Situatie CRITICA - Bebelus cu atrezie de esofag 2

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns carrie spune:

Doina am citit fiecare postare a povestii voastre, am ajutat cu cat am putut si o voi face in continuare, ma rog pentru Andrei, cred ca sunteti niste parinti extraordinari!!
tin pumnii sa primesti o cotatie umana si voi contribui din nou cand o vei sti!

multa sanatate

Cristiana, gagalicea Theodora Alexia ( 30 mai 2003)si galuscutza Carina Sofia(10 mai 2007)

comorile noastre iubite
Thea Alexia
noi si Roma 2006
www.desprecopii.com/info.asp?id=531" target="_blank">nasterea papusii Theodora


www.helpsonia.com" target="_blank">ajutati-o pe Sonia

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns doina_cel spune:

Irinel, inca nu am primit nici o veste din State. Stiu ca Dr Foker este foarte ocupat, se plimba prin Europa si opereaza copilasi cu atrezie de esofag prin metoda lui, incearca sa ii invete si pe alti chirurgi sa o aplice. In ultima perioada si-a obtinut o licenta de a opera in Anglia si, pana in sfarsitul lunii acesteia, de exemplu, doi baietei din Romania vor fi operati de catre el in Leipzig.
Voi scrie povestile lor in curand pe forum, pentru ca famiile au nevoie de sprijin, atat moral si material, fiind oameni fara posibilitati materiale prea mari, care insa s-au decis sa le dea copiilor lor sansa unor vieti normale. Sper sa reusim sa ii ajutam, macar un pic. Drumul lor va fi destul de lung, greu si costisitor, dar ei considera ca merita orice sacrificiu.
Asa ca am rabdare deocamdata, sper sa apuce sa imi raspunda intre drumurile pe care le face. Daca tot nu va raspunde dupa o perioada lunga, voi incerca sa dau de el prin chirurga noastra din Bremen.

Imediat ce aflu ceva, fiti sigure ca va anunt si ca pun pe site informatiile.

carrie, iti multumim inca o data ca esti alaturi de noi .

De fapt, tuturor va suntem recunoscatori. Cuvintele sunt uneori de prisos.

Happiness is a smile



Andrei are nevoie de voi!
Despre Andrei pe DC: Situatie CRITICA - Bebelus cu atrezie de esofag 2

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns doina_cel spune:

Haideti sa va impartasim din bucuria noastra:

Am atins si pragul de 80cm lungime, de care suntem foarte mandri. Ma duc acum sa ma uit in graficul de dezovoltare cat ar trebui sa aiba de fapt , dar oricat ar zice ei, noi suntem fericiti de realizarile noastre.

Acum cateva zile i-am comandat un patut nou si astazi l-am primit. De-abia asteptam sa il montam maine (acum doarme Buflitzel, ca un copilas cumintel si dulce ce este). Sper sa ii placa. Trebuia sa facem acest pas pentru ca patutul lui actual are 100 cm, nu putem sa il culcam chiar cu capul lipit de partea de sus, asa ca abia mai incape in el. Crestem, crestem.

Despre mancat, am mai facut niste micute progrese. Am reusit in zilele care au trecut sa ii dau mereu cate un pic din ce mananc eu sa linga, iar azi chiar a mancat un picut (foarte putin, nu va inchipuiti cine stie ce, dar e un progres) dintr-un borcanel de banana cu merisor. Si nu a mai "scuipitzit" in toate partile, ceea ce e foarte bine.

Va pupam, ma duc sa mananc ceva si sa ma bag si eu in pat.

PS. Inca nu avem nici o veste din Minnesota.



Happiness is a smile



Andrei are nevoie de voi!
Despre Andrei pe DC: Situatie CRITICA - Bebelus cu atrezie de esofag 2

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns doina_cel spune:

Stiti cumva pe cineva care vine din Romania si trece prin apropiere de Muenchen? Am avea nevoie sa ne trimita ai nostri un aparat medical pentru Andrei, un bioptron, si nu stim cum sa facem. Va dati seama ca e si un pachet destul de delicat, nu il pot trimite ai mei prin posta sau autocar...

Multumesc anticipat

Happiness is a smile



Andrei are nevoie de voi!
Despre Andrei pe DC: Situatie CRITICA - Bebelus cu atrezie de esofag 2

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns doina_cel spune:

Am studiat graficele de dezvoltare
Ieeei! Suntem aproape de medie ca lungime pentru varsta noastra! Media este de 82 cm. E insa "un pic" cam grasunel. Hi hi. Stiu, stiu, nu e bine sa fie grasunel, nu ma impuscati. Asa e cand nu se regleaza singur, ce sa ii faci. Inainte era prea slabut, acum e grasut...

Happiness is a smile



Andrei are nevoie de voi!
Despre Andrei pe DC: Situatie CRITICA - Bebelus cu atrezie de esofag 2

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tinatache spune:

doina, eu stiu pe cineva care vine cu masina, dar din Iasi.

Cristina
-----------------------------------------------
http://www.sos-satelecopiilor.ro/

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns doina_cel spune:

Cristina, multumesc . Am reusit insa sa rezolv astazi, mi l-a adus Eugenia. Recunosc, m-am gandit acum cateva zile sa iti scriu sa te intreb direct, dar mi-a fost jena sa apelez iar tot la voi si pentru asta

Happiness is a smile



Andrei are nevoie de voi!
Despre Andrei pe DC: Situatie CRITICA - Bebelus cu atrezie de esofag 2

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tinatache spune:

bine ca ati rezolvat:)
Felicitari pt masurile model! uite eu la pitic nici n-am mai masurat, si el cam micut, da' asa-i la al doilea, mai...scapi din ochi

Cristina
-----------------------------------------------
http://www.sos-satelecopiilor.ro/

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns doina_cel spune:

OanaB, ma poti ajuta cu ceva dinnou, te rog frumos?

Incerc sa deschid doua subiecte in sectiunea de umanitare, am trimis mail pe info@desprecopii.com cu povestile si cu toate actele, cu scrisoare de asumare a raspunderii pt veridicitatea informatiilor, deci cred ca sunt indeplinite toate conditiile, dar nu primesc nici un raspuns. Ce ma sfatuiesti sa fac ca sa pot deschide subiectele?

Multumesc mult ,
Doina

Happiness is a smile



Andrei are nevoie de voi!
Despre Andrei pe DC: Situatie CRITICA - Bebelus cu atrezie de esofag 2

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kay spune:

pupici de la Sonia pt Andrei ! si de la mine pt voi !

ma bucur pt micile mari cuceriri ale lui Andrei. maine-poimaine vine acasa cu o nemtoiaca de 3 ani !

pupam mult, mult si tinem pumnii cu bacteria-cea-rea !

oana si Sosonica 6.06.2007 Sonia
ACTE diferite interventii, diagnostice etc.


asa creste Sonia

100.000 USD pt a salva viata Sosonicii cont RON : RO59RNCB0318088189010001!!!

Mergi la inceput