Mamici de septembrie - octombrie 2007(63)

Raspunsuri - Pagina 5

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Happiness_4_us spune:

Auzi Annisio, dar nume romanesti nu mai exista bre? Ce e in capul vostru cu atatea telenovele si nume de ma ia durerea de cap? Parca tu ziceai ca e frumos ca un bebe sa aiba si nume de sfant, nu? Si atunci in afara de Yannis unde e numele de sfant, ca inteleg ca la Yannis nu renunti nici moarta?!
Na ca m-a apucat si pe mine ca doar si eu is dusa nu ti-ai dat seama?


Nana, 36+ Razvan Andrei
In asteptarea lui
Nunta noastra de vis!
Daca incepi sa te sacrifici pentru cei pe care-i iubesti, vei sfarsi prin a-i uri pe cei pentru care te-ai sacrificat!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Roxana_G spune:

Annisia, multumesc de lamuririle cu saptamanile. Asa calculasem si eu, insa ma mai bulverseaza calculele fetelor.

Mandarinuta, ce bine ca sunteti ok si sigur prinzi nunta din weekend. Si eu am col scurtat, dar cica posterior si inchis si doctorul a zis ca sigur nu nasc saptamana asta.

Carpatina, nu mai zic nimic, ca ai dreptate. Nu iti mai spun azi ce m-a necajit, exact inainte sa plece. Chemase pe nea soferul sa o ia si se facea ca nu i-a zis nimic (dar se scapase el inainte) si apoi a inceput tam tam ca eu i-am promis ca va fi dusa si luata si nu asa, si ca daca omul este bun este luat de prost. Numai o respiratie adanca si un numarat pana la 10 au despartit-o de a fi zburata direct in strada pe loc.

Sim, ce sperietura mi-ai dat asa fara vesti.

Sabina, sa porti sanatoasa rochia, ma bucur ca ai gasit ce cautai. Cand sunt gata analizele? Stiu ca maine mergi la eco, dar la Badiu cand a ramas?

Afibebe, o sa fie totul bine. Este normal sa ai emotii, este un moment important, daca nu cel mai important din viata.

Yaia, hai ca mai e chiar putin pana la concediu. Chiar asa, luni e ziua cea mai grea si a trecut. Cat despre decalotare si acordul mamei, nu cred ca aici ar face ceva impotriva vointei tale dar esti vazuta ca o nebuna daca ai alta parere decat ei.

Nu imi vine sa cred cat de aiurea sunt astia cu locurile in spitale. Ce vorbim noi de acordul mamei si altele, cand te lasa sa nasti in strada. Este inimaginabil!








Rox 38+
si Alexandra Maria (10.02.2004)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sim_stoian spune:

Roxana, poate ai papat/baut ceva care a dus la cresterea tensiunii? Ai grija cu ea, ca nu e de glumit.

Sim 37+ Stefan
Asa creste bebe
Poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Roxana_G spune:

Ma apuca indignarea cu povestea cu spitalul, nu am mai pomenit asa ceva. Auzi ca nu au locuri, de parca naste brusc toata populatia feminina a Bucurestiului si nu e loc la Elias. Cred ca i-as da in judecata! Desi ati vazut cand au trimis omul ala lesinat de caldura din spital in spital...nu ma mai mira nimic. Municipalul este spital de urgenta, teoretic ar trebui sa te primeasca oricum. Insa v-am povestit ce povestea electricianul de la ai mei, a plecat cu sotia in travaliu, apa rupta, la CFR2.

Eu zic sa va sunati medicii si sa discutati in prealabil problema asta!

Rox 38+
si Alexandra Maria (10.02.2004)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sim_stoian spune:

Pai, Roxana, si Eliasul e spital de urgenta...
Si ce folos sa il sun pe Tutu acum sa il intreb de locuri, cand nici macar nu stiu cand o sa nasc exact? Am sa ma interesez la Life Memorial Hospital sa vad daca ma pot duce sa nasc la ei in caz de ceva.

Sim 37+ Stefan
Asa creste bebe
Poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Roxana_G spune:

Nana, o fi si de la scari, insa imi era rau de cand m-am ridicat. De fapt abia am reusit sa ma ridic din pat. O sa vedem, sper sa nu se repete, nu am patit pana acum nici la 42 de grade.

Danielle, cat de mare poate fi mai bebelina ta de te grabesti asa? La 37 de sapt e cam devreme, mai lasa fata inca o saptamana pana la 38.

Dupa atatea vaicareli, sa va zic si ca am luat rezultatele la anticorpii aia B pe si sunt absenti, adica de bine. Abia astept cele de maine de la Medsana. Acolo este o coagulograma si pe aceea vreau sa o vad, ca eu prin hemoragia de data trecuta nu mai trec, chit ca imi injectez eu singura vit K.



Rox 38+
si Alexandra Maria (10.02.2004)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Gabriela77 spune:

Dani, ma bucur de vestile bune!

Roxana, vezi ca nu-i a buna cu tensiunea ta! Grija mare!


Gabriela 36+ Sara

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Roxana_G spune:

Foarte interesant articolul despre decalotare. Nu pot spune decat NUUUUUUUUUU!

Sim, nu e vorba sa vada daca are locuri sau nu, ci sa discuti aceste cazuri de care ai auzit, sa intrebi daca este cazul sa iti faci griji, si ce ar fi de facut daca ti se spune si tie ca nu sunt locuri.
Nu ma refer la a stabili ceva, ci a discuta de principiu. Nu neaparat sa il suni acum, poate cand mergi la control. Chiar asa, cand mai mergi?

Gabi, pai ce e de facut cu tensiunea?




Rox 38+
si Alexandra Maria (10.02.2004)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Gabriela77 spune:

Alinus, bine ca ai rezistat la nunta si a fost frumos!
Dani, si eu zic ca Roxana, de ce sa grabesti lucrurile? Mai ales ca ti-a zis ca bebelusa nu e nici mare, nici mica, deci e in grafic, las-o sa vina pe lume cand vrea ea! Eu asa zic, tu faci cum crezi!

Gabriela 36+ Sara

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danielle02 spune:

quote:
Originally posted by Annisia

Danyyyy... daca ai chef de injurat, baga aici... Mie nu imi place neam Ebonee... Stiu ca sunt dusa, dar mi se pare nume de sclava neagra, cum vezi in filmele vechi.... Hihihihihii.... Nici Aimee, ca e o firma de produse pentru animale de companie... Mi-ar fi placut rau pentru fata ta Angel, Jais, Judithe, Gloria, Hulia, Dessire, Daphne, Christinne, Thania, Vanessa etc...

Bebe Yannis in evolutie
M-am facut mare



hai tu ca nu`s eu de aia care sa injure.
cat despre semnificatia numelor,nu prea le am cu de astea si nici nu ma intereseaza.important e sa imi placa.
in schimb,nu imi plac numele romanesti...de ce??? nu stiu



danielle 35+ Ebonee
http://bd.lilypie.com/7dnTO.png
pozici

Mergi la inceput