Copilasi din 2002 (36)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Nicoleta spune:

Katty, eu le-am dat jos, dupa care mi-am schimbat locul de munca si iarasi m-am ingrasat, rapid... asta este, am intrat "in sarcina" cu mai multe kg decat mi-as fi dorit si asta nu e bine, insa ce mai pot face? Asta este, si eu am luat prima data multe, acum as vrea pana in 20 (21 data trecuta), daca se poate... sa vedem, fac prea putina miscare...
Nicoleta

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns HelleneC spune:

Buna tuturor!
M-am intalnit cu Mariuca si Cristina (Crig), v-a spus ea! Si sper sa ne revedem si dupa ziua de joi cand plecam la mare toti 4! Acum parca am emotii si nu stiu daca fac bine sa o iau pe Gabi, dar ma incumet!
Nico, acum, dupa sarcina cu Gabi, m-am lamurit cum e cu kilogramele in plus. Eu am luta 20 in sarcina asta, duypa ce plecasem cu 10 in plus fata de George, si acum am ramas cu 10 peste alea 10 insa faptul ca nu am mai putut alapta mi-a daunat. Si medicul meu striga cand ma vedea cum ma umflu, dar i-am zis ca nu pot manca decat mere, 4 luni au fost oribile si doar cateva mere pe zi imi faceau mai bine, si tot nu ma credea. Poate progesteronul a fost cauza sau... habar nu am. Insa acum am ajuns sa ma bucur de copil, pentru ca poate in timp imi revin, sperrr! M-am lungit ca sa stii ce sa ii spui medicului daca se "supara" !
Va pup, mergem la cumparaturi ca s-a terminat toata rezerva de pampers si lapte praf! George abia asteapta sa mearga la mare!
O saptamana buna, Elena
Nu am apucat sa vad azi pozele ca tot face figuri la mine netul!

www.helpsonia.com/" target="_blank"> Sonia - un pui mic care are nevoie de ajutor

Elena - mami de www.babiesonline.com/babies/g/gabrielacapraru/" target="_blank">Gabriela (12.04.2007) si www.babiesonline.com/babies/g/GeorgeC" target="_blank">George (6.09.2002)
www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=2982d59ca18ccf32422fed" target="_blank">Poveste fara sfarsit!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Nicoleta spune:

Elena, sper sa fie bine si sa nu-mi faca figuri maaari. Ideea este ca are si el dreptate, insa eu ce sa fac daca asa mi-e soiul (rau)?
:(
Sa va distrati la mare, normal ca si George asteapta, cine nu ar astepta?
Nicoleta

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sinzi_ana spune:

Nicoleta, eu cred ca am luat peste 30kg in sarcina (30 sigur!!!) iar cu 10 am ramas...
Pana in luna a 4 si jumate nu am luat nici un kil - am fost chiar pe minus la inceput...(imi era foarte rau) apoi in 2 sapt am luat 10kg!!!!!
Atat cat ai o alimentatie sanatoasa (pe langa "pofte") eu cred ca e ok...macar atunci sa nu iti refuzi nimic...in rest...dieta pana la batranete cand nu mai ai cu ce se mesteci

Katty, super pozele!!!! Are Andrei niste ochi frumosi!!!! Ce vedere grozava aveati din camera!!!

Elena, Cristina vrem poze!!!!

Noi am inceput gradi si David e foarte fericit...ma bucur ca ii place atat gradinita asta (in sfarsit!!!) iar educatoarele spun ca s-a maturizat (desi nu stiu ce sa spun) si ca sunt impresionate de cum povesteste (flunet si coorent)...
Le-a dat pe spate cu povesti din Romania si Germania!!!!

Am pus si eu cateva poze noi...aici:
http://good-times.webshots.com/photo/2801046050087737923uxyuGt



It is not giving children more that spoils them; it is giving them more to avoid confrontation

Sinzi, Radu si David bomba pisaloaga
:
varsta, poze, 3000km prin Romania


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns katty spune:

Sinzi, multumesc de aprecieri! Intr-adevar era o placere sa stai sa privesti apusul, sau sa vezi muntii, am facut zeci de poze (nu le-am mai pus) cu detalii (zoom), cu case indepartate, nori, avioane etc.
Am vazut pozele tale, foarte frumoase, mi-a placut poza de la biroul lui tati, am vazut ca avea poza lui David pe birou, si ce ordine desavarsita. Nu stiu daca am apucat sa va felicit ptr. masinuta (CR-V-ul). Am cautat-o si la noi si nu este modelul asta, este unul mai vechi.
Elena, pup voinicii tai!!!
Nicoleta, cat iei in greutate sa fie ultima ta grija!! Fa-ti cat mai putine griji! Scapa de stresuri!

Catalina & Robert-Andrei (27.07.2002)
varsta lui Andrei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns crig72 spune:

Sinzi doar 2 am.speram sa facem mai multe next time.
http://good-times.webshots.com/photo/2797123590101878694JBkWWw
Elena ai terminat bagajele?
Eu ma pregatesc pentru ziua Mariucai .Vreau sa-i fac multe surprize.cu rochita s-a prins ca-i pentru ea ca a trebuit sa-i iau masuri.Abia astept s-o vad gata.
Am tot intrebat-o ce vrea de ziua ei si o tine pe-a ei trandafiri
intru sa vad pozele de la katty.
va pup!





Mariuca

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns crig72 spune:

superbe pozele tale katty!!sunt foarte reusite!e un hobby?
am uitat sa va mai spun ceva haios.la inot Mariuca tare bucuroasa imi spune"mami am inotat cu pluta si nu am cazut..hihi(cred ca v-ati dat seama ca vroia sa spuna ca nu s-a dus la fund)
va pup inca o data!


Mariuca

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Nicoleta spune:

Of, de-as putea scapa de stres definitiv... :)
Am vazut si eu pozele, Katty, foarte frumoase.
Sinzi, David chiar a crescut un ultimul timp! Kg am si eu in plus, acum observ ca obosesc mai repede cand merg si urc si scari... dar va fi bine, sper.
Crig, cred ca va fi foarte incantata Mariuca de rochita, eu am vazut unele foarte reusite cumparate de pe net. Si daca vrea trandafiri, de ce sa nuaiba parte de ei? Pe pitici ii are acasa?
Va doresc o zi buna,
Nicoleta

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns crig72 spune:

Nicoleta si mie mi-au placut multe pe net dar mi-a fost frica ca n-o sa ajunga la timp.tortul nu-l fac cu pitici il fac sub forma de castel cu printese.piticii sunt invitatichiar a fost intrebata Mariuca cati pitici vin la ziua ei si raspunsul a fost multi.
Azi am primit articolele de party .le-am comandat pe net si sunt tare bucuroasa ca deja au sosit.
o zi buna!



Mariuca

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Nicoleta spune:

Crig, eu intrebam de piticii din Alba-ca-Zapada, ca eu am vazut unii de la Disney, toti 7... Ca va avea pitici-copii la petrecere, e firesc, nu? Sau aduci adulti imbracati in pitici?
Trebuie sa ma mobilizez si eu si sa fac petrecerile de ziua lui Stefan mai tematice. ;)
Nicoleta

Mergi la inceput