Mamici de septembrie - octombrie 2007(63)

Raspunsuri - Pagina 14

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns sim_stoian spune:

Nu pot sa adorm. M-a luat greata si in afara de asta bb se agita rau de tot, impinge in toate partile si ma loveste prea tare. O sa ma duc maine dimineata la spital sa vb cu dr, nu mai astept pana miercuri. Macar sa imi faca o eco si sa vada ce e cu el de e asa agitat . Ma duc sa bantui pe la bucatarie sa imi tai niste felii de lamaie

Sim 37+ Stefan
Asa creste bebe
Poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Gabriela77 spune:

Ana, tare rau imi pare ca nu te simti bine! Macar bine ca mrgi maine la dr! Tinem pumnii, Doamne ajuta!
Vezi, Carmenita? NU trebuie sa te stresezi cu marimea lui bebe~! De Myral nu ai aflat nimik?
Luy esti foarte draguta si ai o burtica minunata!
Lia, success maine la dr!
Irina, felicitari pt vestile bune!
Roxana, lasa tu tigaia si treci in pat la odihna, parka ai zis ca te menjezi, nu?
Sim, si pe mine ma incearca o senzatie de greata!
Alinus, unde-s pozele? Eu nu le vad…


Gabriela 36+ Sara

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns isabeluta spune:

Hai ca am reusit si eu in miez de noapte sa citesc ce ati scris azi... Eu ma plang tare de picioare umflate: cu tot cu lichide si mancare nesarata. De pepene verde recunosc m-am cam saturat.
Cecilia sa stii ca eu votez cu Matei. Pe BB-ul meu asa il va chema. Pentru mine numele are o semnificatie aparte. Am citit ca Matei inseamna "dar de la Dumnezeu", iar la noi chiar a fost un dar divin dupa 9 ani de incercari si asteptare...
Ei si acum merg la somnic ca-s rupta. O sa aplic metoda cu picioarele ridicate pe un prosop rulat. Pana acum mi-a reusit!!!
Noapte buna burtici!!!

isabeluta34+
bebita

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Carmenita spune:

Da mai fetelor m-am linistit cu greutatea lui bebe. Sotul ma cearta ca nu am incredere in bebe. Si cu circulara am priceput cum stau lucrurile, deci se intampla destul de des.Poate e bebe cumintel si se desface. Oricum, am decis ca daca nu se desface, optez pentru cezariana. Nu vreau sa risc nimic, ca pana la urma se vindeca si asta. Si sotul meu s-a nascut cu circulara si a fost bine, dar pe atunci chiar nu aveau de unde sa stie cum vine bebele. Trebuia ca medicul sa fie pe faza si sa te ajute Doamne Doamne.
Vreau sa va multumesc pentru ca sunteti! Nici nu stiti cat ma ajuta sa stiu ca am cu cine vorbi, la cine ma plange, mai ales ca jumatate de sarcina eu am fost singura, si sa stai singura in casa chiar o iei pe aratura. Cu sotul vorbesc pe net, si ma cearta ca el crede ca citesc numai tampenii si ca imi creez scenarii. Imi zice ca imi scoate netul, de parca eu nu stiu sa il bag la loc . Dar ce stie el cum e sa stai in casa singur cuc si sa nu ai suportul nimanui.
Despre Myral nu am aflat nimic si chiar faceam un calcul ca nu mai stim nimic de ea de doua saptamani, ar fi trebuit sa iasa si din spital pana acum, daca ar fi nascut. Eu cred ca are probleme cu netul. Nu cred sa fi nascut intre timp, are dpn-ul pe 6 septembrie. Oricum, e o viteaza si e posibil ca inca sa se mai tine sa nu iasa bebelina. Sa dea Domnul sa fie bine, si ea si fetita.
Roxana, sa iti iei tensiunea la anumite intervale de timp, e cel mai bine asa. Ai grija de tine. Sunt sigura ca iti e greu sa alergi dupa Alex tot timpul, mie imi e greu sa imi port si mie de grija cateodata.
Va doresc o noapte usoara si sper sa nasteti dupa ce se mai elibereaza paturile din spitale. Se pare ca a fost un an roditor .


Carmen 32+ Andrei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danielle02 spune:

quote:
Originally posted by alinus_25

Foto de la nunta finilor nostri, de la mare, si dupa externare.


[url=http://community.webshots.com/user/alinus_25?vhost=community]Foto nashit[/url]



Alinus 32s cu Iulius
Am mai bifat o saptamana!





nu se vad pozele



danielle 35+ Ebonee
http://bd.lilypie.com/7dnTO.png
pozici

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danielle02 spune:

ce se intampla la tine in burticuta sim ???
se pregateste bebe cumva?

noapte buna burtici si de la noi.ma duc sa ma intind ca am niste dureri ca la menstruatie de nu mai pot



danielle 35+ Ebonee
http://bd.lilypie.com/7dnTO.png
pozici

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns devylla spune:

Neata copii,

N-am apucat sa citesc tot capitolul actual...ma pun pe treaba,poate am timp sa intru si de la munca.
Aseara am avut o discutie cu al meu...si tot insista ca vrea sa doarma cu bebelina.Pana acum am fost amandoi de acord ca e mai bine sa doarma in camera separata.Acum s-a intors la 180 grade si vine cu argumente...Acuma ori eu sunt capoasa si nu-mi vine sa renunt usor la o idee pe care o am de ceva timp,plus ca am si alte temeri legate de dormitul impreuna.
De aceea,intreb mamicile cu copii care au dormit cu bebeii de mici...
Pana la ce varsta ati dormit impreuna cu bebelul?
Cand ati reusit sa il dezvatati de dormitul impreuna?
Pana la ce varsta ar fi recomandat sa dormim cu bebelul impreuna?
In ce masura va afectat relatia de cuplu?
Va rog frumos,poate imi povestiti din experientele voastre.
De ex,sora mea...treptat a ajuns sa doarma cu cupii,si cred ca ii va fi greu sa ii dezvete,inca n-a incercat...
Gata ma duc sa mai citesc nitel din urma si apoi la munca

Sabina Y. 36+
japonia prin ochii unui amator

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adimercedes spune:

quote:
Originally posted by mandarinutza

Buna fetelor!

Adimercedes, dragut patutul.

Poze



Mandarinutza, Danielle, da, si noua ne place. Cred ca va ramane asta pana la urma, ca ni se pare foarte practic. Inca nu le-am luat. Carutul mai trebuie sa il testam sa vedem ce si cum: material, ce stie face etc...




"The pessimist may be right in the long run, but the optimist has a better time during the trip."


samburici


Povestea obtinerii sarcinii

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adimercedes spune:

Daniela36, nasoala faza cu hernia pe ambele parti. La sotul meu nu e cazul, deocamdata . Sper sa aiba grija de el cum trebuie... Oricum, azi merge la control si inainte de operatie medicul l-a verificat si pe partea cealalata. Dar ce va fi, va fi. Vom vedea. Le luam pe rand, nu are rost sa ma stresez acum de drobul de sare .

"The pessimist may be right in the long run, but the optimist has a better time during the trip."


samburici


Povestea obtinerii sarcinii

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns afibebe spune:

ne-am trezit de la 2 si mi-e rau de mor.am o stare de voma........

arsuri ce n-am avut toata sarcina.
o fi de la emotii???
Cristisor e foarte activ insa mie mi-e tare rau.si mi-e cald.m-am trezit toata transpirata.

ma duc afara poate asa ma mai racoresc.

somn usor voua tuturor.

AFIBEBE38+ Cristian Nicolae

AMR 1 ZI

SI VINE ...

Mergi la inceput