Mamici de septembrie - octombrie 2007(63)

Raspunsuri - Pagina 13

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Sabina spune:

Ali, de ce esti tu mama la dieta??? parca iesise bine analiza aia.

Luy, super arati asa coafata. Sa-ti fie de bine!



Zero toleranta pentru lipsa de toleranta fata de un copil!


Sabina si www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=33789&whichpage=1" target="_blank">Sofia Galagia

Cea mai lungă cale este calea care duce de la urechi la inimă.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Sabina spune:

eu am avut circulara de cordon, am iesit vanata si zbarcita, eram dismatura, am intarziat aproape 2 sapt peste termen....Dar pe vremea aceea nu existau ecografii.
Acuma stiam ca se recomanda sa mai faci o eco la final, sa vezi cum e cu circulara. Carmenita, esarfa nu e ceva grav, se mai invart si ei p-acolo:)



Zero toleranta pentru lipsa de toleranta fata de un copil!


Sabina si www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=33789&whichpage=1" target="_blank">Sofia Galagia

Cea mai lungă cale este calea care duce de la urechi la inimă.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Roxali spune:

Luy iti sta bine coafura.
Dany eu imi fac suvite ciocolati si blonde, n-am curaj sa ma vopsesc...drept sa-ti spun nici astea nu le-am mai facut din luna a3 a...duminica ma un botez si ma tun si bag si o culoare pe baza de ierburi.

Ali29si Enrico 7ani
poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danielle02 spune:

quote:
Originally posted by Annisia

Fetele mele eu ma bag la nani. Facui una bucata dusulet si mi-e o lene de ma doare... Somn usor burtoaselor!!!!!

Bebe Yannis in evolutie
M-am facut mare



noapte buna si tie burticuto.sa ai somn dulce



danielle 35+ Ebonee
http://bd.lilypie.com/7dnTO.png
pozici

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cecilia L spune:

Am intrat sa va spun si eu noapte buna, o sa incerc sa adorm mai devreme azi,sper sa si reusesc.

Roxana, ai grija cu tensiunea, nu e de joaca.

Sa va spun ce am patit acum pe seara, mi s-a facut rau dintr-o data, nu aveam aer, mi s-a uscat buzele, parca eram lesinata, a fost chestie de secunde, nici nu a apucat sotul sa reactioneze, iar dupa vreo 30min din nou.
Ce ma bucur ca bebe si-a facut numarul, dar parca si tumbele lui ma dor, cand scoate cate un picior parca ar vrea sa iasa asa impinge, credeti ca ar trebui sa ma ingrijoreze, contractii nu am avut azi, doar niste dureri ca de ciclu, dar scurte.
Credeti ca se apropie momentul?

Gata, merg sa ma intind, noapte buna.
Sa nu nasteti in noaptea asta, fiti cuminti.



cecilia,37+ Cristian Matei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sim_stoian spune:

Hai ca am mai bagat si eu un ochisor pe aici inainte de nani.
Roxana, nu te gandi la prostii legat de consolat, ca i s-a ascuns de nici nu o mai vad de cand a auzit de treaba cu locurile din spital . Am stabilit de comun acord cu sotul ca o sa mergem miercuri dimineata la spital daca nu nasc pana atunci. O sa vorbim cu doctorul sa vedem care e treaba cu paturile. Si o sa profit de ocazie sa vad si cum e bebe.
De filmat, ma mai gandesc sa vad cu ce o sa filmez. Nu e mare camera, dar mi-e ca o sa fie greu cu ea. Poate aplic si eu metoda telefonului.
Acum chiar ma bag la somnic.

Sim 37+ Stefan
Asa creste bebe
Poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danielle02 spune:

roxali eu as vrea sa ma vopsesc blonda cu suvite satene deschis.am vazut o culoare super tare intr-o revista si as mai vrea sa ma si tund.sa vad cum ma programez saptamana asta ca nu vreau sa par ca o buha pe cand vine bebelusha
cecilia si eu experimentez dureri ca la ciclu de ceva vreme dar nu le-am luat in seama. ma luau asa tare de ma durea toata burta.poate se pregatesc bebelinii sa vina pe lume
roxana



danielle 35+ Ebonee
http://bd.lilypie.com/7dnTO.png
pozici

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns irina.c. spune:

Roxana,hi,hi, cred ca al meu ar fi super-bucuros sa ma ajute, ca sta cam de mult pe tusa.Sabina,n-am intrebat de ce ma cheama,Suciu nu e prea vorbaret si nici eu nu sunt prea intrebareata .Initial am crezut ca pentru control,si l-am intrebat daca sa-l sun inainte, si el mi-a zis nu, vii direct sa te internezi.eram ca rata aia de pe canita "chiar eu?chiar aici?chiar azi?"Ca mie mi s-a parut ca mai e muulta vreme pana o sa nasc.Roxali,asa am fost si eu la prima nastere, aveam bagajul pregatit de pe la 6 luni,dar acum am tot amanat.Adica le-am pus oarecum la gramada,dar trebuie sa calc camasile si capotul, sa caut si niste papuci, si sa le pun pe toate in geanta.Iar separat sa las pregatite hainele de bb intr-o sacosica, si hainele de iesit din spital.nu mai naste nimeni la Polizu zilele astea?Lia,tu de ce esti asa grabita?eu nu prea am chef sa nasc, mi-e bine asa Irina si bb Ilinca(26 aprilie '04)
si bb din burtica blogul meu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Roxana_G spune:

Ali, pai de asta m-am mirat si eu ca mi-a crescut tensiunea in somn.

Sabina, am promis ca sun medicul daca mai am probleme si oricum ii voi zice si joi. Asta daca merg pe caldura asta.
Alex a imprastiat tot, e plin de firimituri, insa nu am strans nimic. Am dat sms sa puna aspirator cand vina si sa stranga tot la parter. Numai ca ma capiaza Alex, deja tip ca isterica. Pur si simplu sare continuu in pat, din pat, pe jos. Parca are terebentina si nu se mai potoleste. Nu merge nici cu pedeapsa, nici cu trimis la ea in camera. Si acum cica aduce biscuiti in pat, daca ii vad cred ca incui usa la dormitor si o las pe afara.

Lia, si eu multumesc. Ia sa aplic efectul tranchilizant si la mine, ca eu sunt bomba cu explozie intarziata.

Cecilia, tu ai verificat tensiunea? E tare cald. Dureri de ciclu...eu le am demult si degeaba. Or fi pregatirea.

Sim, asa e bine, sa vorbesti cu Tutu.

Irina, pai daca au trecut 7 din cele 10 zile si nimic...la treaba!

Va pupic si eu, sunt deja in pat, insa inchid aici sa ma intind si eu. De adormit nu adorm, astept cu tigaia in mana, sa vad daca se pune aspiratorul sau nu. Noapte buna!

PS Abia astept rezultatele la coagulograma maine. Sa vedem ce e de facut la nastere. Daca iese bine si iar trec prin ce am trecut, nu stiu ce le fac in spital. Asa moarta lesinata si anemica cum oi fi.

Rox 38+
si Alexandra Maria (10.02.2004)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alinus_25 spune:

Foto de la nunta finilor nostri, de la mare, si dupa externare.


[url=http://community.webshots.com/user/alinus_25?vhost=community]Foto nashit[/url]



Alinus 32s cu Iulius
Am mai bifat o saptamana!


Mergi la inceput