Mamici de septembrie - octombrie 2007(63)

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns alehiam spune:



pana la urma stia bebele lui sim de ce se codeste sa apara saptamana trecuta...




Mad cu Robert

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mishuta spune:

Buna ziua [hia

Sim hai ca reusesc si eu sa ajung la un calculator. Am fost la spital dar nu am reusit sa dau de doctor, desi era pe acolo, pe undeva. Am intrebat-o pe moasa despre paturi si mi-a spus ca intr-adevar nu ar fi, ca au nascut nu stiu cate azi-noapte si mai asteptau inca vreo 7 de dimineata. Am intrebat-o si de CMU-Elias daca acolo ar fi locuri si mi-a raspuns ca sunt programarile facute pana-n toamna tarziu si ca bebeii de acolo tot la ei ii tin din lipsa de locuri.
Eu iti spun ce mi-a zis ea dar nu m-as baza pe asta ca era cam ciudata femeia, asa mi s-a parut. Asa ca te-am lamurit bustean. Sper sa nu fie dracul asa de negru pentru niciuna dintre noi
Fug sa citesc si eu din ce ati sporovait voi!


Mih
36+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Gabriela77 spune:

Piciulika, nu ma indoiam ca te vei descurca! Bine ca ai scapat! Sa scapi rapid si de depresie! Si mie mi-a placut ce a zis Adimercedes, si o sa am grija sa nu uit asta!
Cecilia, mie imi place Matei!
Andruzza, ce harnicuta esti! Bravos!
Sim, ne-ai linistit!
Sabina, ce ganduri ai, bolundo….Normal ca va fi si Gheo un destept! Eu sint nascuta duminica, ai zis ca e de bine, nu?
Mandarinuta, felicitari pt vestile bune de la dr! Distractie la nunta!
Afibebe, cred si eu ca ai ganduri si emotii, mai e asa putin…
Roxali, misto patutul!
Dani, ma bucur ca ai ramas la Ebonee!

Doamne, ce chestie asta cu spitalul, vb Carpatinei, nici macar nu te distribuie ei in alta parte??? Tampenie mai mare nu am auzit! Ca si cum nu ar fi destul de mare stresul de a naste!


Gabriela 36+ Sara

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sim_stoian spune:

Madalina, vad si eu acum, stia bb Stefan ce stia. Dar vad ca Mishuta a zis ca nici acum nu ar fi locuri . Pai eu cu cine votez?

Sim 37+ Stefan
Asa creste bebe
Poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Roxana_G spune:

M-am trezit si am avut o surpriza foarte neplacuta, m-am cam speriat. Imi era capul cat o banita si nu ma puteam tine pe picioare. Eu am crezut ca de caldura, ca am mai inchis din AC pentru ca Alex are o laringita destul de nasoluta si vad ca incepe si cu usoara febra. Pana sa cobor, pana sa ii dau ceva, am crezut ca pic din picioare. Zic eu...tensiune mica. Cand colo pun tensiometrul si aveam 15 cu 9 si puls 105. Acum sunt ok, am stat intinsa, am baut ceva mai rece. A scazut intai 14 cu 9, apoi 12 cu 9 si acum sunt ok la 12 cu 8. Insa puls 100. Ma aigtasem ca nu misca nici bb, dar acum vad ca misculeaza. Nu inteleg ce s-a intamplat. Sigur m-am vaicarit de cald toata ziua, insa ma zicea ca e racorica in casa, si nu voiam nici sa agravez raceala Alexandrei.

Cam asta de la mine. Ia sa vad care e treaba la voi.

Rox 38+
si Alexandra Maria (10.02.2004)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danielle02 spune:

iaca am aterizat si noi de la doftor si moasa!
bebelusha mea e perfecta,nici prea mare nici prea mica,potrivita (nu ma interesat cate kg are) important e ca e bine totul si seamana la nasuc cu tafsu
cand mi-a zis doctorul ca e totul bine nici nu m-a interesat altceva.
moasa pleaca in vacanta ptr. 10 zile si ma pus sa ii promit ca nu o sa nasc fara ea si ne mai vedem in 2 saptamani i-am zis ca daca bebelusha e mare peste 2 sapt. vreau sa imi declanseze nasterea ca nu vreau sa fie mare tare sa ma rupa!
a zis ca mult nu mai am,crede ca o duc numai pana la 38 saptamani si doctorul la fel.
mi s-a zbarlit parullll

gabriela
no coment la faza cu spitalul INCONSTIENTI SI NEPASATORI !!!



danielle 35+ Ebonee
http://bd.lilypie.com/7dnTO.png
pozici

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alehiam spune:

acum am vazut ce a scris mishuta...
cumva om face noi, ca nu putem ramane nenascute...



Mad cu Robert

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Annisia spune:

Danyyyy... daca ai chef de injurat, baga aici... Mie nu imi place neam Ebonee... Stiu ca sunt dusa, dar mi se pare nume de sclava neagra, cum vezi in filmele vechi.... Hihihihihii.... Nici Aimee, ca e o firma de produse pentru animale de companie... Mi-ar fi placut rau pentru fata ta Angel, Jais, Judithe, Gloria, Hulia, Dessire, Daphne, Christinne, Thania, Vanessa etc...

Bebe Yannis in evolutie
M-am facut mare

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Happiness_4_us spune:

Rox, imi pare rau ca te-ai speriat. Cine stie, o fi fost vreun puseu de tensiune. Incearca sa nu te agiti prea mult. Ma gandesc ca si urcatul si coboratul scarilor alora ajuta la ridicarea tensiunii. Off. Pupici si sa fii cuminte!
Dani, bravo ptr vestile bune!

Noi acum ne-am trezit dupa un somn de vreo ora si un pic. Peste 2 ore ma duc sa il iau pe tati de la birou, ca e masinutza la mine, si plecam in cautare de nectarine, ca le-am terminat aseara si fara ele nu pot sa traiesc.


Nana, 36+ Razvan Andrei
In asteptarea lui
Nunta noastra de vis!
Daca incepi sa te sacrifici pentru cei pe care-i iubesti, vei sfarsi prin a-i uri pe cei pentru care te-ai sacrificat!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sim_stoian spune:

Da, Madalina, nu ramanem nenascute, dar problema e unde nastem? Ma gandesc ca exista si rezerve la Elias, desi costa destul.

Sim 37+ Stefan
Asa creste bebe
Poze

Mergi la inceput