Mamici de Noiembrie-Decembrie 2007(65)

Raspunsuri - Pagina 5

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns pussi spune:

darleena & bex!!! la multi ani fericiti !!!



PUSSI 24+ SABINA ELENA & ANA NICOLETA

Cum creste Burtica Roz

Poze Cu Tustele mele

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dany2007 spune:

dany26 - nu stiu ce sa iti spun de doctorita ta ....tu vrei sa nasti normal?? din cate stiu si am vazut in municipal (parerea mea) nu metita sa ai ginecolog o femeie .Toate sunt afurisite si daca le inveti la banii ,ti-ai dat foc la valiza ....
Eu acum vin de la spital,trebuia sa fac eco dar meu nu era in spital.Si m-a programat pt maine .De ceva timp s-a schimbat politica spitalului si nu se mai fac ecografii cum se faceau inainte .Acum se fac cu internare de o zi.
Iti da medicul o trimitere si cu ea iti faci foaie in ambulator ,apoi urci la et 4 si faci eco la Klein . Am vb cu o tipa care lucreaza in spital si mi-a spus ca daca vreau eco in spital sa nu imi invat dr. la bani. Daca te vede ca ai banuti nu iti face eco in spital, te trimete in alta parte . Tu cum ai procedat pana acum?

Dana 24+ Luca-Rares


http://www.flickr.com/photos/11543857@N07/

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bb_yasmi spune:

neata
darleena & bex, la multi ani!!! sa fiti sanataoase, iubite si sa va bucurati de bebei din burtica!! LA MULTI ANI!!!
Cami, nu sunt asa de tare racita, doar stranut, imi curge nasul si ma doare gatul.
fetele care mai sunteti in prenatal??? mie mi se pare cam prea repede sa intru de maine!! oare sa o mai lungesc cu un medical???

Cea mai fericita sotzie si o viitoare mamica!!!

viitoare mami 30+ de bubulina IASMINA ALYSSA
www.babysfirstsite.org/newtickers/ticker/103560.sigmaker.png" target="_blank">


bubulina noastra


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns RAMONELLA spune:

Eu inca nu intru in prenatal.M-am gandit sa intru de saptamana viitoare,dar am zis ca mai vin la servici.Oricum stau pana la 12,1 si nu ma omor deloc cu lucrul.Cred ca nici sa stai acasa nu e bine,m-as plictisi.Si ma simt bine deocamdata.

www.babysfirstsite.org/newtickers/ticker/96929.birthdue.png" target="_blank">
bebelina
poze

Ramonel30+ Beatrice Alessia
AMR 10 SAPTAMANI

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dany26 spune:

RGE ziceai de o fata care a nascut la 34 de sapt pt ca avea retard de crestere bebeul....unde pot citi mai multe detalii??A fost un fel de avort nu?sau cum....

27+ ANDREI

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns RGE spune:

DARLEENA SI BEX LA MULTI ANI CU SANATATE!!! FERICIRE SI NUMAI BUCURII!! SA VA DEA DUMNEZEU SARCINI PANA LA TERMEN, BEBEI SANATOSI SI PAPACIOSI!!!
'NEATZA!!..acum ne-am trezit si noi...toata noaptea am visat urat, prematuri, mi-au furat copilul..nu mai suport visele astea
..va multumesc din suflet fetelor pt gandurile bune si pt urari la adresa prietenei mele SA DEA DUMNEZEU SA FIE BINE!!!
..eu ma bag la papica ca George e infometat rau..mami a dormit prea mult.....si ca sa ma binedispun imi schimb si semnatura

ROXANA 31+ "ursuletz" GEORGE IONUTZ
AMR 9 saptamani!!

"Doamne ajuta-ne sa ajungem sanatosi la termen!!"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dany2007 spune:

quote:
Originally posted by dany26

RGE ziceai de o fata care a nascut la 34 de sapt pt ca avea retard de crestere bebeul....unde pot citi mai multe detalii??A fost un fel de avort nu?sau cum....

27+ ANDREI




La mamici de septembrie-octombrie -
bernix ***UM 27.12.06 ***DPN 03.10.2007 ***

Dana 24+ Luca-Rares


http://www.flickr.com/photos/11543857@N07/

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns RGE spune:

DANY la mamici de septembrie-octombrie...i-au facut cezariana ca bebe avea retard de crestere 3 saptamani.

ROXANA 32+ "ursuletz" GEORGE IONUTZ
AMR 8 saptamani!!

"Doamne ajuta-ne sa ajungem sanatosi la termen!!"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bb_yasmi spune:

quote:
Originally posted by RAMONELLA

Eu inca nu intru in prenatal.M-am gandit sa intru de saptamana viitoare,dar am zis ca mai vin la servici.Oricum stau pana la 12,1 si nu ma omor deloc cu lucrul.Cred ca nici sa stai acasa nu e bine,m-as plictisi.Si ma simt bine deocamdata.

www.babysfirstsite.org/newtickers/ticker/96929.birthdue.png" target="_blank">
bebelina
poze

Ramonel30+ Beatrice Alessia
AMR 10 SAPTAMANI




ohooo Ramo, e super sa stai alks!!!! ai timp doar pt tine!! si cel mai important : nu trebuie sa te trezesti de dimi!! asta imi place cel mai mult!!!

Cea mai fericita sotzie si o viitoare mamica!!!

viitoare mami 30+ de bubulina IASMINA ALYSSA
www.babysfirstsite.org/newtickers/ticker/103560.sigmaker.png" target="_blank">
bubulina noastra


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anacami spune:

DARLEENA

BEX

Bafta si vesti bune tuturor celor ce fac ecografii in aceste zile!

BB, atunci este bine; oricum, stii vorba aceea- cu sau fara medicamente, pana nu isi face cateva zile de cap nu trece; nu o lasa insa prea mult, de ordinul saptamanilor (se poate si asa ceva...).

Eu as putea sa intru de la 1 sept. in prenatal; as vrea insa sa mai vin si pana la 1 sau 15 oct la serviciu (adica pana la 33, respectiv 35 saptamani); sa vad cum ma simt, Doamne-ajuta

Roxana, am vorbit la Cesco pt. lenjerie si saltea, mi-au spus ca pot sa merg chiar la ei sa le vad- parca nu am incredere doar in poze. Mi-au spus ca s-au cam epuizat stocurile- au fost in concediu- si ca vor primi marfa din Italia cam peste o saptamana

Mie mi-au placut foarte mult www.cesco.ro/index.php?cPath=26&osCsid=6e0f5c6ab34740b2196e3199c41eae0e" target="_blank"> seturile lor de pat , se pare ca sunt mai ieftine decat la Loris - sper sa fie aceeasi calitate (poate difera doar adaosul, fiind mag. virtual si avand doar depozit)


Camelia, Sebastian si Stefania


lista necesar bb

Mergi la inceput