Copilasi din 2002 (36)

Raspunsuri - Pagina 16

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns sinzi_ana spune:

Adriana, iti trebuie un tub de plastic cu fund (o sticla mai subtire sau un pix mai gros), hartie igienica, otet, bicarbonat si vopsea rosie...
Din un sul sau 2 de hartie igienica, faci muntele...Pui hartia in apa, si apoi devine usor de modelat ca plastilina...
Tubul de plastic il pui in mijloc, apoi modelezi cu hartia in jur forma vulcanului. Se lasa se se usuce la soare cateva ore.
Apoi pui bicarbonat cu vopsea rosie (sau acuarea) in tub, si cand e gata sa erupa torni putin otet!!!!
Ah...si noi pictam hartia igienica dupa ce se usca ca sa semene a vulcan!!!!


Tamyra, ce gest frumos!!!!!


Ah...trebuie sa fug...revin



It is not giving children more that spoils them; it is giving them more to avoid confrontation

Sinzi, Radu si David bomba pisaloaga
:
varsta, poze, 3000km prin Romania


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aidaciolac spune:

O sa construim si noi vulcanul.

Aida - mama de pisica mica.


nov2006

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns CORNELIAP33 spune:

Gata s-a terminat concediul si imi pare rau, desi nu a fost prea reusit. Am prins vreme cam rece, cu ploaie cateodata si vant mai mereu, asa ca ne-am intors fara a ne fi bronzat cu doar cateva bai scurte in mare, caci erau valuri foarte mari, ... dar asta e... poate la anul!
Acasa e tot santier, inca n-am reusit sa terminam, desi astazi sunt tare fericita ca am scapat de zugravi(care stau la mine de vreo luna) si deja nu-i mai suportam. Deci am terminat cu zugravitul, acum mai punem, gresie si faianta in cele doua bai si parchetul si... GATA!
Rares s-a intors la gradinita, unde este incantat ca este la grupa pregatitoare si, chipurile, se pregateste pentru scoala, desi pe de alta parte declara peste tot ca lectiile sunt plictisitoare si el doreste sa se joace.
V-am pus aici http://s192.photobucket.com/albums/z230/corneliap33/Vacanta%202007/
cateva poze din vacanta.
Va pup si va doresc o zi buna,

Cornelia si taurasul Rares Costin (nascut in 22.04.2002)
Fotografii

www.help-ema.puls-il.ro/" target="_blank">Ajutati-o pe Ema!

"Este mai bine sa taci si sa dai impresia ca esti prost, decat sa vorbesti si sa inlaturi orice dubiu."

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Nicoleta spune:

Salut.
M-am intors si eu din Poiana, a fost ok, numai ca nu am iesit pe afara, am avut ceva activitati in hotel. In Brasov insa ploua... e urat afara, in Poiana mai era si ceata... Speram la o ameliorare azi.
Mai e maine si poimaine imi vad iar piticotul din burtica, sper sa fie bine.
Elena, la mine nu e tensiunea, ca o am de obicei 10 cu 6 si peste 12 cu 6 nu am avut-o niciodata. Insa e de la curent si/sau oboseala. Sper sa fie cat mai rare...
Tamyra, minunati copiii tai!
Cornelia, imi pare rau ca vremea nu a tinut cu voi. Spor la aranjat casa si sigur cand veti termina va fi si mai ok.
Va doresc o zi fara ploaie.
Nicoleta

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns HelleneC spune:

Cornelia, bine ai revenit, se parte ca am impartasit amandoua aceeasi vreme pe litoral! Si mie imi e teama pentru la anul de grupa pregatitoare, pt. ca vor avea joaca mai putina si... nu stiu cat va "rezista" George in ritmul ala! Noi incepem caminul de abia luni! Anul trecut, m-am distrat teribil, langa grupa mica a lui George era grupa pregatitoare... si astia mari fugeau din clasa la astia mici sa se joace cu ei, cautau tot felul de pretexte sa nu stea la lectii. Frumoase pozele, pacat ca e atat de scurt concediul asta.
Sanzi,poate filmezi vreodata cand faci vulcan!
Aici ploua, e atat de urat afara...
O zi buna sa aveti!

Elena - mami de www.babiesonline.com/babies/g/gabrielacapraru/" target="_blank">Gabriela (12.04.2007) si www.babiesonline.com/babies/g/GeorgeC" target="_blank">George (6.09.2002)
www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=3a034f48c0d20ff847b12f&skin_id=601&utm_source=otm&utm_medium=email" target="_blank">Poveste fara sfarsit!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adriana spune:

Sanzi, mersi.. Mai citisem undea ca se poate face cu coca cola plus inca nu-stiu-ce.. sa caut prin arhiva sa gasesc...
O sa-l facem si noi intr-o zi, in curte..

CorneliaP, la multi ani, azi e Sf. Corneliu sutasul...




Mami de Codrin - 2002, Olguta - 2003 si Cornelie mica - 2006

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sinzi_ana spune:

Elena, uite am niste poze mai vechi aici cu vulcanul:
http://good-times.webshots.com/photo/2264496300087737923WRdrCY
O sa si filmez prepararea cand mai facem unul!!!!
Si eu ma gandesc la copilasi...ca au o viata intreaga numai de "ce trebuie sa faca", macar sa lungim cat putem perioada asta cand fac ce vor...Imi aduc aminte ca si in Ro, lectiile de la pregatitoare erau destul de complicate...si in loc sa se bazeze pe practica...erau in majoritate teorie...


Cornelia, La multi ani de Sf Corneliu atunci!!! hihi..
Am vazut pozele, foarte frumoase!!!! Am vazut ca Rares face cuceriri de pe acum...Eu mi-am dorit putin vant in concediul nostru... dar am avut parte numai de canicula...


Adriana, poate cola si otet...cred ca si ele produc o reactie...
Mai povesteste-ne de Codrin...merge la gradi?
La multi ani si pt Cornelie mica!!! (avem si noi o fetita la gradi Cornelie - de fapt anul trecut, acum e I-st grade foooarte frumoasa si desteapta!!!)


Cris, unde esti???? Ce face Mariuca????

Cristina, Andrei a inceput gradi???


Nicoleta, eu ma plang ca vreau si eu putin frig...uf...
Aici e foarte cald, noaptea ploua mai mereu (o ploaie fierbinte) si fulgera...iar iarna e foooarte departe...

Noi azi am stat acasa pt ca este Anul Nou pt evrei ...e asa pustiu pe strazi...nu imi vine sa cred ce multi evrei prin zona



It is not giving children more that spoils them; it is giving them more to avoid confrontation

Sinzi, Radu si David bomba pisaloaga
:
varsta, poze, 3000km prin Romania


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nadina spune:

Buna dimineata mamici si pitici de acu voinici.
Ne-am intors si noi din concediu. Desi anul trecut ne-am jurat ca nu mai mergem in Eforie Nord, uite ca tot acolo am ajuns, pentru ca buni era bolnav si nu am mai putut pleca in Bulgaria. Tati nu a stat cu noi decat cateva zile, la sosire si plecare. Plaja a fost ok, vreme superba, chiar putin prea calda, marea calda fara valuri. Dar vorba aia "pacat ca e populata". Ce mizerie in apa, ce pungi, chistoace si pahare de plastic pluteau, ce miros de motorina cand se dezlantuiau skijeturile!Oribil. Si sunt convinsa ca toata lumea facea pipi in mare. Ne-am intors de acolo cu alergie pe piele si eu si Carina. Nasa Carinei, care a fost la Eforie Sud s-a intors cu o enterocolita virala la baietel de au stat o saptamana in spital, cu perfuzii.
Ne pregatim si noi de gradi acum si de sarbatorit mandarinuta.
Pupam

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Nicoleta spune:

Servus, mamici.
Eu sunt tare suparata, am primit ieri niste rezultate la analize si am o infectie urinara urata (cf analizelor nr 2, ca la cele facute cu o saptamana inainte nu am nimic, e negativa urocultura...). Am deschis si subiect la Odisee... daca are cineva sfaturi le primesc bucuroasa. Oricum, luni repet analiza, poate o fi o eroare... Si maine merg la medic.
Multam,
Nicoleta

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns CORNELIAP33 spune:

Multam Sanziana pentru urari. Am si uitat de ziua mea, cu atatea belele pe cap.Cat despre Rares intradevar se tine de cuceriri. Ne-a sacait vreo trei zile sa mergem la aceeasi terasa sa o intalneasca pe Mara. O cauta si pe plaja zilnic, dar n-a mai dat de ea. Dar zilnic spunea: "Sigur si ea ar vrea sa ma intalneasca, dar nu stie unde sa ma gaseasca. Hai sa mergem la tersa aceea , poAte ma cauta acolo..."
Nicoleta. Imi pare rau, dar refa analiza, erorile sunt foarte dese pe aici pe la noi prin Romania.

Va doresc o zi buna si un weekend placut tuturor.

Cornelia si taurasul Rares Costin (nascut in 22.04.2002)
Fotografii

www.help-ema.puls-il.ro/" target="_blank">Ajutati-o pe Ema!

"Este mai bine sa taci si sa dai impresia ca esti prost, decat sa vorbesti si sa inlaturi orice dubiu."

Mergi la inceput