Gravidute prin FIV (4)

Raspunsuri - Pagina 5

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns pussi spune:

si noi suntem prin zona....

De azi iar au inceput mesteriiiiiiii... e graoznic, o galagie, un prafffffffff

Sheri, galuscuta vineri si noi am donat pisu... l-am trimis pe tati la spital cu ea! Dr. mi-a zis sa fac analizele la 27 de sapt. dar nu-mi placea cum mirosea.. si mi-e frica de vreo infectie!

meda + 3 muschetari cred ca-i super sa-i simti! Acum incepe perioada frumoasa a sarcinii! la mine asa a inceput! Sa te bucuri de ea! E o senzatie minunata!

delfi frumos patutul... dar mie personal mi se pare usor instabil din cauza rotilor! Asta e parerea mea! Eu m-am hotarat pe astea: http://www.babydesign.ro/mobilier.php?selid=12. Dar cumpar tot mobilierul... din Ungaria, e mai ieftin cam cu 20%. Si transportul din Szeged il face un prieten cu o camioneta!

galuscuta si la comanda iti ies scumpe! Am incercat eu!



PUSSI 24+ SABINA ELENA & ANA NICOLETA

Cum creste Burtica Roz

Poze Cu Tustele mele

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aniast72 spune:

Fetelor, mai tineti putin majoretele de maini ca inca n-am timp sa nasc. Nu sunt pregatita. Parca as mai vrea la o intalneala sau la un shopping in Bucuresti. Sau macar sa mai apuc ziua de vineri sa ma mai vada o data doctorul, sa-mi mai umble prin portofel. La noi la Odisee spun fetele ca in noptile cu luna plina nasc multe gravidutze (la termen, evident) In noaptea asta va fi luna plina... Nasc, nu nasc?

Andreea 39+ cu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pussi spune:

quote:
Originally posted by aniast72

Fetelor, mai tineti putin majoretele de maini ca inca n-am timp sa nasc. Nu sunt pregatita. Parca as mai vrea la o intalneala sau la un shopping in Bucuresti. Sau macar sa mai apuc ziua de vineri sa ma mai vada o data doctorul, sa-mi mai umble prin portofel. La noi la Odisee spun fetele ca in noptile cu luna plina nasc multe gravidutze (la termen, evident) In noaptea asta va fi luna plina... Nasc, nu nasc?

Andreea 39+ cu






PUSSI 24+ SABINA ELENA & ANA NICOLETA

Cum creste Burtica Roz

Poze Cu Tustele mele

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Sheritra spune:

Aniastule, la cat costa o sedinta la doctoru tau, mai bine nasti vineri dimineata si cu banii aia acoperi spitalizarea pe o saptamana !
Vezi ca umbla varcolacii in nopti cu luna plina, fa-ti un colier de usturoi (d-al romanesc ca-i mai mirositor decat cel turcesc) puneti-l la gat, la geamul spitalului, freaca toate pragurile, da si pe la subtiori (acolo mai cu pasta sa ramaie toata noaptea) si daca intra doftoru aruncai in fata niste apa sfintita sa fi mai sigura ca nu-i Dracula-my-love! Daca sfaraie ca o tigaie incinsa, da-i una la ... si ! Apoi adu . Dupa atatea peripetii nici n-o sa simti cand vine flacaul, te ridici si pleci prin oras dupa termometru de cadita.

Shery 30+ Alesia

my precious
eco-uri
poze pereti camera alesia

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns medamaya1 spune:

Super patuturile, amindoua modelele, dar vb lui Pussi, e cam deranj cu rotitele alea( la cel crem cu bleo).
Vad ca toate inclinati spre patuturile din lemn in defavoarea celor din material sau plasa.Sint mai bune oare?
Aniast
Pussi, si fetele.
Galuscuta, eu cred ca vor fii 2 baieti si o fetita.
La cerclaj voi avea 15-16 saptamini, sper ca voi afla atunci ceva legat de sexul lor.

Meda 13+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns galuscuta spune:

Meda,Pussi,Sheri,Cellu,Delfi,Anaist,AurelCris si restul burticilor -
Trebuie sa recunosc ca-s un pic geloasa pe mamicile aproape de momentul in care vor imbratisa bebelusul .Mie mi se pare ca mai am o eternitate pana la termen .Mi-am dorit mereu sa ma vad gravidoasa dar am niste emotii la fiecare junghi sau senzatie mai umeda asa ca imi doresc sa treaca cat mai repede timpul sa-mi vad tzandareii sanatosi in brate

19+ Amadeussi Cesar

Atat mai avem

Poze cu noi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns madalina28 spune:

Sheri esti criminala!Ca de obicei ne binedispui.
Aurel-Cris tin pumnii maine la cerclaj.
Meda-Maya tu deja ii simti pe cei trei muschetari????????Eu sunt in 16 sapt si aseara parca am simtit ceva dar inca nu sunt sigura.
Cellu asteptam vestile bune!!!
Zouzoule te asteptam cu drag la noi!!!
Aniast tin pumnii in caz ca nasti la noapte!!!
toate

Madalina 16+
calea sigura a esecului este sa renunti...

http://image.lafemmebonita.com/c/bg440719.jpg

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Andrada.P spune:

Dragi FIV-oase, ne gandim sa facem prima intalneala la inceput de sezon! O sa ne vedem luni, pe 3 septembrie. Inca nu am stabilit unde. O sa revin cu detalii.

toate FIV-oasele burticoase!

Andrada

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns betty78 spune:

Fetelor, multumesc mult pentru urari!!!!
Noi suntem bine. Bebe Mario este un mare mancacios...nu prea stie cand sa se opreasca....si pe urma are crampe si multe tipete.
Mai avem o mica problema cu buricelul, dar care sper sa se rezolve cat mai repede. O sa revin cu mai multe detalii cand o sa am ceva mai mult timp.
Am uploadat niste poze cu Mario

As vrea sa vin si eu la intalnire....dar cred ca sunt slabe sansele tinand cont de programul pe care il am.

Betty78 cu Mario-Alexandru

poze noi cu mine gravidutza si bebe Mario-Alexandru
bulinutza noastra

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns betty78 spune:

Ahhhhh si am uitat ceva: eram in saptamana 38 cand l-am nascut pe bebe. Daca vrea cineva sa imi faca si mie modificarea???

Betty78 cu Mario-Alexandru

poze noi cu mine gravidutza si bebe Mario-Alexandru
bulinutza noastra

Mergi la inceput