Gravidute prin FIV (4)

Raspunsuri - Pagina 6

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns galuscuta spune:

Ne-am intors de la eco.Baieteii mei sunt bine,au crescut ,unul are 330 gr.si celalalt 340 gr., sunt extrem de vioi, abia a reusit sa ii masoare atat de mult se miscau.Suntem foarte fericiti,toate dimensiunile sunt bune (nu le scriu ca sunt prescurtate si nu mai stiu ce inseamna),la tati i-au aratat putzucile si funduletele si el e in al noualea cer.Mi-au dat poze , o sa incerc sa le pun maine ca acuma sunt rupta de oboseala.
Mi-am luat o salopeta de blugi Premaman (parca imi face burta mai mare).Am intrat la un magazin pt. bebe si am vazut carucioare super faine si tot felul de accesori,dar nu prea am avut vreme sa cascam gura ca eram parcati pe al doile rand si aici te ard cu amenzile.V-am pupat

19+ Amadeussi Cesar

Atat mai avem

Poze cu noi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns paulat spune:

buna gravidute, imi cer mii si mii de scuze ca nu scriu atat de des ca voi. Sunt cu casa in lucru; am zis ca facem anumite
parti si pana la urma am renovat-o toata ca sa fie gata ptr. venirea bebeilor. Am o mare problema: am facut o alergie si am toata burtica plina de pete rosii care ma mananca de mor. A patit careva ceva asemanator? Cu alcool mentolat ma pot da? Ce alifii
pot folosii? Va multumesc.
+ 27

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Sheritra spune:

Paulat, nu poti suna doctorul sa-l intrebi? Sa nu-ti iasa ceva si mai si.
Andrado, venim, cum sa nu, vezi sa fie cu papa bun, ca altfel tot vin, da-mi aduc si sarmalele !
Betty, frumos flacaul, venim cu fetele din urma!
Galuscuto, exact ca tine am fost si eu toata sarcina, ba ma bucuram, ba ma speriam ca prca am mers aseara un pic cam repejor, parca ma inteapa in si daca o fi ceva important si cate si mai cate! Da' trece timpul, mai greu, cf principiului cand pazesti oala cu ciorba nu fierbe mai repede, mai bine mai iesi din bucatarie si o gasesti gata fiarta, e, acu abia m-am mai linistit si eu.

Asa, vin si eu de la eco, printesa are 1.700 kile, nasul lu'ta-su, isi tinea picioarele in cap (fetisoara era turtita de ele) asa ca n-am poze clare, molfaia o bucata de pastrama, aaaa amniotica, si era cu capul in sus, deci mai sta. Vesti bune, si-a dat dubla-circulara jos din jurul gatului, nu i-a mai placut pesemne. Altre margele n-a mai gasit.
Si dintii curati si sanatosi

Shery 30+ Alesia

my precious
eco-uri
poze pereti camera alesia

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns paulat spune:

Sherita doctorul este in concediu si am incercat si la altul si acela este in concediu. S-au gasit sa fie in concediu toti.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns medamaya1 spune:

Aurel cris , bafta
Valeria, nu ne dai vesti? Eu sper sa fie din cele bune
Galuscuta, ce mari bebii ai, felicitari
Paulat, nu stiu ce sa-ti spun, dar nici la dr de fam nu ai incercat sa apelezi, vezi ce spune.
Noi azi mergem sa dam comanda de bucatarie, abia astept sa am si eu cuptor si toate alea.
Betty si bebe Mario, , sa creasca mare , cuminte , destept si frumos, sa va bucure toata viata
Pup fetele

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns medamaya1 spune:

Pussi, draga tu ce faci, fetele?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns galuscuta spune:

Betty- ptiu pe el , sa nu-l deochi ce frumusel fecioras ai!
Meda- am vazut ieri un carucior frumos trigemelar, m-am si gandit la tine
Am vazut caruciorul care-mi placea de la Peg-Perego,care se transforma si pt. nou nascuti...ufff ,e tare mare si e tare greu...nici nu-mi incape in portbagaj...o sa caut altceva mai usor si de manovrat si ca spatziu.Am decis aseara cu sotzu' ca trebuie sa schimbam masina(acum avem un Bmw 320 de care sunt indragostita si nu tare l-as da ) cu un Chrysler Voyager cred, care are spatziu bun si pentru bagaje,avad in vedere ca facem anual Ita-Ro.Ne-am mai acordat cateva luni ca sa decidem cu calm.Na,ce sa faci...pentru galucutele mele fac si renunt la orice.
Va pupi pe toate

19+ Amadeussi Cesar

Atat mai avem

Poze cu noi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns medamaya1 spune:

Galuscuta, draguta ca de obicei . Apropo de asta, inca nu ne-am hotarit, daca sa luam doua, unul de gemeni si unul simplu, sau doar unul de 3 . O sa fie cam greu de minuit, plus kg, banuiesc ca e mai greut.Singura la plmbare , de aici de unde stau ( cica e cel mai tare cartier din cta, dar avem niste strazi , nici nu le pot numii asa), nu am cum sa merg decit clar insotita de cineva. Mai vedem.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns galuscuta spune:

Meda-ia uita-te la el :
http://www.pegperego.com/page.php?sid=738721e27010f03e6ce5a3dfd8b5a73a&pageid=IJVNL001&idf=05&idp=0000000109&cl=N

Intr-adevar e foarte greu, are 25 kg + copii.
Eu alesesem celalalt , Duette , care are 20 kg dar si mie mi s-a parut greu si mare.

19+ Amadeussi Cesar

Atat mai avem

Poze cu noi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mihuta spune:

buna fetelor, n-am mai trecut pe aici de ceva vreme, vad ca merg treburile ceas, crestem cu toate, ne cresc si bebeii in burta si asteptam cu toate clipa cea mare

va pup

mihaela

27s + Sophia

Mergi la inceput