Copilasi din 2002 (36)

Raspunsuri - Pagina 8

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns aidaciolac spune:

Eh , la noi inca e soare si destul da cald , dar nu zapuseala.

Emma are un maieut si pantaloni scurti (in casa) ca nu pot sa o scot afara in soare.

Aida - mama de pisica mica.


nov2006

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Karina spune:

Bine v-am regasit !
Am revenit din CO de vreo saptamina, dar n-am prea reusit sa scriu, nici sa va citesc, dar promit sa recuperez. Ma bucur pt. Nicoleta, iti doresc sarcina usoara si un bebe sanatos ! Katty, toate cele bune lui Andrei, sper sa treaca cit mai repede de aceasta perioada !
Noi am fost in Grecia, apoi o saptamina la Botiza si una in Ardeal al neamuri de unde am "zburat" un pic si in Ungaria, ca tot stateam linga un punct de frontiera
In Grecia a fost f. frumos, n-a fost asa de cald cum ma asteptam - toata lumea spunea ca n-am facut bine ca am luat bilete in august, dar pot sa spun ca n-a fost de loc canicula, termometrul n-a urcat peste 32 de grade, dar nici alea nu s-au simtit. Au fost chiar si 2 zile ploioase, timp in care am incercat sa vizitam cite ceva, sa facem cumparaturi, dar nu am prea reusit mare lucru, ca la ei la ora 15 se incheie programul de lucru.
La Botiza a fost tare frumos, ne-am odihnit f. mult, iar Bogdan s-a jucat mult cu copii de acolo. A fost f. fericit. Cam la fel a fost si la neamuri, doar ca acolo nu a avut atit de multi copii cu care sa se joace. Promit sa pun si poze, dar sa aveti putina rabadare .
Astazi Bogdan a plecat cu Bunicii la munte, la Lepsa (80 de km de Focsani) si stau o saptamina, dar mie deja mi-e dor de el. De luni va incepe gradinita si probabil vor incepe si "problemele" cu sculatul devreme, mersul la gradinita, dormitul de dupa-masa. In vacanta dormea cam 12 ore (de la 10 seara pina la 10 dimineata) - mai putin la mare unde aveam program special, de plaja. Dupa masa bineinteles ca numai putea sa doarma, dar cum si noi vroiam sa ne odihnim, am ales acest program mai lejer.
Acum ca s-a terminat si CO-ul, promit sa scriu mai des, numai timp sa am.


Asta e parerea mea, dar tu faci cum crezi ca e mai bine

Doua Eme mititele au nevoie de ajutorul nostru:
1. Emma- 4,8 ani are nevoie de ajutor - salvati-o pe Emma
2. Sa ajutam la terapia pentru Ema - www.help-ema.puls-il.ro/" target="_blank"> Ema

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Nicoleta spune:

Karina, 3 saptamani de concediu! OAU! Super, mai ales daca v-ati si odihnit. Excelent ca Bogdan poate merge la tara, la aer curat. Si eu as vrea sa il duc pe Stefan undeva, insa nici nu am cu cine, nici nu ar vrea sa auda sa plece fara noi. Asa ca visam la vremuri mai bune...
Nicoleta

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aidaciolac spune:

Karina bine ai venit din super concediul tau.
Botiza nu e prin Maramures? Frumoasa zona aia si multi oameni muncitori.

Aida - mama de pisica mica.


nov2006

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sinzi_ana spune:

La multi ani Mariuca!!!!!!!!

Gata...avem si noi net...ne-am mutat...aranjat...ne-am mai linistit!!!



It is not giving children more that spoils them; it is giving them more to avoid confrontation

Sinzi, Radu si David bomba pisaloaga
:
varsta, poze, 3000km prin Romania


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cristina22 spune:

E petrecere si noi nu stim!!??!!

MARIUCA

cristina si nazdravanul Andrei (22.11.2002)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aidaciolac spune:

Pai atunci sa ne veselim.


Multa sanatate si tot ce-ti doresti!

Si poate ne dansezi si noua ceva ca am vazut ca te pricepi.

Aida - mama de pisica mica.


nov2006

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns crig72 spune:

va salut dragele mele mamici!
Sinzi,Cristina,Aida va multumim de urari!si voua multa sanatate!!
Noi am sarbatorit-o ieri pe Mariuca. a fost emotionata de aparitia printului (de care la inceput s-a cam speriat dar pana la urma au devenit prieteni) ,de tortul pe care i l-am facut si de trandafirii de la tati.Eu si mai emotionata dar fericita alaturi de scumpa mea de 5 anisori.
La multi ani si celor doua fetite Maria Cristina si Giulia nascute in aceeasi zi cu Mariuca!
va imbratisez pe toate!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sinzi_ana spune:

Karina, bine ati venit!!!!! Asa simti cu adevarat o vacanta de la 2 saptamani in sus!!! haha...Stiu eu ce stiu!!! Asteptam poze!!!


Cris, sa pui poze de la party-ul de 5 ani!!!


Nicoleta, lasa ca vei avea timp sa slabesti apoi cu 2 copii!!! haha...Nu cred ca e cazul sa iti faci griji!!!

Cristina22, are dreptate copilul!!! haha...Noi ce sa mai vorbim?? La noi nu numai ca nu cad frunzele niciodata, dar nu exista zi fara soare si temperaturi ridicate...De Craciun e cel mai ciudat!!!!


Aida, ce mai face Emma???


Eu sunt tare incantata...caci am primit statistica rezultatelor de la testele nationale de la gradi de la David...si...surpriza...kindergarden-ul lor este printre primii 2% ca scor din toata US!!! Clasa 1 se situeaza intre cei 3%!!! Si tot asa...
Stiam ca e buna scoala, dar am ramas tare impresionata...asa ca discutam cu tati sa mai ramana la scoala asta macar 2-3 ani...chiar daca financiar e destul de greu...



It is not giving children more that spoils them; it is giving them more to avoid confrontation

Sinzi, Radu si David bomba pisaloaga
:
varsta, poze, 3000km prin Romania


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns katty spune:

La Multi Ani, Mariuca! Sa fii sanatoasa, fericita, lipsita de griji, iar toate visele sa ti se implineasca!!!


Crig, sa ve traiasca minunea si sa va bucurati impreuna de frumusetile vietii!!!!

Karina, bine ai revenit din vacanta! O lunga vacanta si foarte plina! Ce fericire ca l-ai mai trimis pe Bogdan inca o saptamana in afara Bucurestiului, chiar daca ti-e greu! Si eu am aproape 2 saptamani de cand e Andrei la tzara si nu mai pot de dorul lui!

Sinzi, ce surpriza frumoasa! Felicitari ptr. succesele gradinitei, doar sunteti si voi parte importanta acolo! Daca e asa, intr-adevar merita efortul sa-l mai tineti acolo pe David!

Nicoleta, Aida, Cristina, multi !!!


Catalina & Robert-Andrei (27.07.2002)
varsta lui Andrei

Mergi la inceput