Mamici Noiembrie-Decembrie 2007(64)

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns iuli-ana spune:

Hi,hi,hi,PUSSI,avem aceeasi meteahna legata de intinsul rufelor de catre soti...
Da' cum sunt mai mult singurica,le intind doar eu!!!
Fetelor care presteaza treburi casnice,spor in toate,da' luati-o usurel,nu va obositi prea tare!!!

Ana, 22+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns creem spune:

Pussi, crezi ca al meu le intinde prea grozav? Dar eu nu ma pot intinde si sa ma tot aplec, ca ma inteapa imediat burtica...asa ca prefer rufele mai sifonate

Eu nu o sa fac prea multa treaba azi, doar am bagat la spalat si cam atat. Nu stiu cu mancarea ce o sa facem, poate fac niste paste ca se fac repede si usor.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Kiva spune:

buna tuturor!
constat ca avem aceleasi problemute casnice ...rufe intinse aiurea de soti , mancaruri ...
eu scriu mai rar , da citesc mereu
vreau sa va intreb legat strict de sarcina
sunt in sapt 27 si am luat 10kg
si am tot mai des mainile si piciaorele foarte umflate
nu stiu daca o fi numai de la caldura si sarcina sau sunt semne de ceva mai rau
astept sa treaca caldura si daca persista , luni merg sa-mi fac un sumar de urina sa vad cum stau cu albumina
transpir tot mai mult
foarte mult
si dorm noaptea dstul de prost
ma trezesc pe burta si ma doare
mi-e cald
greut
recunoasteti simptomele ?
le aveti si voi ?
si cu kg o fi mult rau ?


kiva26+ cred ca iris...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns creem spune:

Kiva, sigur trebuie sa reduci sarea din mancare, bea multe lichide si ia-ti tensiunea. Si mergi si la medic sa te vada, ca nu e bine sa ti se umfle chiar asa de rau maineie si picoarele (de fapt, nu stiu cat de rau le ai!). Mie mi se umfla picioarele seara, sau dupa ce stau mult pe scaun cu ele atarnate, dar imi face sotul masaj si ma relaxeaza. Stau cu ele apoi ridicate pe perna si imi trece. Cu kg. cred ca e ok, sunt fete care au luat si mai mult decat tine.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ancadragoman spune:

Kiva le recunosc....cam pe toate le am si eu ,cat despre kg eu zic ca nu este chiar rau ,eu de ex am luat 8 kg pana acum.

anca 29+

Maria
poze





Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns irina_stef spune:

neata fetele!mai da ce harnicute mai sunteti!recunosc ca nici eu nu-mi las sa-mi intinda sotul rufele ca e jale,mai mult le arunca pe sarma.pussi da ce noroc ai mama cu matusa si cu varulvreau si eu.
KIVA sa stii ca eu trec prin tot ce ai scris tu acolo,si de fapt cred ca toate trecem prin asta,picioare,transpiratii si altele.
eu azi-noapte am crezut ca mor de durere de picioare,o senzatie nasoala tare de la genunchi in jos,cu furnicaturi,mancarimi si toate alea de-mi venea parca sa-mi smulg picioarele,ma bufnit si plansul,m-au luat nervii ca nu puteam sa adorm si era aproape 3.a tras o `ploaie aici la mine si e asa de bine si racoare cum nici nu va imaginati,de mult imi doream sa-mi fie chiar frig,ca m-am saturat de atata caldura.ma duc si eu sa-mi fac o cafeluta ca parca-s batuta in cap.cine vine ?ca eu fac cafea de neam prostcate un filtru intreg,asa ca ne ajunge la cat mai multeva astept

29+ cu si RAUL&ROBERTO


-IRINA-

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pussi spune:

kiva si eu sunt in acelasi butoi... cu transpiratie, umflata,....



PUSSI 24+ SABINA ELENA & ANA NICOLETA

Cum creste Burtica Roz

Poze Cu Tustele mele

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Kiva spune:

multumesc de raspunsuri , ma linistesc cat de cat
tensiunea o am mica mereu cam 9 cu 4
si azi chiar ma simt moale
v-am intrebat toate astea pt ca am tensiunea in artera uterina dr mare (7,3) si din cate am citit stau cu frica si atenta la simptome de pre-eclampsie....
de asta mi-e frica
ies un pic afar , desi imi si frica , sa iau ceva de mancare
multumesc de raspunsuri si sanatate tuturor


kiva 26+ cred ca iris....

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns irina_stef spune:

am uitat sa va intreb:la mine se arcuiesc bebeii si le iese poponeata cred in afara si se intareste se face ca un ou,si atunci mi se intinde pielea tare si ma mananca si ma si doare de parca sta sa plesneasca.e normal oare asa?

29+ cu si RAUL&ROBERTO


-IRINA-

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pussi spune:

quote:
Originally posted by irina_stef

am uitat sa va intreb:la mine se arcuiesc bebeii si le iese poponeata cred in afara si se intareste se face ca un ou,si atunci mi se intinde pielea tare si ma mananca si ma si doare de parca sta sa plesneasca.e normal oare asa?

29+ cu si RAUL&ROBERTO


-IRINA-



nu stiu daca e poponeata sau capul, dar si la mine apare in jurul buricului si daca frec locul cu mana isi modifica pozitia! Eu cred ca-i capul, ca e mai tare decat poponeata, cel putin la mine ... statul de grasime de sub pile nefiind inca format!



PUSSI 24+ SABINA ELENA & ANA NICOLETA

Cum creste Burtica Roz

Poze Cu Tustele mele

Mergi la inceput