Mamici de septembrie - octombrie 2007 (62)

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Roxana_G spune:

Isabeluta, recolteaza si la centrul Medsana din Primaverii?



Rox 38+
si Alexandra Maria (10.02.2004)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Piciulika spune:

Tomitza - tare dragalas patutul!!! Si restul - dar cu fustitza de jeans... m-ati dat gata, tu si Natty a ta!

Lia, toata admiratzia: esti super-cool!!!
Nastere usoara si numai bine pt mami si bebitza!


Noi pe aici, cu ceva contractii dupa gradinarit dimineatza si shopping la pranz - dar acuma am pijamale cu nasturi in fatza! Am luat un NoSpa si tot alternez culcat (pt contractii) cu sezut (pentru arsuri)...
Si ma emotzionez pe aici cu Lia...

Si da, transpir si eu de numa' si mi-e jena - mai ales la servici. Fara servetele umede nu mai ies din casa.

Piciulika 33+ Michael

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns valentina_22 spune:

Buna seara fetelor! In sfarsit am reusit si eu sa mai intru pe net sa vad ce mai faceti! Din pacate avem calculatorul la reparat si speram ca saptamana viitoare sa-l avem acasa. Felicitari fetelor care deja au o minune in bratele lor si nastere usoara celor care isi "asteapta" cu mare emotie randul.
Experimentam si noi ceva dureri de burtica dar nu sunt din cele periculoase si ma rog nici sa nu fie ptr ca nu-i vremea marii intalniri. Noi suntem in continuare pe tratament:facem intravenos (sunt fata mare si curajoasa, ca mi le fac singura) cu Dexametaxona si Zantac pentru cresterea " nenorocitelor" de trombocite care in loc sa cresca , ele scad in continuare. Ia si puiul meu "o doza de sustinere" nu de alta dar nu vrem sa-i dam de gandit si sa grabeasca plecarea din burtica mamei. Partea cea mai nostima, daca e sa fac si eu haz de necaz este ca o reactie a acetui tratament pe care il fac sunt niste mancarimi teribile in partea dorsala(scuzati limbajul), care dureaza de la cateva secunde pana la cateva minute in fc de doza de ser administrata. In rest ma laud cu un bebe care este foarte vioi si da trezirea la cele mai nepotrivite ore, cu o stare de nervozitate extrema, poate si din cauza caldurii(ca si eu transpir ca un cal) si norocul meu cu o fetita cu codite,foarte cuminte in acesta perioada, care culmea ma asculta in toate cele de zici ca nici nu am o zgatie in casa.
Sper ca data viitoare, adica undeva sper eu, pe saptamana viitoare sa ne putem auzi mai des si sa ma mai laud si eu noi date despre flacaul meu.
Va doresc la toate fetele sa aveti zile cat mai racoroase,fara dureri pentru cele care inca nu sunt de nastere si cu nasteri cat mai usoare pentru cele care sunt la termen.
Si sa stiti ca in toate aceste zile mi-ati lipsit teribil, chiar daca nu intram eu zilnic tot va urmaream din umbra.
Multe, multe, multe pupicuri si ma bucur ca ar revenit in bransa.


32 s +
si Alexandra-Nicloleta (27.02.2004)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Roxana_G spune:

Piciulika, stai in pat, cu picioarele intnse si relaxate, si pune 2 perne sub spate ca sa faci un unghi de 45 de grade. Cam asa impaci si capra si varza, e ok ptr arsuri si merge si pentru contractii. Ba chiar poti sta usor intr-o rana, adica mai pe o parte cu genunchii usor indoiti. La mine functioneaza pozitia.



Rox 38+
si Alexandra Maria (10.02.2004)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Roxana_G spune:

Valentina, imi pare rau ca vii cu asa vesti proaste, speram sa auzim de bine data viitoare. Noroc cu pitica ta cuminte, ia sa facem putin schimb, ca a mea ma termina. Nu stiam ca ai voie dexametazona pe sarcina, nu e cortizon?





Rox 38+
si Alexandra Maria (10.02.2004)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns isabeluta spune:

Roxana, eu am fost numai la sediul din Cotroceni. Am intrat acum pe site-ul lor si am vazut ca au si acolo Laborator cu toata gama de analize. Au si tarife si program.

isabeluta34+
bebita

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Roxana_G spune:

quote:
Originally posted by isabeluta

Roxana, eu am fost numai la sediul din Cotroceni. Am intrat acum pe site-ul lor si am vazut ca au si acolo Laborator cu toata gama de analize. Au si tarife si program.

isabeluta34+
bebita



Multumesc frumos, ma uit acusica.

Rox 38+
si Alexandra Maria (10.02.2004)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns isabeluta spune:

Adica in Primaverii. Scuze.. . nu stiu daca am fost suficient de clara. Nu stiu daca e ok sa-ti trimit extensia, dar gasesti usor.

isabeluta34+
bebita

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns valentina_22 spune:

A........si luata de val, am uitat sa spun LA MULTI ANI pentru toate fetele care si-au serbat deja ziua de nastere sau cea onomastica cat si pentru cele care vor sarbatorii in curand. Ca nu stiu sigur cand voi fi iar on-line.

32 s +
si Alexandra-Nicloleta (27.02.2004)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Annisia spune:

Hei, am pierdut ceva? Ce face Lia? A nascut? Stiti ceva?

Bebe Yannis in evolutie
M-am facut mare

Mergi la inceput