Durerea unei pierderi de sarcina (34)

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Liana30 spune:

baby_r7 tu stii ca io te iubesc mult da?eiii asa de mult te iubesc de cred ca o sa vin la tine sa'ti tabacesc si nu odata..breeeee de multe ori...
Bogdaneeeeeeeeeeeeeeee vezi ca fata asta nu exagereazaaaaa !!!!!!ai grija ca voin si va altoiesc pe amandoi..iote'ooo
Lauuuuuuuuuuuu vaz ca facusi treaba buna cat lipsiii..bravooo fatooo!!!asa te vreau..se pare ca ai invatat bine lectia
dan_ny ahaaa..ahaaa..vaz ca de mine nu'ti fusa dor..uratoooo
cristina26 pup printzesa da si pe mamica.vazut pozeeeee mumoase foc
Pepsiiii te puppp..da si pe printzisori..ma bucur ca scapa de alergie..uraaaaaaaaaaa
ileana_marius vazut poze frumos foc Mario..il pupacesc.
Irene sunt cu cititul pe la pag 14 si tin pumnii..acu ajunsai la pag 1 vazui ca'i negativ..asta e..capuu sus da mana la olteancaaa si inaintee..io's z2
Chantal nu io am programare in noiembrie..imi spunea tanti aia care ma programeaza pe mine ca deja au ajuns cu programarile in noiembrie..da io cum sunt veteranaam prioritate..sper..ca inca nu vb cu doamna sa vaz ce facuio zic sa iei o pauza buna si de forum daca tu asa consideri ca e mai bine..noi te vrem aci dar daca tu nu vrei si nu poti...asta e..noi vrem ce e mai bun pt tine..te puppp..
oana_oana26 sa ma ierti ca ma bag dar eu nu inteleg de ce nu ti'a dat ceva pt oprirea lactatiei??si la mine au inceput sa curga si am luat dostinex juma de pastiluta pe zi timp de 4 zile si gataaa..iar faza cu AC pt ca nu se oprea sangerarea?am inteles io bine?tie ti'a dat Ac ca sa'ti opreasca sangerarea????asta chiar nu am auzit pana acum..sa ma ierti da pe bune ca nu am auzit asa ceva..sau poate nu intelesai io bine...ma rogggg..hmmm..aa si apropo e mult mai bun dostinexul ca bromocriptina..asculta la baba ca stie ce spune..
Lau inca nu rezolvai ca plecai la munte si nu avusai cand sa o sun pe doamna..da o sun maine si aflu..
Michelleeeeee te puppp..apropo o avea cristina o presimtireda io am o certitudine..io fusei la muntee..ma divertiiaaa io zic ca il anunti mai repede de sept..na!!ca o zisai!!na!!
musettepink mai e un pic..mai e un pic,,io tin pumnii stransii..
Mirelushhhh iar nu ma pupasi
Aleeeeeeeeeeeeeeeeeeee mii dor di tine..mii dorrrr..mii dorrr tareeeee..mi dorrrrrrrrrrrrrrrrrrrrr
Teo te puppp
irlandezoooooooooooooooo felicitariii pt bebelina..oauuuu super..te puppp
cattyte pupp..
hai ca va pupacesc pe toateeee fara exceptieeeee..






Vreti sa faceti ceva? 5 euro pentru o viata!!

Putin cu putin se aduna marea...




"Nimic nu-i imposibil!"

Nasica

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns c.myry spune:

hop si eu Buna seara fetelor!
eu sincer ma plictisesc, meciul cu Steaua ma cam enerveaza (suntem -sa nu aruncati cu rosii), asa ca am mai dat o raita, dar vad ca e multa liniste pe aici.
catty-– imi pare rau pt. tine. Stiu cum te simti. Si eu am pierdut sarcina in timp ce cumnata mea e bine si naste la inceputul lunii viitoare. Din fericire eu am fost sustinuta de ea si familia sotului. Si pot spune ca am depasit momentul, dar uneori mai simt durere.
Ce pot spune. E greu cand nu ai macar suportul sotului, dar fii optimista. Incearca sa gandesti pozitiv; poate ca ar trebui sa eviti familia sotului, macar pt. o vreme, daca acest lucru iti face rau. E o problema delicata…si e greu sa dai sfaturi in acest caz. Dar eu asa as proceda.
In privinta sotului, poate ar fi bine sa il faci sa inteleaga prin ce treci si ca in lupta asta de a reusi e bine sa fie doi care trag in aceeasi directie.
Sincer imi pare f rau. Ma rog sa gasesti forta necesara sa treci peste aceasta incercare grea si sa te binecuvinteze D-zeu cu un bebe in curand.

dan_ny- fac si pt. tine.
Sa apara liniutele alea rosii cat mai curand la toate fetele!
Teo2rina-iti tin pumnii la control. Si nu fi speriata, sigur va totul OK.
Trebuie sa fim toate optimiste. Gandirea pozitiva atrage fapte positive.
Flavia-ma bucur ca baietelul a scapat de alegie si ca totul a reintrat in normal.
Va doresc la toate o saptamana cat mai frumoasa si sa ne aduceti vesti bune!
pt. toate!


myry

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dan_ny spune:

lianaaaa ...te iubesc de-a dreptu'.....
c.myry multumesc si
michelle sunt bine...si n-am mai uitat nici de acid folic...multumesc

_
priveste mereu lumina soarelui si nu vei mai vedea umbrele- helen keller

www.flickr.com/photos/9800913@N03/sets/72157600884782937/" target="_blank">poze
www.flickr.com/photos/9800913@N03/sets/72157600885453107/" target="_blank">poze din concedii

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Pepsi spune:

irene, e bine ca esti preventiva!chiar daca e negativ poate e prea devreme, a cita zi e?

irlandezoooo, bravoooooooooo ce mult ma bucur, chiar am intrat eu pe la zuze si intrebam ce este! uraaaaa, bravo, ma bucur din suflet ptr tine! acuma sa ne spui ce nume ii dati!

idaira, partea rea e ca a venit iar ciclul asta! si partea buna e ca a durat doar 3 zile!cu mare placere te primesc in visele mele, chiar daca nu stiu cum arati!sa fie luna asta

teo, asa eram si eu exact la 12s cu masurarea pliului, imi voi aduce aminte toata viata cu cita frica m-am dus acolo, si uite ca a fost totul bine, la fel va fi si la tine, ca daca era ceva rau se elimina de la sine!asa, nu fa prostii care sa-l afecteze pe bebe, eu, ma feream si de produsele de curatat prin casa, de vopsea sa nu mai vorbesc, si sotul vopsise, si nu am dat pe la casa o perioada!(desi am luat vopsele ecologice fara produse toxice), ai grija de tine, esti draguta cu amenda, am plins, si vai ce l-am mai injurat pe ala, si la fel ma gindeam si eu sa i se implineasca ca o merita din plin.... merci ptr dominc, e super, i-am tot dat produse, a facut ceva ca o urticarie, dar nimic grav

myry, ce bine ca te-ai aranjat, asa e face bine, nu am mai fost la coafor de cind l-am nascut pe dominic.....ma tund singura, dar la cumparaturi imi place sa merg.....e bine ca te-ai aranjat!ma bucur ptr tine

musette, cind eram gravi cu dominic, aveam dureri de burta ca la ciclu, am facut testul dupa 2 saptamini!cine stie ce semn bun sint durerile alea

liano, ta pup, cum e cu dintii! imi pare rau ca e ziua 2 la tine, si nu a fost cu rezultat vacanta!

deci asa alinushca, michelle si blueeyes(mirelush) numarati impreuna! uraa, cine mai e?

va pup revin ca plinge piticul

Flavia mamica fericita de David 22 iunie 2007 si Dominic 17 mai 2004
albumele de familie

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns L5845 spune:

Buna seara fete dragi! ca de data asta am tras eu chiulul, dar v-am urmarit din umbra si sunt la curent cu tot .
cristina26 -ici pentru tine si pentru dulcea ta minune si ma bucur ca te aliezi si tu pentru izgonirea uratilor pentru 9 luni, pentru fetele noastre dragi care abia asteapta sa se intample "miracolul" celor doua liniute rosii ( si euu, si euu ).
musettepink eu am bata langa mine, deci daca nu e luna asta, desi sper sa fie, ii sa fuga mancand pamantul, de luna viitoare....si totusi, pana nu e rosu, mai e o speranta cat de mica.
Michelle sper ca te-ai simtit bine week-endul asta si te-ai relaxat.Daca e nevoie, am bata in apropiere, pentru urati, sa stii.
Liana pai invatai, ca mi-a ajuns tragerea de urechi, plus ca fetele au mare nevoie si de-o impingere de la spate, nu conteaza cum, esential e rezultatul, nu? Ooo, bun ca ai fost la munte, e buna relaxarea iar cu telefonul, rezolvi tu, sunt sigura.
Mirela sa speram ca mai prindem loc anul asta, saptamana asta ne ocupam de problema. si numai bine.
alinushca multi si sper sa te "stimuleze" vizita la Ikea, sa vii si tu curand cu vestea mare.
oana ma si tin pumnii sa se rezolve problemele tale si sa fii tare, sa la hormoni, sa nu-i lasi sa-si faca de cap. si sanatate maxima.
baby suntem aici alaturi si de tine si de oricine are nevoie, ne bucuram daca putem ajuta.Sper sa fii mai bine.-ici multi.
Pepsi cred si eu, nu exista bucurie mai mare pentru o mama cand copilul ei e sanatos.Gata, poate cu asta se incheie si seria de nebunii prin care ai trecut.Doamne Ajuta! Cu semnele mele, nu le bag in seama, de data asta. Ce o fi o fi. si la nazdravani si tie!
IreneCAM pana nu stii ce si cum, interdictie mare la stres si la "drob", cu desavarsire, mai bine asteapta, chiar daca ti-e greu si totusi pana vin rusii, e speranta.Nu incerci un test de sange?
irlandeza felicitari pentru bebelina!!!
Idaira cine stie, poate una din fetele din visul Flaviei esti tu ! si bafta la daca tot zici ca te apropii de perioada "fierbinte", sa fie cu mare noroc de data asta!
Teo asa, asa, sa nu te obosesti prea tare si bafta multa la control si la echo, si...lasa "drobul", gandeste-te pozitiv ca vin cu da?
c.myry eee, ce bine zici tu , sa vina un si sa fie bb la bord, ce vise, nu? De s-ar implini odata...
catty ce ma bucur ca scrii din nou .Draga mea, incearca sa iti regasesti calmul, NU AI VOIE SA CAZI, cel putin noi, nu o sa te lasam sa faci asta, intelegi? Trebuie sa fii puternica, sa nu-ti pierzi rabdarea si calmul, iar cu sotul, incearca mai bine sa discuti, sa regasiti comunicarea care va lipseste,va leaga ceva puternic, e pacat sa lasati unele slabiciuni sa va afecteze.Oricand,la orice ora ai nevoie, suntem aici, chiar si prin simplul fapt ca ne spui ce se intampla cu tine, vom gasi o vorba buna care sa te ajute. si ridica-te, locul tau e sus, in picioare, nu la nivelul solului!
dan_ny tinem pumnii si tie, sa fie cu ochisori.

Eu, am luat putin pauza, chiar daca v-am citit din umbra, ca m-am luat cu "neshte" treburi si nu aveam rabdare sa scriu, plus ca pendulam apoi intre pat (nu va impacientati, s-a adunat oboseala, am mancat putin mai ca purcelul si ma simteam de parca am ) si calculator sa mai vad cate una, cate alta.
Asa ca va urez o seara placuta,va pe toate, toate si sa ne intalnim pe aici si de maine in colo, cu o saptamana noua si cu vesti numai bune.


Poze nunta Timisoara

Va doresc si voua ce-mi doresc mie: sanatate si mult doritul BEBE!
Lau-Meli si
Trebuie sa renasti din cenusa, ca si pasarea Phoenix si niciodata sa nu spui "Niciodata"!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Michelle81 spune:

Buna dimineata fete dragi!
L5845
-asa sa pregatesti bata sa nu carecumva sa mai vina uratii la nici o fata de aici,imi pare rau ca nu te-ai simtit prea bine,sper ca acum esti mai bine!Tu ai rezolvat ce ai avut de rezolvat?`te imbratisez cu drag!
Dan-ny-asa asa sa nu carecumva sa uiti acidul folic ca sunt cu ochii pe tine!OO si tu esti aproape de noi(mie pe 31 mi-a venit)deci luna asta se anunta multe teste pozitive nu???
Liana30Figura esti draga,cata optimism ai!!Nu pot sa nu zambesc la mesajele tale!ai terminta cu dentistul,esti tare curajoasa!
Irlandeza-FELICITARI pentru fetita!acum va puteti gandi la nume.Iti multumim ca ne-ai anuntat si pe noi!
Jojo-miha-cum te mai simti?
C.myry-mie nu imi place fotbalul de fel asa ca nu tin cu nimeni...Ce mai faci?
Catty-of ai lipsit atata vreme ,ma gandeam ca esti mai bine,imi pare rau sa aud contrariu...nu stiu ce sa zic...nu-l inteleg nici pe sotul tau,ar trebuie sa se gandeasca cum ar fi sa fie el in situatia ta si tu sa faci ca el,cum s-ar simti?Te rog sa nu te simti singura,suntem aici nu uita ca nu te lasam asa!Daca te pot ajuta cu ceva te rog sa imi spui...Imi pare atat de rau sa te vad in aceasta stare,draga de tine....te imbratisez cald si te rog incearca sa nu pui la suflet si sa te concentrezi asupra tratamentului,sa te faci bine si apoi tptul va fii bine,pana atunci suntem aici pentru tine!!!






Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Michelle81 spune:

Pepsi-ma tot minunez de tine sper ca nu te superi...cum ai tu timp de toate,cum ai tu timp la fiecare sa spui o vorba din suflet,cum ai timp de scumpii tai si cum le tii in grif pe toate!esti extraordinara!Imi pare rau ca ai primit amenda,of atat de mult,din pacate si aici amenzile sunt ridicate si fara exceptie,de exemplu daca te prind fara centura amemda este de 35 de euro pe persoana...din pacate nu fac "inchid ochii"in nici un caz...Sper din suflet ca presimtirea ta sa se adevereasca...nu am racit ma doare doar gatul dar nu iau nici un medicament,mi-am facur doar lapte caramelizat si lapte cu miere si ma simt putin putin mai bine.Nu am facut poze insa nu e ceva deosebit,nu m-am vopsit,m-am tuns doar asa cu pony si in scari si in lungime vreo 5 cm l-am scurtat....CE iti mai fac nazdravanii?Iar tu cum te mai simti?Nu ne mai pui poze noi?
IreneCam-cred ca toate procedem asa nu luam nici un medicament nimik ca ne tot gandim poate poate e un mititel acolo in burtika ceea ce sper sa fie la tine...eu cred ca ai facut testul prea repede,inca e speranta ,iti tin pumniii!
Mirela,Alinuscka,dan-ny-numaratoarea a inceput,deja am trecut de perioada fertila,mai avem o saptamana pana la test ,sper din suflet sa vedem toate dublu!
Musettepink-eu zic sa faci un test!Poate ne dai vestea cea mare,mai inviorezi admosfera de aici ce zici?
Idaira-imi pare rau ca ti-au venit uratii dar uite bine ca au trecut deja si te apropii de perioada fertila si ai sa vezi ca se va intampla minunea in curand!Si eu ma gandesc la tine sa stii!
Irinabobe-unde esti????
Teo2rina-te rog sa ai grija de tine si sa nu mai faci mult efort ca te bat!am sa iti tin pumnii la eco,in ce zi ai programare saptamana asta?te cred ca iti este frica dar sigur va fii totul bine!!
Remaliss-ce este cu tine?Nu ami reusesc sa dau de tine,sper din sufllet ca esti bine,da-mi un semn ceva!
Irda-nu mai stiu daca ai spus ca pleci undeva si asa ti se explica lipsa de aici...nu mai tin minte...Sper ca esti bine!
Baby-r7-ia sa nu mai lipsesti ca ni se face dor de tine auzi?Sper ca esti mai bine acum!
C.myry-noi am fost in acelasi timp la coafor,asa este ,nimik nu e mai relaxanat decat o vizita la coafor.Mi-am facut si eu din nou putin bretom asa in scari si mi l-am scurtat putin insa nu m-am vopsit ca nu stiu daca e un bebik mic si scump in burtika sau nu!
Mcrissa-esti in perioada fertila vezi sa nu o mai ratezi!
Andreea16-cum este la odisee?cred ca esti in al noualea cer!
Cristina26-sunteti o familie ca in filme,frumoasa tare!Sa iti creasca fetita mare si sa fie mereu sanatoasa!
Cristina-ana-astept cu nerabdare poze noi cu frumuselul vostru si cu tine!!Sper ca te simti mai bine!
Cristy74-ce mai faci?
Andreea-And-cum te mai simti?Mi-ar place sa ne scrii mai des sa stim cum te simti...multa putere iti doresc!
Cata14-Cum te mai simti?

Fetelor ma gandeam azi ce a trecut timpul...mai ieri ii faceam galerie Flaviei,eram aici la calculator toate emotionate,apoi Cristina26 cum a nascut atat de repede fara sa fii apucat sa facem galerie....Cristina-ana-cum isi facea griji saraca ca poate va naste acasa si se informa sa fie pregatita....si acum viata lor le este luminata de copilasii sanatosi...este atat de frumos si emotionant
!Fetelor de la noi care sunt la jumatatea sarcinii sau la inceput le doresc sa aiba sarcini usoare si copilasi sanatosi!
Va pup dulce pe toate...pe mine ma cam doare gatul,of sper sa imi treaca....Azi am o zi tare ocupata de aceea am inceput-o devreme la ora 5 ca sa am timp de toate
!





Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns musettepink spune:

Buna dimineata fetelor!Va multumesc de incurajare!Am sa fac testul miercuri sa vedem care e treaba.
Va pup pe toate,scuzati-ma ca nu va raspund la fiecare in parte dar sunt la scarbici si am f f multa treaba.Revin mai tarziu!
Va pup si o saptamana buna!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Liana30 spune:

Pepsi da de ce mama iti pare rau?ha?ca mie imi pare bine ca venii ca la cate anestezii facui pt dinti imi era teama ca nu cumva sa se prinda ceva pe'colosi apoi ce faceam?asa ca e mai bine ca venii..na ete ce ma bucur
Michelee inca nu'i terminai mai am..trebe sa'i plombez e toti din fata,apoi sa'mi faca o legatura pe dreapta ca doar acolo mai am ceva la care poate sa'mi faca legatura in rest raman cheala
dany tin pumniii fatooo ii strang binee..valabil si pt Mirelush si Michelle
musettepink pana miercuri strang bine pumnii
Lau ai invata bine..tine'o tot asa

Vreti sa faceti ceva? 5 euro pentru o viata!!

Putin cu putin se aduna marea...




"Nimic nu-i imposibil!"

Nasica

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alinushca spune:

Pai Michelle, sa inteleg ca e de ajuns sa treaca 1 saptamana de la perioada fertila ca sa facem testul? Ca daca la mine perioada asta a fost intre Joi-Sambata sa zicem, la sf. saptamanii asteia as putea deja sa fac testul sa vad daca a iesit ceva ?
Iti tin pumnii stransi! Sa dea Dumnezeu sa fie bine!

:) Sanatate!

Mergi la inceput