Mamici de septembrie - octombrie 2007(63)

Raspunsuri - Pagina 22

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns slippers76 spune:

Fetelor, multumesc pentru incurajari si vorbele bune. Ma duc sa fac un dus si o iau catinel spre cabinet. Nu mai am rabdare... Sper sa vin cu vesti bune. Va pup.

Picca, am luat paracetamolul. Parca-parca are un pic de efect. Multzam.

Ana 37+ Vlad
si Mirunica (16.05.2003)
BB din burtica

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andrruzza spune:

Sabina Y, legat de dormitul copilului cu parintii, Rares a dormit cu noi in camera din prima zi pana azi dimineata Pana la 2 ani si 2 luni la el in patut, iar de 4 luni s-a mutat cu noi in pat. Nici nu vreau sa-l mut la el in camera, noua ne place tare sa stea cu noi. In curand vom fi 4 intr-o camera, bine ca nu mai avem ceva catel, purcel. Noua nu pot sa spun ca ne-a influentat, in rau, viata de cuplu. Ca doar viata de cuplu nu se desfasoara doar in dormitor si doar noaptea, sa fim seriosi. Dar fiecare familie e diferita. Tu iti cunosti sotul, relatia si voi tre' sa va hotarati daca bebe sta sau nu cu voi. Dar sa fii sigura de un lucru: pentru bebe e minunat sa-si simta mamica aproape. Vine el acum in lumea asta mare, dar lumea lui e doar mami, e tot ce recunoaste el

Annisia, hai sa-ti spun si eu despre refacere si vergeturi. Am luat in sarcina 26 kg, am ramas dupa nastere cu +20. N-am facut vergeturi pe burta, doar ceva urme ushoare pe sani si coapse. Burta stai linistita ca scapi de ea, de la sine sau cu putin ajutor. Eu mi=-am luat o bicicleta eliptica si am alergat ca nebuna 2 luni, 5 luni am mancat sanatos, fara diete minune si am topit toata grasimea. Am mai ramas cu o urma ushoara de slaninuta asha ca m-am lenevit, altfel se ducea si aia. Cu vergeturile la burta e nasol, eu am vazut la cateva tipe unele nasoale rau, foarte adanci si late. Dar daca sunt subtirele, in timp devin mai putin vizibile. Incearca cu banala crema Doina, e f grasa si hidrateaza excelent.

alinus, ai fost o nashica superba Si nasul pe masura!

31sStefania


mamica lui Rares(10.03.2005)
http://community.webshots.com/user/andrruzzaR

"Neasteptatul se produce intotdeauna"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tomasa spune:

Fetelor, sunt si eu pe aici. Va citesc si va sunt alaturi tuturor care asteptati cu emotii orele ce urmeaza, doar ca nu sunt prea vorbareata zilele astea. De fapt, ca sa o spun pe cea dreapta, sunt cam deprimata si nu vreau sa va transmit starea mea .

mama de BAIAT (9 ian. 2005)
33+Maria

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Carmenita spune:

Am cumparat si eu Bepanthen crema, sper sa fie bun. Am luat si Baneocin pudra, Garmastanul il cumparasem de vreo luna. Si am gasit la farmacie ceai pentru stimularea lactatiei de la Fares, am luat si din ala 2 cutii. Prietena mea a baut ceai pentru stimularea lactatiei si nu a avut colici deloc bebelul ei, pentru ca este acelasi ceai care se da la bebic pentru colici. Ne pregatim si noi, desi mai avem ceva pana nastem. Am citit ca e bine sa te dai cu Garmastan si inainte de a naste, ca sa pregatesti sanii. Asa ca, m-am gandit, cu 4 saptamani inainte incep sa ma dau.

Carmen 33 fix cu bebe Andrei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns rodicamaries spune:

quote:

Rodica, ma bag si eu la schimbul de dimineata desi am o gramada de treburi: trebuie sa fac curat in balcon ca iar s-au "sparcait" testoasele mele obraznice peste tot, sa bag un pic de ordine si sa ma apuc de tricotat ( m-am apucat sa-i fac lui bebe un pulovaras, sper sa reusesc pt ca nu am mai tricotat din liceu).



oau ce harnicuta mamica... cred ca nic sa tin acele in mana n-as mai sti... felicitari...

Asa creste puiul meu
Rodica 36+
poze la 8 luni
AMR 3 sapt

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tomasa spune:

quote:
Originally posted by andrruzza

Sabina Y, legat de dormitul copilului cu parintii, Rares a dormit cu noi in camera din prima zi pana azi dimineata Pana la 2 ani si 2 luni la el in patut, iar de 4 luni s-a mutat cu noi in pat. Nici nu vreau sa-l mut la el in camera, noua ne place tare sa stea cu noi. In curand vom fi 4 intr-o camera, bine ca nu mai avem ceva catel, purcel. Noua nu pot sa spun ca ne-a influentat, in rau, viata de cuplu. Ca doar viata de cuplu nu se desfasoara doar in dormitor si doar noaptea, sa fim seriosi. Dar fiecare familie e diferita. Tu iti cunosti sotul, relatia si voi tre' sa va hotarati daca bebe sta sau nu cu voi. Dar sa fii sigura de un lucru: pentru bebe e minunat sa-si simta mamaica aproape. Vine el acum in lumea asta mare, dar lumea lui e doar mami, e tot ce recunoaste el

31sStefania


mamica lui Rares(10.03.2005)
http://community.webshots.com/user/andrruzzaR

"Neasteptatul se produce intotdeauna"




Andruzza, . Frumos si adevarat ai spus tot ce ai spus si eu gandesc la fel.

mama de BAIAT (9 ian. 2005)
33+Maria

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carpatina spune:

quote:
Originally posted by slippers76

Fetelor, multumesc pentru incurajari si vorbele bune. Ma duc sa fac un dus si o iau catinel spre cabinet. Nu mai am rabdare... Sper sa vin cu vesti bune. Va pup.


Succes la doctor slippers!

33+ cu Ioana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carpatina spune:

quote:
Originally posted by tomasa
sunt cam deprimata


Ce te-a suparat fata draga?

33+ cu Ioana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns slippers76 spune:

Tomasa, ce s-a intamplat sufletule? Tu care esti pansamentul nostru? Daca te pot ajuta cu ceva sau simti nevoia sa vorbesti cu cineva da un PM sau SMS.

Carpatina, merci. Acum ies din casa.

Vorbim mai tarziu.

Ana 37+ Vlad
si Mirunica (16.05.2003)
BB din burtica

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carpatina spune:

Am fost si noi aseara in vizita la spital... arata superbine, atat camera cat si incaperea pentru travaliu/nastere (care este de fapt tot o camera... adica e numai a ta - si are de toate.. cada, aparate de monitorizare, baie, fotoliu pentru tata... Am si auzit tipetele unui nou nascut.. mie mi-au dat lacrimile... insa cred ca am fost singura din grup care s-a manifestat...
N-am vazut o camera de operatii (ca eu tot cred ca m-am "calificat" la cezariana , dar ramane sa vad ce zice ginecologul joi).. ele fiind sterile n-am putut sa intram.

Camerele din maternitate - de 1 sau maxim 2 persoane, cu baiea lor. Super curate, super dotate.. din toate (mai putin dusul) in dublu exemplar.. asa incat sa nu stai "la coada" dupa colega .
In cateva camere era sarbatoare.. se bea sampanie..
Cat eram noi acolo venise o graviduta sa se interneze. Sotul ducea geamantanul.. iar ea cutia cu pahare de sampanie . Sa nu uit sa mi le trec si eu pe lista...
Una peste alta, ma bucur ca voi naste aici.

33+ cu Ioana

Mergi la inceput