Un ajutor pentru Sonia (2)

Raspunsuri - Pagina 18

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns LiaMia spune:

buna,
felicitari sosonica si kay! are niste ochisori superbi sonia!

LiaMia si Florin

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mica0307 spune:

Soniuta cu ochiuti frumosi, sa cresti mare si frumoasa. Am vazut pozicile si am citit aticolul. Emotionant...
Cand apare celalalt articol?

Mica cu Maya Alexandra (10 mai 2007)


www.helpsonia.com/" target="_blank">Rugati-va pentru Sonia
Poze

Poze intalnire

www.youtube.com/watch?v=mXhigPz-PX8" target="_blank">Filmulet

Hainutze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kay spune:

am editat pe pagina 17 multumiri pt donatii BCR. celelatlte extrase nu le am inca. de fapt aveam BRD pe mail, dar cineva a SPART contul si a incercat sa sparga si conturile si sa ia banii pt Sonia... asa ca am sters tot ce era legat de conturi, banci etc... exista si oameni nenorociti care fura de oriunde...

azi are 3300 gr, dar a fost cam maraita... nu prea a mancat, adica a mancat cat trebuia, dar cu cantec si pacalit si rugaminti si plansete(de la amandoua). a adormit. eu sunt extenuata si ma uit la cafeaua pe care mi-o facusem dimineata si nu am reusit s-o beau pana la ora asta. ma duc sa fac dus si sa dorm pana la 5 !


pup & noapte buna !


oana si Sosonica 6.06.2007 Sonia
ACTE diferite interventii, diagnostice etc.


asa creste Sonia

100.000 USD pt a salva viata Sosonicii cont RON : RO59RNCB0318088189010001!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns suzy78 spune:

Buna seara,

Ne bucuram enorm ca Sosonia e bine, creste in geutate, e o cumintica, frumoasa......si dornica sa cunoasca aceasta lume....

Sa dea DD sa fie tot mai bine pe zi ce trece.......si toti de aici iti intelegem starea.....pt ca majoritatea avem cel putin un copil.......si stimc e inseamna sa fi mama si sa-ti doresti ca puiul tau sa fie bine......

Ne rugam in continuare pt sanatatea Soniei si pt. tine sa te ti tare si sa treci mai usor peste aceasta etapa din viata voastra.

de la noi......


Suzy78, mami de bibe Nicolas Mihai - 27 februarie 2007

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kay spune:

intr-o luna Sonia a crescut :

725 gr
4 cm

si acum :

-se uita dupa jucarii
-intinde mainile dupa ele
-le apuca si se sperie
-face caca aproape singura (da, stiu, nu e cine stie ce, da pt noi e super eveniment !!!)
-isi tine capul aproape singura
-se ridica in maini cand o pun pe burta. nu sta mult, dar apreciem efortul !
-rade social, adica daca o pup in timp ce se trezeste, dupa ce face o prostie, daca ii place ceva, la jucarii, la muzica(ii place enorm orice sunet, inclusiv masina de spalat cand stoarce) si mai ales la taica`su(nu-mi explic si ma enerveaza putin ca rade mai mult la el decat la mine-tradatoarea !)
-are cate un plans pt fiecare chestie pe care o vrea - mancare, schimbat, rasfat, mama.
- a, da, si ziua nu prea mai doarme, decat in brate.
-ii place sa- citesc, atentie-nu povestesc, citesc ( de parca povestile mele nu sunt la fel de frumoase ca ale fratilor Grimm...) iar azi in disperare de cauza, ca sa ajung la 30.000 de cuvinte i-am citi de la toate povestile pe care le am, la revista Glamour, pana la alea de la medicamente... cum le cheama... na ca nu-mi vine...prospect, asa ! si pe urma am inceput sa numar cuvintele citite. deci, dupa 1000 de cuvinte numarate, am adormit impreuna cu Sonia.


AM MAI PUS POZE ! da, stiu, sunt nebuna. ii fac la poze de parca n-as avea alceva ce sa fac... si erau 53, da am mai scos din ele...



pupam si va doresc NOAPTE BUNA !!!

oana si Sosonica 6.06.2007 Sonia
ACTE diferite interventii, diagnostice etc.


asa creste Sonia

100.000 USD pt a salva viata Sosonicii cont RON : RO59RNCB0318088189010001!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns suzy78 spune:



Ce frumos stie o mama sa vorbeasca despre copilul ei!!!!!!!!


Ma minunez de fiecare data de vorbele tale.....despre minunea numita Sonia........esti o mama minunata si DD te va rasplati pe masura.

KAY - fiind fetita se bucura mai mult de taticutul ei......dar poate si cum e el ocupat si ii este dor de el.

Nicolas cand vine tac='su acasa si aude cheia in usa se opreste din papaciyt se ridica pe coate sa-l vada si se manifesta as acum stie el......daca iese din camera il urmareste cu privirea pana nu-l mai vede......daca pled eu din camera nu-si i-a ochii de la usa pana ma intorc inapoi.

Sonia- a luat normal in geutate......in primele 4 luni i-au intre 700-750 gr, d ela 4-8 - in jur de 450-500 gr, 8-12 luni intre 200-250 gr.....

In cateva luni nu se mai vede diferenta intre ea si un copil de varsta ei.....o s arecupereze ff repede

Pupici si somnic printesei voastre,


Suzy78, mami de bibe Nicolas Mihai - 27 februarie 2007

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dandusa spune:

Sonia este o scumpaaaa,o maninci de falcute si de gusita...,in poza asta este delicioasa...,hmmm,yamy,yamy,ce-as minca putin din ea...
A luat super in greutate...,face de toate pentru virsta ei,este minunat...
Oana,am luat legatura cu preotul si mi-a spus ca este nevoie de CNP tau,pentru ca tu esti titularul contului...,nu stiu ce sa zic...,iti stiu parerea vis-a -vis de discutia asta si nu stiu cum sa procedam...,ca n-as vrea sa pierdem donatia de la ei...,dar nu stiu daca este "save"...,bine...,nici sa ma gindesc ca un preot ar putea sa faca ceva in sensul...sa sparga un cont...,nu ma pot gindi...,nu stiu cum sa facem...,ce zici?
Poti sa intrebi si la alte biserici sau sa rogi pe altcineva,macar...,sa stim daca peste tot iti cer aceleasi acte,macar?

In rest,numai dragoste si multe ginduri bune va transmitem dragele noastre frumoase...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Paflo spune:

Am vazut pozele cu Sonia: e taaare dragalasa!Pupici de la Sofia!
PS: Oana, ar trebui sa o vezi pe Sofia cum face cand se intoarce seara tati!Uneori ma apuca un pic gelozia, dar imi trece repede cand ii vad cum 'se iubesc' si ii iubesc la randul meu si mai mult.

Florina si Sofia (09.05.2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns AlexAlice spune:

O pupam pe Soniuta iubita cu ochisorii frumosi si gene lungi


Alexandra si piticuta Alice (15 iunie 2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ariadna234 spune:

Buna!

Stiu ca acest loc este pentru Soniuta, dar nu stiu cum sa deschid un topic. Poate cineva ma ajuta.

Situatia de mai jos este reala, din pacate. E cineva care poate dona sange? Multumesc din suflet! Adriana

"Cel de-al doilea copil al meu este foarte grav bolnav. Are o boala de
natura genetica, fara tratatment cunoscut pana acum. De 6 saptamani (de
la
nastere) ne luptam zilnic eu, sotia si medicii cu moartea si, pt
moment, cu niste eforturi de-a dreptul epuizante "am invins" (...si ca
sa nu o "dam in telenovele" - argumente de natura factuala: in toata
istoria medicinei sunt cunoscuti doar 15 supravietuitori, acesta fiind
al 16-lea caz).
Pt viitoarele 6-8 luni copilul are nevoie de o transfuzie in fiecare
saptamana. Pentru asta am nevoie sa identific rapid posibili donatori de
sange grupa A negativ.
Deci: cine are A negativ si este pregatit sa doneze: va rog sa ma
contactati in direct.

Merci,
Robert
CONTACT robert.maxim@ensight.ro"

Mergi la inceput