Un ajutor pentru Sonia (2)

Raspunsuri - Pagina 11

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Paflo spune:

La multe lunisoare si la multi ani cu sanatate, Sosonica!Sa cresti mare si sanatoasa!Un pupic dulce de la Sosolina, colgea ta de odisee!Scuza-ne intarzierea, dar eu vinerea nu apuc sa intru pe forum, caci lucrez.Ne bucuram din suflet de toate vestile bune!
Oana, e foarte dureros cand omul drag nu-ti este alaturi si la bine si rau! Poate e numai o perioada proasta si isi va schimba atitudinea. Sper din tot sufletul asta, si pentru tine si pentru micuta ta, pentru ca sunt convinsa ca nu iti este usor sa treci prin toate incercarile la care esti supusa de una singura.
Te mai asteptam si la capsunici!

Florina si Sofia (09.05.2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns doina_cel spune:

bravo, Soso!!! tine-o tot asa!
Oana, "guguleste-o" si din partea noastra, te rugam

Happiness is a smile



Andrei are nevoie de voi!
Despre Andrei pe DC: Situatie CRITICA - Bebelus cu atrezie de esofag 2

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns BarOana spune:

Puteti sa ma criticati,puteti sa spune-ti orice,dar eu in "PERIOADE MAI PROASTE"nu cred nici daca ma bati!!!! Pai tocmai in asemenea momente sa te apuce perioada mai proasta??????pai la andropauza ce te faci,BARBATE???????sau esti doar de la briu in jos,barbat?Oana ,scumpa mea,acest om(?????) a dat dovada de o lasitate cum numai la oamenii slabi o poti intilni...A vazut macar privirea Soniei,i-a vazut minutele alea micute si delicate,a auzit-o macar odata plingid????Nu cred!Niciun om normal,caci despre oameni normali vorbim,nu cred ca ar fi putut reactiona in felul acesta.Nu vreau sa crezi ca fac pe desteapta,dar atit de tare ma revolta genul asta de situatii incit, uneori, ramin muta de indignare asa cum am ramas cind am auzi de voi!!Parerea mea este ca ar trebui mai mult mediatizat cazul Soniei ,avind in vedere ca mai trebuie O GRAMADA DE BANI!!!Se mediatizeaza cazuri pt.care sunt necesari 10-20 000 euro,bani pe care ii poti obtine in ziua de azi de la orice banca,iar cazuri ca acesta unde trebuiesc peste 700 000 euro sunt prezentate cite 2-3minute si la ore destul de tirzii!Nu stiu cit de mult ajuta dar saptamina viitoare vom mai face inca un drum la banca pt.a mai depune niste bani pt.Soso asa cum am facut si luna trecuta,iar eu cu sotul meu ne-am propus ca pina la operatia urmatoare sa depunem lunar o suma de bani!Iti doresc din toata inima PUTERE SI MULTA CREDINTA IN DUMNEZEU!Intr-un final poate aflam si noi cine este acest individ,nu de alta,dar sa stim sa ne ferim pe viitor de astfel de specimene!!!Cu siguranta are ceva aparte...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns BarOana spune:

Spuneti ,nu spune-ti

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kay spune:

2940 grame ! si i se infunda tetina mereu si nu stiu ce sa fac... si le-am gaurit de curg prea mult... offff, ce rau e sa fi arestat la domiciliu.. acu tre sa o ambalez si sa fug cu ea la o farmacie sa-i iau tetine... dar la 2 kg 940 grame e fata mare si merge si singura daca o pun !!!

ah, azi a nimerit cu degetul mare in gura si-l sugea de zor !

pupam si fugim la vanat de tetine !


oana si Sosonica Sonia
ACTE diferite interventii, diagnostice etc.


rosioara

100.000 USD pt a salva viata Sosonicii cont RON : RO59RNCB0318088189010001!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mayaione spune:

Kay noi am cumparat toate marcile posibile pana am nimerit ceva sa se potriveasca Anei. Am ramas la Stony Angel tetine marimea S, nu s-au infundat, nici nu s-a inecat cu lapticul, incearca si tu poate merg si la Sosonica. Si la biberoane te sfatuiesc sa folosesti Nuby anticolici, sunt super o sa mai reduci din durerea colicilor cand vor incepe, daca nu au inceput deja. Pup!

www.helpsonia.com/" target="_blank">Redati-i Soniei bucuria de a creste langa parintii ei
Povestea nasterii
www.smi.ro/fulguleti" target="_blank">fulguleti

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kay spune:

mayaione, multumesc de sfaturi, dar Sonia nu mananca decat cu tetina Chicco, d`aia cu striatii... am gasit pt 4 luni cu flux normal (3 gauri) si a mancat 100 ml in cateva minute ! cu alalalt s-a chinuit 2 ore la 50 ml... si aia schimbati de 3 ori ca sa nu se strice mancarea... da, stiu, sunt paranoica. ah, si colici a avut si au trecut. cam 3 sapt au durat. adica atat cat a fost constienta si a mancat, ca in rest a fost sedata, gavata si primea extrem de putina papa... d`aia o sa fie si mai intarziata diversificarea.
deci am rezolvat-o cu tetina ! acum tre sa facem aprovizionari cu multe, multe, ca mai uit biberonu la incalzit in microunde si explodeaza tetina...

pupam si raportam la ultima cantarire... 3020 gr

AM TRECUT PRAGUL DE 3 !!! si are si ceva grasiumta pe burtica !!!!

noapte buna !
puuuuuup

oana si Sosonica Sonia
ACTE diferite interventii, diagnostice etc.


rosioara

100.000 USD pt a salva viata Sosonicii cont RON : RO59RNCB0318088189010001!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Pepsi spune:

kay, ai mare grija ca tetinele nu se baga in microunda cind incalzesti laptele, se baga doar sticla de lapte, si mare atentie ca laptele de mama NU se incalzeste in microunda ptr ca se distruge tot ce este bun in el ptr Sonia, se pune in apa calda. un mare La multi ani de Sta Maria!pup inimioara

Flavia mamica fericita de David 22 iunie 2007 si Dominic 17 mai 2004
albumele de familie

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Irinel spune:

La multi ani de Sfanta Maria, Soniuta draga! Sa cresti mare, sanatoasa si sa fii fericita! Bravo pentru depasirea limitei de 3 kg. Kay stii ca e bine sa fii atenta cat ia in greutate si daca ia cumva cam mult dintr-o data sa fii atenta daca e umflata sub ochisori, la piciorute, manute. Nu spun asta ca sa te sperii, probabil ca la ea e totul bine acum datorita operatiei, dar e bine sa fii atenta totusi sa nu retina lichidele din nou. Stiu ca mie mi-au spus ca daca ia mai mult de 30 g pe zi e prea mult. Acum, nu stiu daca depinde de varsta. Multi pupici, ma bucur asa mult ca sunteti bine si aveti preocupari bebelicesti.

Sa ne rugam pentru Sonia si sa o ajutam!

Stefanel are o sansa la o viata normala

Bebe Darius vrea sa traiasca

Irina, Daniel (28 Mai 2004) si ingerasul Maria

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kay spune:

Irinel, stiu de infiltrari. dar ea e cam uscatica, si deja i-am redus doza de diuretic si abia s-a mai dez-uscatit, ca nu stiu cum sa zic altfel. sunt constant cu ochii pe manute, picioruse, ochi, fontanela si nu mananca decat cat ii e permis, adica 140-160 ml/kg/zi. si in fiecare zi creste portia pt ca si ea creste. plus ca ea recupereaza acum. cand o sa se ajunga la o greutate acceptabila organismul ei o sa se regleze singur cu...

tre sa ies plange
revin

oana si Sosonica Sonia
ACTE diferite interventii, diagnostice etc.


rosioara

100.000 USD pt a salva viata Sosonicii cont RON : RO59RNCB0318088189010001!!!

Mergi la inceput