Mamici de septembrie - octombrie 2007(63)

Raspunsuri - Pagina 20

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns alinus_25 spune:

Ana, nu vreau un bb de 4.500, nici macar de 3.700. Pt un baiat e suficient si 3.500. Doar ca la ultimele masuratori, al meu bb avea cam putin....la 31 sapt - 1.550, iar la 32 - 1.800. Cineva imi spunea ca fiecare bb are propriul ritm de crestere, poate creste si in salturi, poate recupera sau stagna in ultima luna.
Insa mie mi-e frica de luna a9-a, ca poate la mine nu va mai fi. Nu stiu cat mai tine colul.

Astept vesti bune de la control.

Foto nashit

Alinus 32s cu Iulius


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns piccaflor spune:

Buna dimineata!

Si somn usor turei de noapte...

Felicitari nasicilor Tomasa si Alinus! Sa va traisaca finii!
Alinus frumoase pozele,mai ales nasica!
Ana ai incercat deja un paracetamol pt durerea de cap?....ca altceva nu cred ca ai putea sa iei...sau clasica reteta babeasca....cartofi cruzi pe frunte....pup sa treaca
Adimercedes si mie mi-a iesit o pata maronie in jurul buricului ....si buricul mi-a iesit un pic si ma doareee...vergeturi pe burta n-am,insa pe coapse si fese destule...
Roxana sper sa te simti mai bine azi ...ai grija cu tensiunea aia,ca nu-i de glumit...off,prea te superi si tu ma' iubita!
Roxali bine ai revenit! Imi face placere sa aud ca te-ai distrat in concediu!...n-am fost in Valle D'Aosta dar am auzit ca e superb!
Danielle mie Ebonee mi se pare un nume chiar dragut si original...dar cel mai important e sa va placa tie si sotului,ca doar e copilul vostru!....doar n-o sa-l schimbi de fiecare data cind iti va spune cineva ca nu-i place...
Afibebe deci maine e ziua cea mare pt tine!

Pupici si o zi super! Ma duc sa mai citesc din urma,ca iar ati scris o gramada!

Picca 36+ cu Matteo


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns rodicamaries spune:

buna dimineata burticilor.... vad ca n-ati avut somn azi noapte, daca o sa va zic ceva cred ca o sa ma invidiati... m-am culcat aseara la ora 10 si m-am trezit la 8:30, ei? ce ziceti voi de o noapte asa linistita? fara mers la pipi, fara treziri... nici mie nu-mi vine sa cred... ma doare umarul stang... pai normal, cred ca am dormit pe partea stanga aproape toata noaptea...

din cate am vazut subiectul din schimbul de noapte a fost "vergeturile". Eu pot sa pariez ca nici una de aici nu aveti vergeturi cate am eu, pur si simplu toata zona de la buric in jos pana la zona "cu par" e intesuta de vergeturi, sanii la fel, iar acuma mi-au aparut si pe picioare, si pe fund... scarbos rau de tot, si asta tinand cont ca ma dau in fiecare seara cu crema(hidratanta, ca alea speciale pt vergeturi mi le-a interzis si ginecologul si doctorita de familie, ca cica ar ajunge in sange),nu pot sa pun poza aici cu burta si sanii mei ca n-ar mai lua nimeni micul dejun.
Singura alinare e cand simt cum bebe imi da cate un ghiont, atunci zic ca merita oricee, doar sa-l vad sanatos, sa pot sa-l strang in brate, sa-l pup...


Deci schimbul de dimineata.... PREZENT???

Pupici.

Asa creste puiul meu
Rodica 36+
poze la 8 luni
AMR 3 sapt

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns piccaflor spune:

Rodica eu una iti spun cu mina pe inima ca te invidiez ca ai putut dormi atit!!!!...nici nu imi amintesc de cind nu am mai dormit macar 4 ore neintrerupte ...
Cit despre vergeturi,no comment,ca aproape toate ne confruntam cu ele,bleah....

Picca 36+ cu Matteo


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns prisi spune:

neata si pupici la toate burticile si bebeii
nici o nastere noua.... toata lumea la locul ei
eu nu am intrat vreo 2 zile ca am avut niste zile proaste si am stat numai in pat vreau bebelusha nu mai pot , nu mai am nici pozitie de stat, numai in picioare e bine, da nu pot sa stau mult
joi vine si dr mea, abia astept sa vad ce zice, mai am o chestie jos acolo, parca vrea cineva sa-mi desfaca oasele, nu doare e doar o jena, s-o pregati bazinul? sau stolul din capul meu ....

Luy foarte frumos, sa-ti fie de bine
Alinush frumoasa nasha



poze
38+ Miruna

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns slippers76 spune:

Alinush, acum ca a trecut si nunta, stai si tu linistita. Cu un pic de optimism si incredere o sa fie bine. Important e sa fie bebe Iulius sanatos, chiar daca se naste un pic mai devreme.

Picca, n-am luat nimic. De fapt n-am luat nimica-nimicutza toata sarcina, si n-as vrea sa-mi stric "tabietul" acum. Dar sincer, nu mai pot! Sunt capiata! Cred ca o sa iau un paracetamol pana la urma.

Prisi, cam asta e si starea mea. Din pacate. Pe langa faptul ca simt ca mi se rupe bazinul, mai am si senzatia ca il scap pe bebe. De cate ori ma duc la toaleta si relaxez muschii din zona aia, am niste dureri si o presiune crunta. Am senzatia ca ma rupe!

Ana 37+ Vlad
si Mirunica (16.05.2003)
BB din burtica

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns piccaflor spune:

quote:
Originally posted by sim_stoian

Noapte buna, fetelor! Eu ma duc sa imi consolez sotul, ca s-a enervat destul de rau cand a auzit de faza cu locurile din spitale. Sa aveti o noapte linistita.

Sim 37+ Stefan
Asa creste bebe
Poze




Tare nasoala faza asta cu locurile in spital ...la noi ca la nimeni....daca ajungi cu apa rupta sau cu dilatatie mare (am auzit cazuri cind au ajuns la spital cu dilatie 8),cum au ei curaj sa te trimita in alta parte si nici macar la un spital anume?!!!...merita sa-i stringi de git ,nu altceva...
Succes la dr si sper ca te simti mai bine


Picca 36+ cu Matteo


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns prisi spune:

Irina eu o sa nasc la Polizu, da nu stiu cand ca bebelina nu se grabeste

poze
38+ Miruna

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns slippers76 spune:

Prisi, Irina, eu am nascut la Polizu prima data. Asa ca daca aveti intrebari si informatiile de acu 4 ani va sunt de folos...

Ana 37+ Vlad
si Mirunica (16.05.2003)
BB din burtica

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Terrapin spune:

Neata' si de la mine burtici!
Mi-am propus sa nu va mai scap din mana ca pe urma iar nu mai recuperez si nu pot sa mai scriu...

Adimercedes aceeasi pata maronie la buric o am si eu dar nu prea am bagat-o in seama; sunt multumita ca nu am vergeturi si alte belele, desi cu burtoi sunt sigura ca o sa raman. Asa am fost mereu, cu burtica, deci adio vise de abdomen plat.

Rodica, ma bag si eu la schimbul de dimineata desi am o gramada de treburi: trebuie sa fac curat in balcon ca iar s-au "sparcait" testoasele mele obraznice peste tot, sa bag un pic de ordine si sa ma apuc de tricotat ( m-am apucat sa-i fac lui bebe un pulovaras, sper sa reusesc pt ca nu am mai tricotat din liceu).

Alinus, super pozele, o nasica tinerica si ft dragutica. Un singur comentariu daca nu te superi: cum e cu poza aia de la mare? Disciplinata in maieut dar cu paharul de bere in mana ?

Ufff, iar se anunta saptamana asta calduri mari, si eu am de mers pe la doctor, sa-mi duc concediul...

35+ Mario Andrei Laurentiu
http://bd.lilypie.com/J1Arp3.png

Mergi la inceput