Mamici de septembrie - octombrie 2007 (62)

Raspunsuri - Pagina 6

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns sim_stoian spune:

Noapte buna! Ma bag si eu in pat.

Sim 37+ Stefan
Asa creste bebe
Poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Roxana_G spune:

Sim, pai de regula le strange, sunt insa zile in care raman perplexa. Cand am ramas fara lumina lasase umerasul in pat, si eu pe bezna m-am aruncat taman pe el. Noroc ca nu m-am lovit rau. Oricum azi am zis ca de acum las lucrurile unde le pune sa vedem daca se strang sau se spala singure. Hai spor la ...ce ti-ai propus! Vad ca meciul e gata. Pupici.

Piciulika, o fi telepatia...Dar tot nu pricep de ce nu ma lasi sa nasc, acum sunt chiar in sapt 39 dupa UM, dupa eco mai am 3 zile si sunt in sapt 40.

Va las si eu, imi e somn si nu prea. Dar sunt cam capsata si nu am chef de nimic, negociez cu Alex sa ma lase la un film, daca nu, imi pun dvd direct pe calculator. Pupici si noapte buna!



Rox 38+
si Alexandra Maria (10.02.2004)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Carmenita spune:

Eu azi am fost la plaja, la Corbu, la ai mei. A fost o dupa amiaza superba, o apa calda si curata ca nu iti mai venea sa iesi din ea. M-am simtit foarte bine si m-am balacit si eu calumea.
Vad ca Lia, dupa ce si-a dorit sa aibe contractii mai regulate, s-a pus pe treaba, ca nu a mai zis nimic. Sa dea Domnul sa aibe o nastere usoara!
Fetelor, ma vait si eu de transpiratii! Sunt ingrozitoare, si in pat, daca ma intorc de pe o parte pe alta ma fac lac, si cu AC dat drumul si tot mi-e cald. Transpir mai ales in cap, as vrea sa ma rad...
Roxana, si al meu sot este tot asa un exemplar de dezordine. Noi avem mereu discutii pe tema asta. Incep sa strang dupa el din sufragerie, hol, dormitorul mic, dormitorul mare, baie, nu conteaza, oriunde ii vine sa arunce niste sosete, le arunca. Si imi spune sa hotarasc in ce camera poate sa faca ce vrea el, adica dezmat, de parca s-ar opri la o singura camera si ar strange singur. Si nu pricepe de ce ma agit eu atata, ca pe el nu il deranjeaza sub nici o forma. Pe al meu copil am zis ca il disciplinez de mic, ca daca o semana cu tacsu, am pus-o. Eu oricum pe Catalin al il simt ca pe un copil, ca trebuie sa ii port de grija ca unui bebe: sa ii dau sa manance, sa il spal pe cap, sa strang dupa el. Deci o sa am in curand doi.
Pupici de noapte buna! Somn usor!


Carmen 32+ Andrei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Gabriela77 spune:

Vai, Roxana, tu chiar putin mai ai! Ce fain! TE inteleg bine cu dezordinea si eu ma lupt de ani buni cu sotul meu pe tema asta, si cand cred ca s-a dat pe breazda, mai face una lata...ca aia a ta cu umerasul! Offfffffffffffff!!!!

Sim, nu ne mai face pofta, te rog! Ca la mine au luat-o razna rau hormonii...

Carmenita, bine ca te-ai simtit bine!

Piciulika, sa dormi bine al noapte!

Afibebe, inca 0 zi si...gata!!!!

Lia, oare ai nascut deja?

Annisia, i-ai impacat pe certareti?

Somn usor!

Gabriela 35+ Sara

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns prisi spune:

Roxana eu l-am disciplinat pe al meu sot strangand tot ce era scos din dulap si pus imediat la spalat , curate murdare nu conta si incepea sa intrebe, nu ai vazut camasa aia, unde sunt .... raspuns in cos sau pe sarma , acum daca mai lasa ceva, ma cheama si ma roaga sa nu le pun la spalat






poze
37+ Miruna

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns prisi spune:

somn usor o noapte linistita si fara surprize



poze
37+ Miruna

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Sabina spune:

buna seara! M-am intors acasa...am crezut ca o gasesc pe Lia gata nascuta, s-ar putea sa nu fiu departe de adevar:)

fetele, sunt moarte de somn.Vreau doar sa va spun ca...bine ca doar sotii vostri sunt asa dezordonati.Eu cred ca sunt pe post de barbat in casa, sotul meu e f f ordonat, iar eu sunt o putoare:))))



Zero toleranta pentru lipsa de toleranta fata de un copil!


Sabina si www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=33789&whichpage=1" target="_blank">Sofia Galagia

Cea mai lungă cale este calea care duce de la urechi la inimă.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danielle02 spune:

noapte buna burtici.sa aveti un somn dulce si usor
Lia sper sa ai nastere usoara!!!




danielle 34+ Ebonee
http://bd.lilypie.com/7dnTO.png
pozici

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lia_B spune:

Iertare dragele mele ca nu v/am scris mai devreme.
Nu, nu sunt la spital ci tot acasa. Banuind ca am contractii influentate cumva de psihic, m/am asezat la masa sa/mi rezolv programul la care lucram si pentru care am vrut o amanare de vreo 2 zile. Si ce credeti? Nu mai am nici o contractie serioasa ci doar rare, foarte rare dureri care dispar repede.
dilatatia cred ca a fost temporara, poate s-a mai miscsorat, habar n-am. Eu ma simt binisor, dar tremur ca nu cumva sa ma apuce iar pe la 3-4 dimineata.
Ma duc sa fac nani si sper ca intelegerea cu bebelina sa ramana in picioare. Intai ne facem treaba si apoi nastem, nu?
am uitat un amanunt, am luat si 2 no-spa de 40mg inainte de a ma apuca de lucru. deci lipsa contarctilor mai are un motiv.

Lia, 37+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Piciulika spune:

Draga Lia, nu te grabi, noi avem rabdare!
Termina-ti treaba si mergi linistita sa nasti pe urma.

Daca a cedat cu NoSpa, probabil ca inca nu e momentul.
Dar vine el!
(Eu ziceam mai in urma, ca am colega de bazin care la prima nastere a facut 3 vizite la spital (in decurs de 2 sapt!) cu contractii regulate, ca sa fie alarma falsa.)

Somn usor!

Piciulika 33+ Michael

Mergi la inceput