Copilasi din 2002 (36)

Raspunsuri - Pagina 18

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns aidaciolac spune:

Am mai pus si eu niste pozici cu Emma (vara 2007).
Sper sa va placa.

Aida - mama de pisica mica.


nov2006

vara2007

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Gabbriela spune:

Crig, superbe poze si tortul o minunatie... felicitari Mariucai si multa sanatate.

Sanatate si numai bine


Nicole mami lui www.babiesonline.com/babies/j/julianleonardo/" target="_blank">Julian

www.freewebs.com/gabbriela_nicole/" target="_blank">
scaune de masina pt copii

Never discourage anyone...who continually makes progress, no matter how slow. - Plato

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sinzi_ana spune:

Aida, ai o domnisoara tare frumoasa!!!!! Si vesela!!!!!
E si foarte inalta si eleganta!!!!
Gabb, am impresia ca Aida si Emma nu sunt pe lista...


Cris, super pozele...hihi...as fi mancat si eu o felie de tort!!!


Elena, sunt sigura ca de maine, cand Geroge va fi la gradi, vei avea timp sa te odihnesti un pic!!!!


Gabb, cum ii mai e lui Julian la scoala???


Nina, e super cu copii mai multi si mai ales mai mari...Cred ca Cristina e tare fericita cu 2 "surori"...David e mereu fericit de musafiri!!!
Tinem pumnii sa fie bine cu glicemiile...(la voi in familie mai e cineva cu diabet? din cate stiu, se mosteneste si in general de la tata-fiica, mama-fiu...)


Lucia...ce mai face Liviu???
Karina?
Ruxij?




It is not giving children more that spoils them; it is giving them more to avoid confrontation

Sinzi, Radu si David bomba pisaloaga
:
varsta, poze, 3000km prin Romania


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns HelleneC spune:

Am copil in grupa mare! Ce veselie pe el ca s-a revazut cu colegii si cu doamnele! Ieri intr-una a zis sa luam flori, sa duca flori... Maine poate duc niste bomboane sau vad eu ce gasesc pentru ziua lui, ca deja i-a zis doamnei intr-o fraza totul, cum a facut 5 ani, ca are alta masina, ca a fost la mare... Tot spune din casa, oricat il rog sa se abtina de la unele chestii, pentru ca nu toata lumea e interesata ce achizitii am facut sau ce am mai vandut! Am pus poze de ieri de la tara aici! Si-a facut de cap ca in ultima zi de vacanta!
Aida, pupa pisica scumpa si isteata si viteaza! Nu stiu cati dintre noi ar putea trece cu zambetul pe buze prin tot ce a trecut ea. Are niste ochi atat de profunzi ca o mananc de scumpa ce e! Cand mai pui poze sa ne scrii!
Sanzi... nu ma mai lasa Gabi sa ma odihnesc, cauta sclavi mereu sa o tina in brate, somnul de peste zi s-a scurtat... iesim indata sa platim caminul, sa mai cumparam una alta... avem treaba!
Va pup, sa aveti o saptamana frumoasa, mie tare imi place ziua asta, toti copiii cu flori... era o veselie pe strada dimineata (sunt foarte multi copii in cartier, mai ales ca avem si scoala si gradi aici)!

Elena - mami de www.babiesonline.com/babies/g/gabrielacapraru/" target="_blank">Gabriela (12.04.2007) si www.babiesonline.com/babies/g/GeorgeC" target="_blank">George (6.09.2002)
www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=3a034f48c0d20ff847b12f&skin_id=601&utm_source=otm&utm_medium=email" target="_blank">Poveste fara sfarsit!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Nicoleta spune:

Salut, mamici.
Eu is mai linistita, mi-am refacut analizele si miercuri sper sa primesc un rezultat bun, am fost la medic si m-a mai linistit, desi daca vor fi probleme (febra, frisoane) mi s-a promis o internare cu perfuzii :(. Asta asa, sa stiu ca sunt alternative. Incerc sa nu imi fac multe griji, l-am vazut si pe bebe la echo, are 22 de mm si activitate cardiaca normala :). Am si poza cu el :)).
In rest suntem ok, Stefan da ceva semne de raceala, adica dimineata ii mai suflu putin nasul... sau o fi vechea lui problema... Oricum, azi a inceput gradi, el a fost foarte vesel si nu a comentat cand a trebuit sa ramana. Era o fetita care plangea pe acolo, colega de-ale lui.
Va doresc o zi buna.
Nicoleta

Editez sa va scriu ca am vazut poze cu o fetita cu ochii superbi (ti-am mai facut eu complimente pentru ochii iubitei tale, Aida), ca Mariuca a avut o petrecere foarte reusita si ca voi incepe cararile la cofetarie imadiat ce plec de la serviciu :D (tortul cu turnulete e de vina, Crig).
Si pe George si micuta lui i-am vazut, mi-e dor si mie de tara, de mirosul de pamant, de bostanii culesi si pusi gramada in curte... of, ce vremuri... Felicitari pentru noua masina, are si de ce sa fie George mandru!
Un an scolar fata probleme tuturor copiilor (ma refer la cele de sanatate, ce alte probleme ar putea fi?)
Eu tocmai am sunat la gradi, Stefan este vesel si plin de viata, deja e in grupa mare si sper sa se vada! (nu mai vreau raceli)


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns light spune:

Salutari tuturor, scuze ca nu mai reusesc sa tin pasul cu voi, nu am apucat sa va citesc deloc asa ca doar ce pot sa va scriu este despre noi, noutati nu prea multe.Dar inainte de toate vreau sa ii urez si eu Mariucai cu intarziere, ca oricum sunt ca picata din luna si nu am stiut,LA MULTI ANI FERICITI MARIUCA! Crig, ii doresc sa fie protejata de Dumnezeu permanent si pretutindeni si voua sa va aduca numai lumina in viata!Si sa revenim la noi, Liviu s-a simtit excelent pe tot timpul vacantei, ce-i drept nu am facut prea multe calatorii, insa multumesc lui Dumnezeu ca suntem sanatosi.Gradinita incepe abia miercuri la noi, pentru ca nu sunt terminate amenajarile.Intre timp eu m-am apucat de condus, am mai facut cateva ore si pot spune ca acum conduc si eu din cand in cand singura prin bucuresti, nu zi de zi ca masina e mai mult la sot.Cam astea sunt noutatile noastre.Va doresc tuturor numai bine, sanatate maxima si succese multe multe!


semnat de mine

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aidaciolac spune:

Nicoleta imi pare tare rau ca nu te simti bine. Off ca mor de ciuda may. Multa sanatate si toate cele bune mamica cu sambure in burtica . lu' Stefan.
Sa stii ca si eu am salivat la castelul lu' Mariuca (desi eram in dieta) si mi-am luat cateva zile de pauza ca si asa sunt super stresata si am trimis husbantu dupa o felie de tort.

Elena Gabi e o scumpete si lasa sa ceara dreptul de a fi tinuta in brate , ca anii trec si nu o sa mai vrea nici macar pupacita si o sa te rogi de ea ...

Nina , scuze , nu am stiut ca si voi aveti belea. Interesant cum copii se adapteaza sa aibe singuri grija de ei.

sanzi din cate stiu eu Emma e trecuta in lista.


Nicole sper ca nu esti suparata pe mine. Ce mai face Julian?

Va pe toate si un an prescolar plin de satisfactii va doresc!

Aida - mama de pisica mica.


nov2006

vara2007

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns crig72 spune:

va salut mamicile mele dragi!Promit ca daca veniti toate la Constanta mai fac un tort special pentru voi si piticii nostri.
Eu astept sa se faca ora 4 ca sa o iau pe Mariuca de la gradi.abia astept sa-mi spuna cum s-a simtit.E prima zi in gradinita asta deci totul e nou pentru ea .Dimineata am fost primele..hihi..am avut noroc ca apoi s-a facut o coada mare la asistenta ...
Eu azi am scapat repede de la scoala dar de maine la munca
Lucia ma bucur ca ne-ai mai spus cate ceva despre voi si multumesc de urari!
Azi avem cei mai multi sarbatoriti pentru aceeasi zi asa ca La multi ani pentru toti si sanatate multa!


Mariuca la 5 anisori

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Anina_n spune:

quote:
Originally posted by andusha

dragele mele,

vrem si noi in grupul vostru! adica eu si piticul meu, andrei, 4 ani si 11 luni (data nasterii 18 septembrie 2002). cum fac? unde pun datele? nu dati cu rosii in mine daca trebuia sa scriu in alta parte :)

va pup si de-abia astept sa va povestesc dilemele mele legate de petrecere de aniversare, gradinita noua si muuulte altele.



andusha si Andrei, sunteti si voi pe lista, acum.
Asteptam povesti de la gradi si petrecerea de 5 ani, daca ati avut-o deja.
La multi ani, tuturor sarbatoritilor de azi !
Sa creasca sanatosi si voiosi !


Aida, nici o problema. Avem si noi subiectul nostru, unde povestim despre dulcineii nostri.
Sunt mici, dar puternici, curajosi si lupatatori, copilasii cu probleme de sanatate. Nu avem decat de invatat de la ei.
Ma bucur ca o avem asa cum este, decat...defel.
Am vazut si eu, pozele mandrei tale. E superba ! Sanatoasa sa fie, ca restul le are, deja.
Cristina, sa-ti traiasca frumoasa printesa ! Superba fetita, delicios de aratos, tortul si minunata locatie, la petrecere.
Sinzi, o fi ereditar diabetul tip 1, dar in ultima vreme nu se stie care sunt motivele de ce se declanseaza, acolo unde nu sunt membrii in familie cu diabet. Pentru ca tot mai multi copilasi apar cu diabet tip 1, fara rude de grad 1 sau orice alt grad, cu diabet.
La noi, nimeni, dar nimeni, nici in familiile parintilor mei, nici in familiile parintilor sotului, nu are diabet. A cazut ca un traznet peste noi, acum 2 ani. Si in timp am invatat sa traim cu el si inca mai invatam....
Lucia, ma bucur ca ai mai dat un semn de viata, pe aici, ca altfel, greu aflu ce faci.
Nicole, cum mai e cu Julian cu scoala ? S-a adaptat ?
Elena, tare-ti mai admir puii in poze !
Nicoleta, ai baiet mare, de acum, si tu !
Tin pumnii sa fie bune analizele tale !
Va doresc o zi frumoasa in continuare si o seara cat mai frumoasa, in familie !






Nina, mami de www.babiesonline.com/babies/n/ninacristina" target="_blank"> Nina-Cristina (10.01.2002)
Diabet zaharat la copii, Copii din 2002, Copii capricorn

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Gabbriela spune:

nu sunt suparata pe nime, doamne fereste ... sorry ca nu sc mai des si nu ma pot ocupa de lista, sunt ffff ocupata.... cine nu e pe lista si doreste sa fi sc repede data de nastere si o sa actualizez lista.

Sanatate si numai bine


Nicole mami lui www.babiesonline.com/babies/j/julianleonardo/" target="_blank">Julian

www.freewebs.com/gabbriela_nicole/" target="_blank">
scaune de masina pt copii

Never discourage anyone...who continually makes progress, no matter how slow. - Plato

Mergi la inceput