Copilasi din 2002 (36)

Raspunsuri - Pagina 17

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Nicoleta spune:

Cornelia, multumesc, asa voi face, luni merg la analize iar.
Nicoleta

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns HelleneC spune:

Nico, eu as repeta analizele... din ce am citit la subiectul deschis de tine simptomele nu prea sunt. Iti tin pumnii sa fie gresita analiza!
Sanzi, cand am vazut poza mi-am amintit cand ai povestit aici de vulcan... dar la cat de uituca am devenit... Super fain, eu nu ma incumet inca sa il fac!
Cornelia, la multi ani pentru ieri... de obicei ma tot uit in calendar sa vad de sarbatori... insa zilele astea am sarit!
Adriana, sa iti traiasca Cornelie mica!
Lucia, Cristina (Crig) pe unde sunt?
Nina mi-a trimis un mail, va saluta, are netul cam nefunctional! A reusit sa ne mai citeasca! Eu o pup si ii urez Cristinei glicemii bune!
Weekend placut, o am pe Gabi maraita si pana trimit un mesaj trece trenul!

Elena - mami de www.babiesonline.com/babies/g/gabrielacapraru/" target="_blank">Gabriela (12.04.2007) si www.babiesonline.com/babies/g/GeorgeC" target="_blank">George (6.09.2002)
www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=3a034f48c0d20ff847b12f&skin_id=601&utm_source=otm&utm_medium=email" target="_blank">Poveste fara sfarsit!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Anina_n spune:

Buna, dragi mamici !
Elena, multumesc ca ti-ai facut timp sa scrii si de noi.
Merge net-ul, acum, cand ma pregatesc sa plec acasa.
Cristina e bine, acum, ca a avut cateva zile de glicemii mai maricele. Nu stim cauza....vremea sau hormonii de crestere sunt vinovati. Oricum, ea se simtea bine si la glicemii de 200. [:)} Doar pe mine ma macina glicemiile astea, sa nu-i produca dezechilibre sau complicatii, mai tarziu....
E ca mersul pe sarma, diabetul asta. Trebuie sa ai grija sa nu cazi nici intr-o extrema(glicemii mici, hipoglicemii), nici in ceallata(glicemii mari, hiperglicemii), sa fie echilibrate glicemiile tot timpul.
No, acum ca m-am plans la voi, poate ii va merge mai bine. Doamne ajuta sa se mentina glicemiile bune, cum le are de aseara !
Cristina va merge si ea la gradi, de luni, grupa pregatitoare, la program scurt. Doar ca, anul acesta va invata in sistem Waldorf, ca asa pregatire are educatoarea titulara pe post, care revine la gradi dupa 2 ani de crestere a copilului.
Cine cunoaste sistemul acesta de predare, poate imi scrie si mie, cum e, pana aflu de la educatoare. cate ceva am aflat, dar nu sunt lamurita, cum va fi cu pregatirea pt. scoala.
Daca ar fi dupa Cristina, ar merge si acum la scoala, cu verisoarele ei, care vor sta la noi timp de 1 an, cat mami a lor este plecata la munca in strainatate.
Ne-am facut cu 3 fetite dintr-o data ! [:D} Ca tot imi plac mie mult copiii.
Va salut pe toate si va doresc un weekend cat mai fain !


A...Nicoleta, si eu am avut o infectie urinara in primul trim. de sarcina, la care eu nu simteam nimic, decat o usoara temperatura. Nu m-am mirat, pt. ca in copilarie tot timpul am avut infectie urinara. Insa, nu mai stiu ce infectie am avut. Cand am trecut de primul trim. mi s-a repetat analiza si mi s-a facut antibiograma. Am primit tratament cu Negram, o cutie, dupa care mi-a trecut infectia, dar n-am scapat de analiza urinei lunara.
Sanatate si sarcina usoara in continuare !



Nina, mami de www.babiesonline.com/babies/n/ninacristina" target="_blank"> Nina-Cristina (10.01.2002)
Diabet zaharat la copii, Copii din 2002, Copii capricorn

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns crig72 spune:

Elena noi aici suntem.De Lucia si mie mi-e dor.Nu stiu nimic de ei.Sper ca sunt bine.De ce e Gabi maraita ii ies dintisorii cumva?
Am fost plecati la Pitesti cateva zile dupa care agenda mea s-a aglomerat si saptamana a fost plina.I-am facut Mariucai eco si ECG apoi analizele pentru gradi.draga de ea a crezut ca s-a imbolnavit pentru ca a fost plecata la mamaita si ne-a spus cu lacrimi in ochi ca ea nu mai vrea sa plece nicaieri..uf bine ca nu i-am luat si sange tot acum .
In rest asteptam cu nerabdare gradi.
vreau sa urez cu intarziere la multi ani pentru Sofia (Sabina), Andrada(crissandrada)si Andrei-Nicolae( adrianangi)!
Nicoleta si nu te mai supara.vei repeta analiza si apoi vezi ce e de facut.
Nina ce frumos va fi la voi cu 3 fetite!!la mine toti nepotii sunt la liceu chiar si la facultate si baieti.Acum cat am fost plecati Mariuca a fost rasfatata lor.Dadusera toti in mintea ei.Sanatate multa Cristinucai!
Pupici pentru toti copilasii si voi reveni curand!am niste restante la voi.

Mariuca

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Gabbriela spune:

salutari si un sfarsit de saptamana frumos ...

Sanatate si numai bine


Nicole mami lui www.babiesonline.com/babies/j/julianleonardo/" target="_blank">Julian

www.freewebs.com/gabbriela_nicole/" target="_blank">
scaune de masina pt copii

Never discourage anyone...who continually makes progress, no matter how slow. - Plato

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns HelleneC spune:

Salut!
Eu sunt nedormita de cateva nopti, simt ca undeva va "crapa" ceva! Plus ca ziua Gabi e extrem de agitata, si cred ca e de la dinti, plus diversificarea, pe care o fac gradat si cu grija. Insa cred ca dintii sunt principala problema, si gingiile sunt ok, inseamna ca ne mai asteapta pe putin o luna de chin. Se repeta scenariul de la George care la fel a reactionat!
Vreau sa dooorm! Ziua nu am reusit de cand am nascut decat odata sa dorm o ora...
George asteapta ziua de luni, la toti spune ca pe 17 merge la colegi si doamne... inca nu i-ma luat rechizitele, pentru ca le ducem dupa prima sedinta, insa hainute la greu i-am luat, papuci, tot ce e nevoie!
Cristina, ma bucur ca esti bine... spor la treaba, de luni intri si tu serios in paine!
Gabb, weekend placut si tie!
Va pup, weekend placut, acum gangureste cu purcelusii din carusel, mai si plange... tocmai a trecut o repriza de plans-tipat!

Elena - mami de www.babiesonline.com/babies/g/gabrielacapraru/" target="_blank">Gabriela (12.04.2007) si www.babiesonline.com/babies/g/GeorgeC" target="_blank">George (6.09.2002)
www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=3a034f48c0d20ff847b12f&skin_id=601&utm_source=otm&utm_medium=email" target="_blank">Poveste fara sfarsit!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns crig72 spune:


Am venit cu restantelecateva poze de la party
voi reveni si cu altele curand.
ultima boacana a Mariucais-a tuns singurica intr-o parte...din fericire nu de tot.Azi nu mai am unde s-o duc s-o tund asa ca maine va avea o frizura tare moderna.
pupici si o dupa amiaza cat mai placuta!

Mariuca

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aidaciolac spune:

Moama da' ce party si ce tort ... suuuper.

Sa fiti sanatosi , inca o data si tot ce va doriti.

Aida - mama de pisica mica.


nov2006

vara2007

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns crig72 spune:

Aida multumim ! si voua va dorim muulta, multa sanatate!




Mariuca la 5 anisori

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns HelleneC spune:

Cristina, superbe pozele si printesa...! Nu i-ai facut poza cu noua freza?

Va doresc un inceput de an "pre-scolaresc" frumos, cu bucuria reintalnirii colegilor, doamnelor!

Elena - mami de www.babiesonline.com/babies/g/gabrielacapraru/" target="_blank">Gabriela (12.04.2007) si www.babiesonline.com/babies/g/GeorgeC" target="_blank">George (6.09.2002)
www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=3a034f48c0d20ff847b12f&skin_id=601&utm_source=otm&utm_medium=email" target="_blank">Poveste fara sfarsit!

Mergi la inceput