Mamici de septembrie - octombrie 2007(63)

Raspunsuri - Pagina 11

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns luy spune:

Nu mai stiu cine voia saptamana trecuta sa vada rezultatul vizitei la coafor. Iata aici :
http://www.flickr.com/photos/11799927@N07/1184846412/

Maine seara mergem la nenea doctorul, uraaaaaa

Sim, sa vedem ce se mai intampla noaptea asta... Sa vedem ce vise mai am si daca e ceva, te anunt



Luy 38 fix cu Maria

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sim_stoian spune:

Fetelor, eu o sa iau camera de filmat cand ma duc sa ma internez. Sa dea naiba sa imi spuna ca nu vor sa ma interneze

Sim 37+ Stefan
Asa creste bebe
Poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mishuta spune:

Roxana sa nu crezi ca mi-am varsat nervii pe tine!!! Ca par inversunata dar in nici un caz pe tine!

Piciulika bravo pentru azi! Da' la faza cu masajul m-ai spart . Dupa ce ca trag ca aia de sotu' doar doar m-o baga in seama ( la modul mai ...), daca ii propun si faza asta cred ca fuge mancand pamantul!!! Ha ha
Iar eu raman cu masatul

Pentru Danielle[, Mandarinutza[/[b] si celorlalte mamici care au fost la doctor pentru bebelini sanatosi si frumosi.
[b]Danielle
tie trebuie sa-ti placa numele in primul rand; tie si sotului. Au dreptate fetele ca nu poti impaca pe toata lumea!!!



Mih
37+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns luy spune:

Sim, prima oara cand am citit ca iei camera de filmat cu tine m-am gandit ca vrei sa-ti filmezi nasterea
Carmenita, bine ca te-ai linistit ca e bebe in grafic, stiu ca-ti faceai o gramada de ganduri pe tema asta. In legatura cu circulara de cordon... Si noua ne-a zis pe la 32 de saptamani ca ar avea, pe urma la 35 a zis ca nu-si da seama daca mai are sau nu, deci ma gandesc ca e posibil sa se desfaca. Parca Roxana spunea ca Alex a avut circulara de cordon, nu mai stiu...

Luy 38 fix cu Maria

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sim_stoian spune:

quote:
Originally posted by luy

Sim, prima oara cand am citit ca iei camera de filmat cu tine m-am gandit ca vrei sa-ti filmezi nasterea
Luy 38 fix cu Maria



Ei, nici chiar asa . Vreau sa le filmez pe alea cand imi spun ca nu ma pot interna daca, Doamne fereste, o patesc.

Sim 37+ Stefan
Asa creste bebe
Poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sim_stoian spune:

Noapte buna, fetelor! Eu ma duc sa imi consolez sotul, ca s-a enervat destul de rau cand a auzit de faza cu locurile din spitale. Sa aveti o noapte linistita.

Sim 37+ Stefan
Asa creste bebe
Poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lia_B spune:

Scuze ca nu am mai intrat azi sa va scriu. Am nervii foarte intinsi. Nu pot sa pricep cum am sambata dilatatie de 3-4 cm si eu deabia duminica pierd dopul. Parca nu are logica.
Maine la 8 ma duc din nou la consult. Ma tot gandesc cum sa pun problema fara sa o supar pe dr. Cine are mai multa diplomatie sa-mi dea si mie un pic.

Azi am avut un program gospodaresc intens premeditat(spalat, calcat, gatit, stat in picioare aproape non stop), fara nici un simptom alarmant (durere, junghiuri, etc.). Ma gandeam ca poate declansez ceva, dar e liniste pe strada noastra.


Lia, 37+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns luy spune:

Lia, multa bafta maine si mult calm ! Sa speram ca o sa te lamureasca doctorul ce-i cu dilatatia aia. Macar daca nu e sa nasti acum, sa stii si tu ! Ca oricum vad ca ai 37+, deci ar mai putea sa stea BB bine-mersi in burtica, n-ar avea de ce sa se grabeasca daca ar fi s-o luam dupa varsta.
Sa ne tii la curent !

Luy 38 fix cu Maria

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Annisia spune:

Lia, esti sigura ca docotrii aia din Tecuci stiu de viata lor? E tare aiurea prin ce te-au pus sa treci... Auzi, dar de ce vrei tu neaparat sa nasti acusi, acusi?

Bebe Yannis in evolutie
M-am facut mare

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns irina.c. spune:

fetelor, am fost si eu la doctor,copilul a coborat, colul e scurtat, dar inchis.Cica in 10 zile maxim nasc ,si daca nu se intampla(dar Suciu nu era convins de asta) joia viitoare trebuie sa ma prezantez cu bagajul la spital.Bagaj pe care nici pana la ora asta nu l-am facut, asa ca sper sa nu nasc totusi pana maine.Irina si bb Ilinca(26 aprilie '04)
si bb din burtica blogul meu

Mergi la inceput