Un ajutor pentru Sonia (2)

Raspunsuri - Pagina 19

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns ariadna234 spune:

Gata! M-am descurcat! Am deschis topic nou. Multumesc

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kay spune:

buna seara, mamicilor !

n-am mai intrat de ceva zile... m-a afectat foarte mult ce s-a intamplat cu edi... chiar n-am putut nucu sa o sun pe Magda, nici sa mia intru. am luat ceva aer in piept si am venit.


Soso e tare bine ! azi are 3400 gr, mananca foarte bine, s-a prins care-i faza cu jucariile de la salteluta de joaca, da cu manuta in ele si fasaie din fasaietoarele cu mare placere ! si e caruselo-dependenta ! adica are o lista de prioritati : mancarea (care nu poate fi detronata!!!), baia si caruselul. asta e top 3 ! si ce nu-i place : cantarirea, sa-i fie foame (se pune pe un plans de mi-e frica sa nu cheme vecinii politia ca maltratez copilu... da plange cu atat patos si sufera atat de sincer, de-ai zice ca nu-i dau sa manance niciodata !), iar de ceva zile nu-i mai plcae sa ia medicamentele... adevaru e ca sunt amare, dar i le dau cu glucoza...

cam asta face Soso, se ingrasa si incepe sa aduca cu un rugby-st cand o imbrac de noapte ! si apropos de imbracat, azi am realizat ca ii raman hainele mici( inclusiv alea 50) ca deh, la 55 cm si 3kg400, era si cazul, si m-am apucat s-o imbrac cu toate care par sa ii ramana mici curand. si asa a facut Sonia mea defilare pe aleza, fara sa zica nimic, ba chiar zambind din cand in cand ! si ca tocmai o laudam, acu aud ca se cam foieste in patut... ca doar a luat medicamentul de 11 si nu prea i-a placut. e bine ca nu se trezeste, il ia asa, in somn.

hai ca nu ma mai opresc din scris, ma duc sa dorm ca la 5 jumate sunt up& ready to go ! ah, am uitat sa va zic ca doarme de la 8 jumate pana la 5 jumate fara sa am probleme, si asta de cand am luat-o din spital din Germania ! deci e un copil cuminte, despeapta, frumoasa si devreme acasa !

gata, ma duc sa ma mai uit putin la ea si sa adorm !


pup mamicile si ne-mamicile si taticii si pe toata lumea !

oana si Sosonica 6.06.2007 Sonia
ACTE diferite interventii, diagnostice etc.


asa creste Sonia

100.000 USD pt a salva viata Sosonicii cont RON : RO59RNCB0318088189010001!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns petit_ange spune:

Bravo Soso!!!!Sa ramai tot asa cuminte frumoasa si desteapta!

Mami de ingeras - Isabella (21.06.2007)
www.flickr.com/photos/12409567@N03/" target="_blank">Poze cu Ingerasul meu

The world is full of wonders if you look with open eyes!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kay spune:

am deochiat-o aseara ! na ca am laudat-o ca doarme toata noaptea si la 1 era treaza si gata de joaca ! eu ppicam de somn si ea vroia cantece, povesti citite si sa stau treaza cu ea... si cum inchideam ochii, crezand ca si ea adoarme, cum se punea pe plans... si acum sunt extenuata, nici nu stiu ce sa fac... -as aseza intr-un colt si-as dormi pana maine... hai ca iar plange...


pup

oana si Sosonica 6.06.2007 Sonia
ACTE diferite interventii, diagnostice etc.


asa creste Sonia

100.000 USD pt a salva viata Sosonicii cont RON : RO59RNCB0318088189010001!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dandusa spune:

Oana,
va puupam tare,pupam pe Soso grasunica... si pe mamica ei
Nu-ti face griji...,poate a visat ceva urit...,poate simtea nevoia sa o iubesti putin...,draga de ea...,stiu ce inseamna sa nu dormi...,crede-ma...,sper ca la voi sa revina la programul ei de din urma...,ii va face foarte bine sa doarma...si cu siguranta ca asa va fi...




Faceti ceva...orice/oricit
Ionut/Teo/www.helpsonia.com/povestea-soniei" target="_blank">Sonia /www.animalutze.com/umanitare/bb-darius/index.php" target="_blank">Darius


www.protv.ro/stiri/stop-torturarii-animalelor/semneaza-aici-petitia-pentru-salvarea-animalelor.html" target="_blank">Votati daca le iubiti!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Burtocika spune:

Am vazut pozele (nu chiar pe toate ca pic de somn), ai o dulceata de fetita !!! La mai mare !

Am citit si eu extrasul de cont de la BCR, am vrut sa vad daca recunosc vreun nume ... si am fost cam dezamagita ca n-am recunoscut nici unul ... Sper sa fie printre cei pe care n-ai apucat sa-i scrii, altfel inseamna ca nimeni din cei contactati de mine n-a raspuns apelului ...

Suma pe care o ai de strans e destul de mare, asa ca eu cred ca ar trebui apelat la diverse fundatii si organisme (gen biserici) care ar putea dona sume mai substantiale ... Din ce dau oamenii se strang bani, dar pic cu pic, nu stiu daca suficient de repede ...

Cum se poate sa-ti sparga contul numai cu CNP-ul ? Eu stiu ca nimeni de la banca nu da nici o informatie decat personal, cu buletinul ... Stiu pt ca am vrut de mai multe ori sa-mi trimit sotul sau sora sa faca niste operatiuni, cand eu eram legata de bb si nu ma puteam deplasa, si nu s-a putut ...

Va pup si sa cresteti frumosi si sanatosi !!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Burtocika spune:

sorry, am scris de 2 ori

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kay spune:

neaztza !

dandusica, pupam si noi tare, tare !

bogdanai, nu stiu care e faza cu contu, dar eu aveam info despre toate conturile, inclusiv cele virtuale. stiu ca nu se elibereaza fara mine, dar de ce sa risc? daca mik-a spart contul de mail poate sa faca si mai multe. si la noi, daca aburesti angajatii de la banca iti dau info prin telefon si poti sa faci cate si mai cate ! deci mai bine sa suflu in iaurt, mai ales ca sunt banii Soniei, deci e foarte important !
multumim de aprecieri , si cu pozele sunt eu nebuna de fac atatea, nu cred ca are cineva rabdare sau timo sau chef sa vada atatea !!! si mai am ! pup


va pup si ma duc sa fac de-ale casei, ca la pranz am 2 h libere, ma duc la baby expo !!!

puuuuuuuuup

oana de Sosonica 6.06.2007 asa creste Sonia

Sonia
ACTE diferite interventii, diagnostice etc.




50.000 euro pt a salva viata Sosonicii!!!www.helpsonia.com

mai trebuie 20.000 euro !

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns A_Iulia spune:

quote:
Originally posted by bogdanai
Am citit si eu extrasul de cont de la BCR, am vrut sa vad daca recunosc vreun nume ... si am fost cam dezamagita ca n-am recunoscut nici unul ... Sper sa fie printre cei pe care n-ai apucat sa-i scrii, altfel inseamna ca nimeni din cei contactati de mine n-a raspuns apelului ...



Nici eu nu m-am regasit pe lista. Sigur e ceva in neregula si nu cred ca sunt toti trecuti. Cand am trimis banii, in aceeasi zi am virat si pentru Diana - la ea au aparut.

Adina + Olivia Q1.04

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gudinde spune:

Kay,

Bucura-te de cele 2 h libere ... asta-i dezmat
Un special Soniei.
Ai grija de tine!

Mergi la inceput