Mamici de septembrie - octombrie 2007(63)

Raspunsuri - Pagina 19

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Annisia spune:

Alinus vazut poze. Ce nasa momoasa ai fost tu, maaa!!!! Bravo tie! Auzi fata, inima aia era facuta din trandafiri veritabili? E superba!!!!

Si eu ma bag la operatii rupte. A fost primul lucru care a pocnit. Apoi au urmat lateralele si amu buricu... mama lui... Imi facusem si eu o libelula peste operatie sa o maschez... Amu cred ca trebe sa-mi fac un stol de libelule....

Bebe Yannis in evolutie
M-am facut mare

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alinus_25 spune:

Annisia, acum ca se vad plec si eu la somn. Poate mai prind ceva pana se aud iar bormasini, ciocane si alte sculerii la vecinu'.

Ana, te asteptam cu vesti bune, poate deja se uita pe gaura cheii daca i-a sosit timpul.....mai ales ca bb-linul tau era parca mereu mai maricel.
Pt tine greul a trecut.

Alinus 32s cu Iulius
Am mai bifat o saptamana!


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Annisia spune:

Fetelor, cred ca o sa ajungem sa lucram in schimburi la forumul asta... Noi am fost tura de noapte, sa vina schimbul de dimineata!!!!!

Ma duc sa halesc niscaiva cereale, cu fructe confiate. Apoi balotez un tiramisu si un paharoi mareee de lapte rece.... Si dupe, daca e loc, ma bag iar la nani... Nu de alta, dar am zi de shopping si nu vreau sa o ratez... Mi-e groaza cand ma gandesc ca iar scap in porumb... Sunt o mare devoratoare de conturi... Intrebati-l pe al meu... Hihihihihihihi....

Bebe Yannis in evolutie
M-am facut mare

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns slippers76 spune:

Alinush, asa e, era mereu maricel, cu aproape 2 saptamani. Si apoi n-am mai vrut. Dar sper ca a recuperat in astea doua saptamani, pentru ca nu mai tine domnu' colu'.

Ana 37+ Vlad
si Mirunica (16.05.2003)
BB din burtica

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alinus_25 spune:

Da Annisia, la fel de veritabili ca si frizura aia a ta ushpita dintr-o claie de par....de prin 2005 parca.

Da'rochita, placut, nu? De nasu nu zice nimeni nik? Mi-am luat barbat 'insemnat'. Cica daca nu mosteneste fisu' alunita...nu-i al lui. Om nebun, de parca alunita ar fi o chestie genetic.

Alinus 32s cu Iulius
Am mai bifat o saptamana!


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns slippers76 spune:

Pleaaaase, nu plecati la culcare inainte de a-mi spune un leac pentru nesuferita asta de durere de cap, ca nu mai pot! De ieri dimineata ma chinuie!

Ana 37+ Vlad
si Mirunica (16.05.2003)
BB din burtica

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adimercedes spune:

quote:
Originally posted by slippers76

Adimercedes, asa e si la mine, plus vergeturi. Si e atat de iesit in afara, de zici ca explodeaza (asta ca sa nu mai spun cat e de dizgratios).

Ana 37+ Vlad
si Mirunica (16.05.2003)
BB din burtica




Slippers, mie nu mi-e ca mi-a iesit buricul, ca oricum e prima data in viata ca il vad in toata splendoarea lui . Si cred ca o sa se bage la loc... Dar mi-e de pata din jurul buricului si de urmele extrem de urate de pe sani. Eu mereu aveam venele vizibile prin piele, dar erau albastre, frumoase. Acum am unele portiuni efectiv maro-roscat, mai ales sub sani . Si am purtat sutien TOT TIMPUL!!!!

"The pessimist may be right in the long run, but the optimist has a better time during the trip."


samburici


Povestea obtinerii sarcinii

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns slippers76 spune:

Adimercedes, stai linistita. Pigmentarea pielii nu-i definitiva. Dupa nastere, incet-incet se estompeaza. Dar incet-incet, sa nu te astepti la minuni peste noapte!

Ana 37+ Vlad
si Mirunica (16.05.2003)
BB din burtica

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alinus_25 spune:

quote:
Originally posted by slippers76

Alinush, asa e, era mereu maricel, cu aproape 2 saptamani. Si apoi n-am mai vrut. Dar sper ca a recuperat in astea doua saptamani, pentru ca nu mai tine domnu' colu'.

Ana 37+ Vlad
si Mirunica (16.05.2003)
BB din burtica




Cum adica, n-ai mai vrut tu sau bb?

Vreau si eu reteta pt bb grasuuun. Hai repejor! da raportu' ce-ai papat.

Eu tot ma minunez cand va aud ca mancati fructe la greu, eu stiu asa... carnita cu carnitza se pune. De aia isi cumpara al meu proteine.
Cand pap carnitza, oua, zic mereu ca-i dau proteina sa creasca. Sau o sa iasa tot numa fibra, fara pic de grasime?
Si nu zic nu, mananc si fructeee o groaza, acum ma destrabalez si la dulciuri mai nou.


Foto nashit

Alinus 32s cu Iulius


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns slippers76 spune:

Alinush, e capul meu defect de vina... N-a mai vrut el sa creasca cum trebuie. Adevarul e ca am avut aceeasi problema si la prima sarcina.

Cat despre reteta... nu cred ca e vreuna. Bebe isi ia oricum ce-i trebuie iar lipsurile raman la tine. Si fiecare are ritmul lui de crestere. Si sa stii ca un bebe grasun la nastere nu-i musai o fericire. Nici pentru tine, nici pentru el. Se spune ca sunt bebelusi cu greutate normala la nastere cei cuprinsi intre 2500-3700 grame. Bine, mie 2500 mi se pare cam putin. Insa pe Miruna am nascut-o cu 3200 si a crescut apoi ca din apa. Cate un kil jumate in fiecare din primele doua luni. Aveam senzatia ca dospeste. Copiii cu greutate mare la nastere se acomodeaza mai greu afara si au un ritm de crestere extrauterina mai lent. Mie imi spunea doctorita ca un copil nascut cu 4500 gr s-ar putea sa nu puna un gram pe el in prima luna, spre disperarea parintilor, fara sa fie vorba de vreo problema.

Ana 37+ Vlad
si Mirunica (16.05.2003)
BB din burtica

Mergi la inceput