicamente.
M-am linistit.
Si Irina, ai perfecta dreptate. Nu ar trebui sa am luna de luna telul de a ramane insarcinata in cap, chiar daca imi doresc un copil. El va veni cu siguranta atunci cand corpul meu va fi pregatit si cand va avea cele mai bune conditii pentru un BB.

Va pup!

In asteptarea lui

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns baby_r7 spune:

am intrat si eu un pic asa fugitiv.................din pacate am niste zile foarte aglomerate si nu pot decat sa va mai citesc.......de scris chiar nu am timp din pacate...........
eu sunt bine..........rau imi e in continuare.dar nu am mai prea mult...........deci e spre bine.........
nu stiu in ce zi sunt..dar de vre-o trei zile ma doare ovarul drept rau de tot..........incerc sa nu il bag in seama...........
de facut facem aproape zilnic.ca de e sotiorul in forta si cum nu il pot refuza..............asa ca "muncim" cu drag si spor la bebe..........
michelle si alinush imi pare rau pentru cm..............dar fiti optimiste..hai ca avem exemple demne de luat printre fetele noastre dragi.................care au luptat si acum unele chiar isi tin deja comorile in brate..................
trebuie sa ne sustinem reciproc si sa speram in continuare.........
asa ca fetele ................ capul sus si luna viitoare o luait de la capat.....................
Flavia, Liana, Lau, Mav, Oana, Mirela, Laura si restul fetelor va pup si sa stii ca desi nu scriu...ma gandesc la voi si va urmaresc din umbra...............
intru zilnic si va citesc............., dar din pacate nu am destul timp sa si scriu....................dar imi revin eu si cu asta...............dupa ce trece perioada...........




ROXANA

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Alé spune:

V-am zis io ca tin aproape? desi sint de abia in ziua 11 DPO, singerez putintel plus ca am o deosebita durere de cap, semn de CM. Ce sa mai zic... sint trist-n prispa... Numa' sa-mi vie odata sa nu ma chinui iar citeva zile bune cu picaturi, asa...

Asa ca va inteleg perfect. Ufff...


Toate lucrurile se intampla cu un scop | Alé |

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns baby_r7 spune:

Ale' te rog nu fii trista...... mult fata.............
poate nu e cm...........noi speram pana in ultima clipa,da?
eu luna asta am facut ceva diferit fata de toate lunile......................
nu am numarat nimic.........si am asa de placere cat mai des de cand a trecut cm...........
deci nu stiu cand o sa imi vina.................
sa nu radeti prea tare............ avand in vedere ca nu stiu in ce zi sunt..umblu cu tampoanele in geanta mereu.............sa nu ma prinda nepregatita...............
aaaaaaaaaaaaaaa si Ale' poate ca e de la implantare ???????
ce zici?
nu stiu daca ai citit situatia mea, dar sa stii ca te inteleg foarte bine si mi-as dori sa nu renunti la visul de a avea bebe.....



ROXANA

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Pepsi spune:

ale, imi pare tare rau si ptr tine!hai capul sus, te pup

baby, te pup

musette, merci de grija te pup

va pup pe toate, fug la gradi cu dominic si revin

Flavia mamica fericita de David 22 iunie 2007 si Dominic 17 mai 2004
albumele de familie

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cristina26 spune:

Mihelle imi pare tare rau. Ieri am fost asa de suparata ca nici nu stiam ce sa scriu... dar sunt alaturi de tine. Te imbratisez cu drag
Cristina
Va pup pe toate
Cristina

Ingrid Ecaterina si mami

ingerasul meu Paul

Mergi la inceput