Mamici de septembrie - octombrie 2007(63)

Raspunsuri - Pagina 12

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns danielle02 spune:

carmenita,mishuta
luy iooooooooiii cat de draguta estiiii
si freza e beton
o sa ma vopsesc si eu saptamana asta,dar o culoare deschisa ca m-am saturat de negru.
lia tare greu trebe sa iti fie.off off ia un
sper sa afli maine in ce imprejurari te afli.



danielle 35+ Ebonee
http://bd.lilypie.com/7dnTO.png
pozici

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danielle02 spune:

quote:
Originally posted by irina.c.

fetelor, am fost si eu la doctor,copilul a coborat, colul e scurtat, dar inchis.Cica in 10 zile maxim nasc ,si daca nu se intampla(dar Suciu nu era convins de asta) joia viitoare trebuie sa ma prezantez cu bagajul la spital.Bagaj pe care nici pana la ora asta nu l-am facut, asa ca sper sa nu nasc totusi pana maine.

Irina si bb Ilinca(26 aprilie '04)
si bb din burtica

blogul meu












danielle 35+ Ebonee
http://bd.lilypie.com/7dnTO.png
pozici

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lia_B spune:

Of, eu nu vreau nasc acum eu vreau o ceza la cald. Dr. cred ca stiu ce fac, oricum sotzul s/a dus un an pe la sectia respectiva sa o cunoasca in detaliu (avem contract cu spitalul). Am si sponsorizat (prin firma ) sectia gineco ca totul sa fie OK.
om fi stricat programul de concedii (ma gandesc!).



Lia, 37+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Annisia spune:

Fetele mele eu ma bag la nani. Facui una bucata dusulet si mi-e o lene de ma doare... Somn usor burtoaselor!!!!!

Bebe Yannis in evolutie
M-am facut mare

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Roxana_G spune:

Danielle, ma bucur ca nu te-am suparat cu insistentele. Oricum e decizia ta.

Tomitza, intamplarea cu Moarcas a fost acum un an, nu recent, nu?

Luy, multumesc de ospitalitate, contez pe tine daca nu sunt locuri la Municipal.

Ana, tinem pumnii pentru maine la doctor.

Carmenita, circulara de cordon chiar e periculoasa pentru nastere normala, desi unii medici te lasa sa nasti normal cu o singura circulara. Nu mai multe. Alex avea la eco esarfa si s-a nascut cu circulara, asa ca a avut APGAR 9. Eu am avut circulara stransa, din pacate am avut ceva probleme, m-au zguduit putin pana sa plang. Dar uite ca acum sunt ok. Cred ca se mai poate descurca, depinde cum este. BB Andrei avea esarfa la toate eco pana acum 2 saptamani cand a disparut.

MIshuta, pe asta cu inchis pentru curatenie o stiu, eu asa am patit inainte sa o nasc pe Alex, am stat 2 saptamani cu sufletul la gura sa nu cumva sa nasc cat e maternitatea inchisa. Nu stiu cum ar fi partea practica cu datul in judecata, poate am zis la nervi. Insa sa stii ca i-am zis foarte serios Simonei ca eu plec cu nr de tel de la Antena, ProTv, Realitatea si alti doritori de stiri de scandal si iti promit ca ii chem. Chit ca nu o fac eu, o sa o faca sotul meu. Nici nu ma gandeam ca ti-ai varsat nervii, mie mi-ai parut pasnica. Sa vezi cum fac eu la nervi.

Sim, beton ideea cu camera. Daca nu, ii filmez cu telefonul sotului si tot ii dau pe toate posturile.

Luy, arati superb!

Lia, nasterile nu sunt un algoritm, nu e obligatoriu sa pierzi dop intr-un anumit moment, nici sa te dilati dupa o regula. Sigur e cam ciudat cum ar fi un col deschis daca dopul e acolo, dar o sa vezi tu. Si eu sunt tare curioasa de explicatie. Deocamdata lasa bebelusa in pace, vine ea cand e pregatita.

Irina, e timp suficient sa nasti in cele 10 zile. Sper sa nu fie nevoie de provocare. Daca nu, treci la tehnicile Simonei.

Sim, cum consolezi sotul?

Tocmai voiam sa va las sa sun sotul care promisese ca ajunge pana in 10. Dar tocmai am primit mesaj ca mai sta...nici macar ca e pe drum. I-am dat un sms taios. Dar incerc sa o las mai moale cu nervii ca iar imi creste tensiunea, desi imi vine sa dau apa la soareci.



Rox 38+
si Alexandra Maria (10.02.2004)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Terrapin spune:

Roxana, multumesc mult de raspuns, m-am linistit.
Vad ca va inghesuiti sa stati cate 2-3 in pat...
Luy, tot la CF2? Tot Nayel? Eu nasc cu Florina Mihalache.
Donez si eu juma' de saltea daca mai aveti rabdare pana pe 25 septembrie cand ar fi DPN...Si asa toate cunostintele, prietenele, vecinele mele au nascut sau urmeaza sa nasca luna asta.
Eu am ramas de caruta, tocmai in septembrie
Nastere usoara viitoarelor mamici care se pregatesc zilele astea! Sa veniti cu cei mai frumosi si sanatosi bebei

34+ Mario Andrei Laurentiu
http://bd.lilypie.com/J1Arp3.png

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Roxali spune:

Piciulika buna treaba cu masajul, cred ca e eficace, dar ce-ar fi sa pun niste ulei pe cucu sotului...intinza in pat reusesc totusi cu ceva stratageme sa ma masez, dar mai ama pana la 34 sapt.
Dani si Vmkris felicitari ptr bebeloi grasunei.
Rox tine sub control tensiunea aia ...dubios ca imediat dupa ce te-ai trezit s-a intamplat.

Off, am pus-o pe mama sa-mi faca cateva galusti cu prune(fara zahar), dar in loc sa mananc si eu mai cu rusine am infulecat 10 fara zahar si 2 cu...eu cica sant la dieta.

Ali29si Enrico 7ani
poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Sabina spune:

Roxana, ti-am zis si la telefon, daca se mai repeta, telefon la nenea doctorul.Eu l-as fi sunat imediat, desi ca si tine, mor de rusine sa nu deranjez.Ai mare mare grija.stiu ca-ti vine sa bocesti, acuma eu am mancat un iaurt cu vitalis dupa ce a manact Sofia, si cum ea a terminat mai repede, a inceput sa ma calareasca si sa ma intrebe tot felul.iar sotul meu e acasa, si o ruga sa ma lase sa mananc, or ea nimic. Deci tu singurica esti la limita, eu pricep f f bine.

Lia, teribila situatiune.eu zic insa sa nu te stresezi. uite, si Annisia a pierdut din dop(nu tot, adevarat), si cica se reface.
Ai doar 37 de sapt, cum zic si fetele.

Irina, dar de ce te cheama la spital daca nu nasti in 10 zile???? care e explicatia? bb trebuie sa vina cand vrea, tu ai termen dupa 2 septembrie.

daca pe mine nu vor sa ma taie la Municipal, nu stiu ce ma fac.Langa mine n-are loc nimeni in pat, am un fuuuund;-)))))))))

Piciulika, acu am citit aventurile prezentarii:)).Cum era sa nu te descurci, sa fim seriosi!!!



Zero toleranta pentru lipsa de toleranta fata de un copil!


Sabina si www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=33789&whichpage=1" target="_blank">Sofia Galagia

Cea mai lungă cale este calea care duce de la urechi la inimă.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Roxali spune:

Irina pregatesti tu ceva daca ar fi sa nasti pana maine...o pijama tot ai prin casa si niste haine de la Ilinca.Ptr primul aveam bagajul pregatit de la 5 luni, ptr al doilea ar fi gata excluse cosmeticele si papuci ptr mine, dar nu le pun in geanta ca ma fugaresc ai mei.

Ali29si Enrico 7ani
poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lia_B spune:

Multumesc Roxana, parca respir un pic mai usor dupa ce am citit. Esti minunata, ai un efect tranchilizant.

Si eu sunt curioasa de explicatie.

Lia, 37+

Mergi la inceput