Mamici de Noiembrie-Decembrie 2007(65)

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns ellis spune:

Multumesc mult, fetelor.
Multumesc, Ralucis, am citit ce ai postat, insa daca mi s-a spus sa iau ampicilina, iau, nu am ce face, mi-e frica si de nasterea prematura; oricum voi striga la nastere sa-mi puna perfuzie cu antibiotice.
Se trateaza, Pussi, dar chiar pe toate le adun eu?!

Ellis27+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bb_yasmi spune:

neata neata
eu sunt cea mai harnica cu trezitul??? dar nu pt mult timp ca merg inapoi la nani,,,,,
sunt asa de suparata, nu inteleg cum se pun kg pe mine...intr-o sapt 2 kg, apoi intr-o singura zi inca 1kg ???? enormal???? unde voi ajunge in ritmul asta?? de azi ma declar antimancare.......numa' sa apuc sa pap de dimi si dupa aia...

fetele raceala netratata poate afecta bebele intr-un fel??
gata fugim inapoi la nani, ca dupa aia mergem la dr de fam dupa concediu prenatal!!!

pusi

Cea mai fericita sotzie si o viitoare mamica!!!

viitoare mami 30+ de bubulina IASMINA ALYSSA
www.babysfirstsite.org/newtickers/ticker/103560.sigmaker.png" target="_blank">


bubulina noastra


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anacami spune:

Buna dimineata!

Bb_yasmi, nu trebuie lasata o perioada foarte lunga (in mod "normal", cu sau fara antibiotic, o raceala poate dura cateva zile- o saptamana); organismul lupta cu ea, slabeste imunitatea.

Organismul trebuie sa fie cat mai "clear", sa nu aiba si grija microbilor..

Mie, de ex., la sarcina trecuta mi-a imbatranit placenta destul de repede. Am fost gripata rau la un moment dat (am si prins toata iarna si toata primavara), doctorul mi-a zis ca putea fi o posibila cauza (placenta s-a ingrosat, intarit/calcifiat).

Nelia, dupa parerea mea asta este perioada cea mai palpitanta - mai ales ca multe mamici sunt la prima sarcina. Dupa ce se naste bebe vom avea timp si chef de scris mai putin...Cred ca spre sfarsitul sarcinii va fi si mai multa activitate- emotii mai mari, nevoie de suport, stresul nasterii si ... concediul prenatal . Mie imi place foarte mult perioada nasterilor, le astept cu sufletul la gura, ma bucur de fiecare in parte.

Camelia, Sebastian si Stefania


lista necesar bb

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dany26 spune:

DARLEENA LA MULTI ANIIIIII!!!!!!!!!!!!! Sa fii iubita si sa ai un bebe frumos si destept!!!!!!

27+ ANDREI

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns g24hit spune:

neata. cine vine la o cafeluta? noi asteptam cu nerabdare sa treaca ziua pt ca la ora 19 mergem la 3D si la control.....
adalia multumim
RGE multa sanatate prietenei si micutei.sa ne tii la curent cu evolutia micutei.
bb greutatea poate sa creasca in timp asa scurt si prin retentie de apa. nu ti-s mai umflate mainile, picioarele?

ENI 27+ IULIA

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dany26 spune:

quote:
Originally posted by dany2007

Anca - eu am fost internata anul trecut o luna si ceva la municipal si ii cunosc mai pe toti doctorii.

Dana 24+ Luca-Rares


http://www.flickr.com/photos/11543857@N07/





Dana...pe Dr-itza mea o stii stii ceva de ea???Ina Moldovan....-Municipal...Nu stiu de ce dar nu imi face eco la spital niciodata mereu ma trimite in alte parti.... E normal asa?!

27+ ANDREI

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dany2007 spune:

Neata burtici !Darleena & bex bebici frumosi si sanatosi si tot ce va doriti...

Dana 24+ Luca-Rares


http://www.flickr.com/photos/11543857@N07/

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dany26 spune:

quote:
Originally posted by g24hit

neata. cine vine la o cafeluta? noi asteptam cu nerabdare sa treaca ziua pt ca la ora 19 mergem la 3D si la control.....
[ENI 27+ IULIA



g24....MULT succes la eco!!!!


Sheritra felicitari pt bebe grasun!!!!!!!!!!


RGE DD sa ii dea multa sanatate si viata luuuunga bb-ului prietenei tale!!

Ancadragoman...scuze daca am uitat cumva... tu cum vei naste?normal sau cezariana....te intreb pt ca si eu tot la Municipal voi naste...si se pare ca vei fi inaintea mea...

27+ ANDREI

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pufulet74 spune:

Buna dimineata burtici !!
Darleena si Bex, LA MULTI ANI si fericiti alaturi de cei dragi voua !!!

------------------------
Flory 29+ Joshua Raphael
Is it really true ... ?

Homepage: www.almarl.tk

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns RAMONELLA spune:

bex si darleena,La multi ani!!!!!!!!Sa fiti fericite si iubite!!!!!!!!!!!Si tot ce va doriti sa vi se implineasca!!!!!!!!!!


Eu sunt putin ingrijorata.Doctorita mea pleaca in concediu din 7 septembrie si sta o luna.Deci eu din saptamana 32 sunt fara doctorita....Sper sa nu se intample nimica pana se intoarce,ca nu vreau sa nasc cu alt doctor.

www.babysfirstsite.org/newtickers/ticker/96929.birthdue.png" target="_blank">
bebelina
poze

Ramonel30+ Beatrice Alessia
AMR 10 SAPTAMANI

Mergi la inceput