Mamici de septembrie - octombrie 2007(63)

Raspunsuri - Pagina 18

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Annisia spune:

Alinus, intri pe contul tau. Dai click pe albumul respectiv si alaturi o sa iti apara, in partea dreapta, mai multe optiuni. Una dintre ele este Properties. Intri acolo si vezi ca poti opta pentru public sau privat. Ai inteles?

Bebe Yannis in evolutie
M-am facut mare

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Roxana_G spune:

Annisia, si cu sanii e belea. Pana acum purtam lejer sutien, acum insa fac o iritatie sub, adica sub sani. Sa vezi ce am patit vineri la doctor, 5 ore in caldura sa astept pe hol si transpirata fleasca. Asa ca pana la urma desi se vedeau oarecum mameloanele negricioase prin rochie, am scos sutienul. De atunci nu mai port nici eu. Danielle parca se mai plangea de iritatia sub sani.



Rox 38+
si Alexandra Maria (10.02.2004)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Roxana_G spune:

Fetelor va las, mi-a revenit somnul. Ma duc sa mai bag nani vreo 2 ore macar. Si asa ma mir ca nu a aparut al meu in pragul usii sa vada ce tot tastez asa, ca il aud foindu-se in pat.

O zi buna si vorbim mai incolo!

Rox 38+
si Alexandra Maria (10.02.2004)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alinus_25 spune:

Annisia, se spune ca unde te mananca si te scarpini mereu, se pune sangele in miscare, si vascularizatia se imbunatateste. Asa o fi?

Mie o tipa de la un cabinet de masaj mi-a zis ca scarpinatul (si masajul)e bun si pt celulita. Dar sa te scarpini asa...cu bun simt, sa nu rupi capilarele...daca nu ajunge sange, pielea nu se mai hraneste.

Cineva mi-a recomandat sa-mi procur tonice capilare, naturiste pe cat posibil...da' crezi ca am tinut minte ce si cum? Neuronul meu era dus in concediu. Acum ca tot m-ati speriat cu vergeturile, ma gandesc sa caut prin Formula As.

Ei, cum ramane cu pozele?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alinus_25 spune:


Foto nashit

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Annisia spune:

Roxule, si eu fac iritatie de genul sub sani... Plus ca transpir ca Joiana si mi se fac doua pete imense pe tricou... Iti dai seama ce haioasa sunt... Eu si cu babele acre poarta batista sub tate...

Alinus, judecata ta e valabila pentru o pile normala, nu pentru una intinsa la maxim si mltratata...
Cu pozele ramane cum am stabilit. Se vad! Ma apuc sa cotrobai...

Bebe Yannis in evolutie
M-am facut mare

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alinus_25 spune:

Vad ca va dati iar la somn.
Hai ziceti, sa ma intorc si eu linistita la somnic. Se vad sau nu pozele?

Alinus 32s cu Iulius
Am mai bifat o saptamana!


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns slippers76 spune:

Ete, fas, eu ma invart de la 4 prin casa dar nu mi-a trecut prin cap ca faceti conferinte pe aici.

Alinus, vazut pozele, suuuuper!

Annisia, dupa prima sarcina am avut abdomenul plat dupa o luna jumate. Da' plat ca scandura! M-am ales insa cu doua dungi (vergeturi) in dreptul operatiei de apendicita. Cred ca pielea a fost mai putin rezistenta dupa taietura. Acu' sper sa ajung tot la abdomen plat, dar nu-mi fac iluzii cu vergeturile: in jurul operatiei m-am rupt binishor, si de data asta se vad doua dungi si pe la burici. Eu am in schimb coapsele distruse, inca de la prima sarcina.

Gabriela . Iti spun ce branza am facut cand ma intorc. Am programare la 12: 30. Sper sa nu aiba vreo nastere. Sau poate nasc io... cine stie...

Ana 37+ Vlad
si Mirunica (16.05.2003)
BB din burtica

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adimercedes spune:

Aaa, si am uitat sa ma plang de buric. Ca e asa ciudat. Zona din jurul buricului e mai inchisa la culoare, e ca si cum as avea o vanataie veche, rotunda, in jurul buricului. nu se vad firisoare sparte efectiv, nici vergeturi sau asa ceva. E doar ca o pata maronie . Si am uitat sa il intreb si pe medic daca e ok sa fie asa, desi nu a zis nimic cand am fost la control. Cred ca mi-a aparut pe la vreo 6 luni... Hmmm, sper sa treaca dupa nastere. Nu ca as vrea eu cercel in buric, dar vine vara si vreau la ocean .

"The pessimist may be right in the long run, but the optimist has a better time during the trip."


samburici


Povestea obtinerii sarcinii

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns slippers76 spune:

Adimercedes, asa e si la mine, plus vergeturi. Si e atat de iesit in afara, de zici ca explodeaza (asta ca sa nu mai spun cat e de dizgratios).

Ana 37+ Vlad
si Mirunica (16.05.2003)
BB din burtica

Mergi la inceput