Dansez pt tine, editia a 3-a

Raspunsuri - Pagina 5

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns motanik spune:

Mie imi place de Mihai Petre

E o scumpete fetita Claudiei dar cred ca sunt cazuri mai tragice ca al lor pt ca mamica e sanatoasa, a scapat de cancer si exista o foarte mare posibilitate sa nu mai revina.
Si cand spun asta nu vreau sa fiu rea, Doamne fereste ce o fi in sufletul ei, dar am in familie un exemplu ca boala asta cumplita poate fi invinsa si tinuta la distanta.

Mai dureros mi se pare cazul uriasului care poate crapa la propriu intr-o zi, Doamne fereste, trebuie sa fie ingrozitor sa vezi omul de langa tine indreptandu-se spre pierzanie si sa nu poti face nimic pt el.


Fiecare caz in parte are suferinta lui, e foarte greu sa tb sa alegi...ma bucur ca toti primesc un ajutor mai mic sau mai mare.


Revenind la dansuri insa, caci este un concurs de dans in principal, ma surprinde in mod f placut Marieta care danseaza f bine, de Cerebel nu mai zic, doar asta ii e meseria.
La fel de placut surprinsa sunt de Alex, despre care nu aveam o parere buna. Pe langa ca danseaza f bine, pare ca e un tip foarte sufletist si el, plin de umor, sociabil.


Nu-mi place Delia, iar partenerul ei a fost jalnic la folclor desi am inteles ca a facut dansuri populare. Nu s-a vazut.

Iar partenerul Danielei, bietul de el, il inteleg...nu are nici o treaba cu dansul, nu e de el, e rigid, nu se poate misca natural, nu are ritmul in el si in plus mai e si diabetic. Nu cred ca mai rezista mult perechea lor daca scapa de duelul asta.


Imi place de Ioana Ginghina si partenerul ei, nu sunt la fel de stresati ca ceilalti (de altfel si cazul este mai usor, sa zic asa) si se distreaza oamenii, danseaza fara grija, asa imi lasa impresia.
Si le iese si bine.


Cam atat de la mine, abia astept showul de maine seara.

--------------------

Andra

Sunt tanar, Doamne!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Anina_n spune:

Si mie imi place tare mult sa urmaresc emisiunea "Dansez pentru tine". Imi plac dansurile si povestile pentru care se danseaza.
Mi-ar fi placut ca publicul sa fie obiectiv, sa voteze dansul, nu cazul. Dar asta e, ma bucur de spectacol, pana la urma si de faptul ca, pana la urma, fiecare este ajutat cu o suma de bani.
Si mie, tot de Mihai Petre imi place, Andra !
Imi plac Alex si Cristina(foarte serioasa pt. varsta ei, ceea ce e si normal avand in vedere suferinta sotului), danseaza bine, amandoi, Ioana si Mihai(mi se pare o persoana foarte calda si cu dragoste fata de copii), un cuplu foarte frumos si potrivit, Marieta si Cerebel, un cuplu sudat, deja si imi plac si Dan cu Mirela, care sunt foarte energici si se potrivesc la dans.
Imi pare rau penteru Daniela si Cezar, ca nu pot tine ritmul impreuna.
Sa inceapa show-ul !



Nina, mami de www.babiesonline.com/babies/n/ninacristina" target="_blank"> Nina-Cristina (10.01.2002)
Diabet zaharat la copii, Copii din 2002, Copii capricorn

*** Printesa Ema din castel ! ***

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Edessa spune:

Daniela si Cezar au iesit din concurs.
Acum ramane de vazut cine intra la duel...! (Sunt culmea astia cu pauzele astea lungi...Risti sa adormi inainte de a afla rezultatul final.Noroc cu reluarea!)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Edessa spune:

Hai ca de data asta am reusit sa vad emisiunea pana la capat. Duelul de saptamana viitoare este intre echipa Claudia-Mihai 3 SE si Dan Bordeianu-Mirela.
Personal ma asteptam sa ajunga la duel Ioana Ginghina si partenerul, dat fiind <<incidentul>>cu care s-au confruntat. Se pare ca diferenta a fost foarte mica.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Anina_n spune:

Da, pana si ei, Ioana si Mihai, au crezut ca vor intra la duel.
Imi pare rau pentru Dan si Mirela, dansul lor tiganesc a fost chiar frumos.
Alex si Cristina au facut un dans tiganesc super fain ! Cristina a fost rolul principal, s-a vazut clar. I-a uimit pe toti.
Imi pare rau pentru Cezar, ca a iesit din concurs. De fapt, pentru fratele lui, ca pentru el dansa.
Abia astept show-ul de sapt. viitoare. Stie cineva ce dansuri vor fi ? Ca mie mi-a scapat.





Nina, mami de www.babiesonline.com/babies/n/ninacristina" target="_blank"> Nina-Cristina (10.01.2002)
Diabet zaharat la copii, Copii din 2002, Copii capricorn

*** Printesa Ema din castel ! ***

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dearChris spune:

mie imi plac Marieta si Crbl

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Cristina_C spune:

Nina, vinerea viitoare ii vom vedea dansand Cha-Cha si Passo Doble.


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Anina_n spune:

Multumesc, Cristina !
....Passo Doble, un dans pasional !



Nina, mami de www.babiesonline.com/babies/n/ninacristina" target="_blank"> Nina-Cristina (10.01.2002)
Diabet zaharat la copii, Copii din 2002, Copii capricorn

*** Printesa Ema din castel ! ***

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adseana spune:

dar Andreea si Petrisor cum se descurca oare in Mexic?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Edessa spune:

Oare de ce nu ne tin la curent cu vesti despre ei?
Si de ce nu se mediatizeaza cazurile pentru care s-a luptat si s-a obtinut ceva( mai mult sau mai putin, dupa caz) in editiile precedente??

Mergi la inceput