Copilasi din 2002 (36)

Raspunsuri - Pagina 9

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Nicoleta spune:

Salut.

Si LA MULTI ANI, MARIUCA!!! Sa fii sanatoasa si voioasa, , sa ai parte numai de bucurii alaturi de parintii tai minunati! Ma bucur ca petrecerea a fost reusita si ca iubita de Mariuca s-a distrat si s-a simtit bine, vrem si poze, fireste.

Sinzi, felicitari pentru rezultatele gradinitei la care mergeti, ma gandesc eu ca ar fi important ca David sa mearga si la scoala tot in sistemul asta, nu?

Stefan are accese de dragoste fata de noi, sa le zic asa, adica vine dis-de-dimineata sa ne spuna ca ne iubeste, ar vrea sa doarma cu noi in pat... (ceea ce nu-i reuseste, fireste, nu vom ceda chiar acum!).
Cred ca a intrat putin in panica, dat fiind fratiorul sau surioara de pe "drum". De dimineata am mers la un medic oftalmolog pentru un control de rutina, el a auzit ca mergem la medic si m-a intrebat daca gata, il scoatem pe bebe... era putin nelinistit, mai degraba decat fericit... desi era si fericit... si cred ca a suflat usurat in sinea lui cand am zis ca nu, mai trece si Craciunul, si ziua lui, si aproape sa vina Iepurasul, va veni si bebe. Asa ca am hotarat cu sotul sa nu-i mai spunem o vreme de bebe, sa nu creada cine stie ce! Oricum nu-l stresam mai deloc, dar mai discutam cu el si de fata cu el despre asta, si cred ca s-a speriat nitelus...

Va doresc o zi buna, la noi e soare si frumos. Desi putin cam frig...

Nicoleta

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Anina_n spune:

La multi ani, Mariuca cea cu ochii albastri ca seninul cerului !
Sa cresti sanatoasa si voioasa, sa ai o copilarie ca-n basme, alaturi de minunatii tai parinti !
Felicitari, Cristina !
Sa va traiasca si sa va umple mereu sufletele de bucurie, minunea voastra de fetita !

Buna, dragi mamici !
Nicole, multumesc pt. mesaj !
Nu mai avem probleme cu net-ul, pot sa citesc si sa scriu si eu, linistita.
karina, bine ai revenit din concediu ! Ma bucur ca ati avut un concediu atat de frumos. Abia astept sa vad pozele cu voi.
Si la noi s-a racit vremea, exact cum ai banuit, Nicoleta. Am avut si cateva zile ploioase, care ne-au tinut mai mult in casa, dar de acum, a iesit soarele... Sper sa avem o toamna blanda si lunga, cum s-a si anuntat mai demult.
Sinzi, felicitari pentru succesele gradinitei !
Cristina, s-au intalnit Mariuca si George al Elenei ? Sa ne povestesti cum a fost marea intalnire, daca s-au intalnit.
Lucia, voi ce mai faceti ? Imi amintesc pozele de la intalnirea lui Liviu cu Mariuca, ce bine se intelegeau impreuna !
katty, cand il aduceti pe Andrei acasa ? Chiar inainte sa inceapa gradinita ?
Aida, Emma va merge la gradinita ? Cum ii merge ?
Mari, voi ce mai faceti ? Mai scrie-ne despre progresele Emei. Sunteti in rugaciunile noastre, seara de seara, la fel ca si Emma Aidei.
Cristina22, la fel e si Cristina mea, tot in pantaloni scurti ar vrea sa iasa afara. Toata vara mai mult asa a umblat, rareori reusind sa o conving sa-si ia o fustita sau rochita pe ea.
Fetelor, va doresc o zi faina in continuare si o seara si mai faina, alaturi de familia voastra !




Nina, mami de www.babiesonline.com/babies/n/ninacristina" target="_blank"> Nina-Cristina (10.01.2002)
Diabet zaharat la copii, Copii din 2002, Copii capricorn

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cristina22 spune:

Salutare!

crig, mamica de printesa, noi asteptam poze cu frumoasa sarbatorita !! Da' si cu tortu'!

O zi insorita sa aveti!




cristina si nazdravanul Andrei (22.11.2002)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sinzi_ana spune:

Nicoleta cred ca e o etapa la varsta asta!!! Si David face la fel...are momente cand imi pupa mainile si ne declara cat de mult ne iubeste...si nu are nici un interes!!

Noi am avut un we lung, ieri a fost liber, si am tot petrecut la piscina, pe plaja, si aranjand prin casa (eu ca baietii au surubarit o zi intreaga la un pat!!!!!)
I-am luat si noi in sfarsit (de mult era cazul) un pat mare lui David si e foarte fericit, ne declara ca nu mai vine peste noapte sa "se intinda la noi in pat", dar tot mai face naveta (dar "doar dupa ce se face lumina rosie de dimineata!!!")
E tare haios!!!!





It is not giving children more that spoils them; it is giving them more to avoid confrontation

Sinzi, Radu si David bomba pisaloaga
:
varsta, poze, 3000km prin Romania


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Gabbriela spune:

la multi ani Mariuca scumpa, sanatate, noroc,f ericire si tot ce iti doresti sa ti se implineasca

Sanatate si numai bine


Nicole mami lui www.babiesonline.com/babies/j/julianleonardo/" target="_blank">Julian

www.freewebs.com/gabbriela_nicole/" target="_blank">
scaune de masina pt copii

Never discourage anyone...who continually makes progress, no matter how slow. - Plato

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aidaciolac spune:

Ciao dragele mele.

Emma este bine si are chef de viata , mai putin de mancare.
Anul asta nu va merge la gradinita , desi Emma vrea la copii , dar nu are voie 1 an de zile in preajma lor.

Analizele ei sunt stabile , dar sub limitele normale si asa o sa ramana 1 an de zile.
Dar astea sa fie cele mai mari probleme ale ei ca ne descurcam noi cumva.
Fugim de copii ca ei sunt cei care poarta bolile copilariei cu perioade de incubatie.

Pana atunci incerc sa fac si pe educatoarea si ii dau lucru manual , dar in ultimul timp nu prea mai am inspiratie. Dar mai fur si eu de pe la voi idei(daca nu va suparati)

Literele le stie deja de la 4 ani (desi eu nu sunt de acord cu asta) , le-a invatat ca se plictisea prin casa.

Voi sunteti portita mea spre evadare , daca nu fizic macar virtual sa reusesc.
Multumim si multa sanatate va dorim!

Aida - mama de pisica mica.


nov2006

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns HelleneC spune:

Salut, am revenit mai repede decat ne-am propus, dar a fost... greu cu amandoi puii la mare, mai ales ca vremea nu a tinut cu noi! Gabi si-a cam stricat programul de somn si de papa, adica am hranit-o fortat, ca nu vroia sa pape deloc, iar dimineata la 5 parca era cucul armenesc... "gheeeeeeeee, iiiiiiiiii" si ne dadea trezirea. La plaja am stat fff putin, George a stat cu sotul, si nu am putut sa ne vedem cu Mariuca si Cristina! Macar ne-am auzit la telefon si raman datoare cu o revedere!
Sunt franta de obosita, va pup si ne revedem maine! (am avut ce citi din urma... raman datoare cu raspunsuri)

www.helpsonia.com/" target="_blank"> Sonia - un pui mic care are nevoie de ajutor

Elena - mami de www.babiesonline.com/babies/g/gabrielacapraru/" target="_blank">Gabriela (12.04.2007) si www.babiesonline.com/babies/g/GeorgeC" target="_blank">George (6.09.2002)
www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=2982d59ca18ccf32422fed" target="_blank">Poveste fara sfarsit!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cristina22 spune:

Bine ai venit, Elena! Pacat ca nu v-ati putut bucura de mare! Dar important e ca sunteti bine!

Bravo, Ema, pentru litere!

La noi e o vreme...brrrr, sa mori de frig, nu alta!

cristina si nazdravanul Andrei (22.11.2002)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns HelleneC spune:

Am reusit sa pun cateva poze aici! Vad ca Gabi e foarte maraita azi, cred ca o dor gingiile ca e cu pumnisorii in gurita si ii schimb intr-una babetelele! Saracul George nu mai poate sa faca fata, el e cu distractia fetei!
Va pup!

www.helpsonia.com/" target="_blank"> Sonia - un pui mic care are nevoie de ajutor

Elena - mami de www.babiesonline.com/babies/g/gabrielacapraru/" target="_blank">Gabriela (12.04.2007) si www.babiesonline.com/babies/g/GeorgeC" target="_blank">George (6.09.2002)
www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=2982d59ca18ccf32422fed" target="_blank">Poveste fara sfarsit!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Gabbriela spune:

fetelor trec in fuga.. sunt prinsa in multe... cautare de job, voluntar la scoala, prima zi de scoala, cumparaturi, copil, curatenie mancare, plimbari.. uff nu imi mai ajunge ziua.
- astazi a fost prima zi de scoala pt noi... asa de incantat a fost Julian si de bucuros ca nu imi venea sa cred.
- tare m-a repezit de am uitat sa ii fac si poze, dar ii fac eu poze cand merg sa il iau de la scoala
- prima imprsie despre invatatoare, ok, draguta, sociabila, simpatica, tanara si cu referinte ff bune de la parinti de anul trecut
pup si mai vb... sanatate la toata lumea


Sanatate si numai bine


Nicole mami lui www.babiesonline.com/babies/j/julianleonardo/" target="_blank">Julian

www.freewebs.com/gabbriela_nicole/" target="_blank">
scaune de masina pt copii

Never discourage anyone...who continually makes progress, no matter how slow. - Plato

Mergi la inceput