Durerea unei pierderi de sarcina (34)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns irlandeza spune:

Am intrat asa scurt sa va anunt ca avem o bebelina . Sunt in vacanta, acum la socri si nu am timp sa va scriu mai mult.

www.flickr.com/photos/10675576@N07/sets/" target="_blank">Noi 2 singurei

Cum creste motanica nostra 20+


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Idaira spune:

Flavia,multumesc tare mult de intrebare...si uite si raspunsul meu: sint in a 3 zi si deja mi s-a terminat CM,asa ca astept si eu,ca in fiecare luna de altfel!!!!,sa vina perioada fertila si sa incercam din nou,iar...Apropo,daca chestia cu visele e adevarata,atunci vreau si eu sa intru in visele tale
Mirelush tu cum te mai simti? Sper ca mamica ta e mai bine,sanatate multa de la mine...
Michelle,ma gandesc de multe ori la tine,sa stii...te
Si nu in ultimul rind,felicitari pt IRLANDEZA!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Teo2rina spune:

irene, eu la prima sarcina n-am vazut niciun test pozitiv. in conditiile in care am pierdut sarcina la 8 saptamani. pur si simplu nu mi-au iesit. si am facut to felul si corect ca innebunisem. fusesem la dr. si stiam ca sunt, dar pe teste nu aparea nimic.
dragelor, suntem aproape gata, am vazut ieri mobila, e super, o sa fie toata gata vineri,am aranjat curtea ca trebuie sa luam luni toboganele si leaganele, tot ce trebuie. vineri am dat cu lavabil in clasa mea si la intrare singura, ca nebuna, promit sa nu mai fac tampenii ca-l iubesc prea mult pe bebe. saptamana asta merg la control si la eco, ne masoara pliul nucal si mi-e o frica de mor. daca Doamne fereste imi zice ca nu stiu ce nu e bine? cred ca mor, nu mai vreau un esec...


Marina, o in 13+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns c.myry spune:

fetelor!
Vad ca nu prea e agitatie pe aici! Eu sunt bine. Ieri am fost la coafor. Nu ma mai vopsisem de cand am ramas insarcinata. M-am tuns, m-am vopsit si mi-am facut un tratament la par, caci chiar aveam nevoie. M-am lasat rasfatata. Si chiar a meritat investitia. Asa ca fetelor daca va simtiti deprimate, la coafor cu voi.
In rest mai nimic. Saptamana viitoare unul din cumnati se casatoreste asa ca o sa fie cam plina.
Michelle-sper ca si tu te-ai simtit bine. Am gasit Elevit dar numai la 30 tablete. Sper sa ne dai vestea cea mare in curand.
Flavia-multumim pt. noul capitol Sa fie cu noroc la toate. Stii ca m-am vopsit si am multe suvite blonde. Poate ca sint si eu una din cele 3 blonde.
IreneCAM -bineinteles ca trebuie sa fii optimista. Mai asteapta putin si fa inca un test. Iar daca nu a fost luna asta, luna viitoare va fi cu noroc.Ai vazut ca Flavia a visat si blonde si brunete. poate ne poarta noroc!
oana_oana26-te rog nu dispera. Toate trecem prin momente care ni se par fara iesire, dar incet incet vedem si lumina. Va fi bine. Stresul nu ajuta. Visul cu bebicul va deveni realitate dar trebuie tu sa iti revii hormonal in primul rand pt ca sarcina viitoare sa fie bine. Sincer eu aveam doar 8 sapt. Pe 05.06, dar simt ca abia acum mi-am revenit din pct de vedere hormonal.
L5845 -sa speram ca acest capitol va aduce mai mult noroc tuturor. Ah, ce m-as bucura ca durerea ta de sani sa fie cu noroc.
musettepink-nu te ingrijora. Sigur e o simpla raceala. Asa e, sunt o groaza de femei care fac avorturi , altele abandoneaza copiii si noi ne chinuim atata…
blueeyes2003, Alinushca -numar si eu pentru voi. Poate va port noroc.
Mcrissa-tin pumnii si pentru tine! Perioada fertila sa aduca vesti bune.
Baby-r7 - imi pare rau ca ai atatea pe cap. Nu iti mai face ganduri negre. Sint sigura ca mama ta isi va vedea nepotii crescand. Multa sanatate mamei tale si tie putere sa poti merge inainte.
irlandeza -– felicitari pt fetita! O ce bucurie! Sa fie sanatoasa si sa ai o sarcina fara probleme in continuare. Si vacanta placuta!
Idaira, Danangie, Andreea16, Remaliss, Liana30, Cristina-ana, Chantal, Irinabobe, Criyty74, Irda, Teo2rina


myry

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns musettepink spune:

IreneCam ma aflu cam in aceasi situatie cu tine,trebuie sa-mi vina ieri cm-ul si nu mi-a venit dar test nu am facut de teama ca imi ieses negetiv si incep sa ma stresez ca m-am dereglat si ca ce s-o fii intamplat.Nu cred ca sunt gravi pt ca nu am nici un simptom si ca sa fiu sincera parca simt ca nu sunt.Mai astept pana miercuri si fac un test,ma rog daca nu sunt gravi macar sa-mi vina cm-ul.Tu pana una alta nu sta in miros de vopsea ca poate cine stie ,testele astea mai dau si erori si poate chiar esti gravi.De ce nu iti faci un Hcg?Am inteles ca testul asta nu da gres.Iti tin pumnii sa fie bine!!!!!!Te pupic!
Irlandeza felicitari pt bebelina!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Teo2rina nu te mai stresa ca il stresezi si pe bebe,pliul nucal o sa iasa perfect ai sa vezi!!!!!!!!
Alinusca si eu am fost ieri la Ikea si am vazut atatea lucruri dragute pt bebe dar si o gramada de gravide....Pacat ca nu ne cunostem,poate am trecut una pe langa cealalta,mi-ar fii placut sa ne salutam!te pupic!
Pepsi sper sa nu fi racit totusi,fetele ai vazut ce mi-au zis,sper sa aiba dreptate,inca mai caut un dr bun care sa nu fie in concediu.Te pup!
Cristina26 te pup!
Michelle pupici!Tin pumnii pt test!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns musettepink spune:

Cmyry sa-ti fie de bine aranjatul la coafor!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Teo2rina spune:

c.myry, ai dreptate cu coaforul ca linisteste. la fel si cumparaturile. sa-ti fie de bine!
musettepink, multumesc de incurajari. nu mai cobi ca nu esti gravida, de unde stii? surprize pot aparea mereu.
flavia, ma bucur pentru voinicutul tau ca nu mai e alergic ca era o problema si pentru el, dar si pentru voi. imi pare tare rau pentru ce ai patit in parcare, astia nu sunt oameni. n-ai ce sa le faci, decat sa le urezi cate ceva si cum tu le cam nimeresti, s-ar putea sa li se intample. pentru tine si voinicii tai.
michelle, saptamana asta ma duc la control asa ca tine-mi pumnii ca sunt speriata. ma bucur ca esti optimista, asa trebuie sa fii mereu. si daca iti pierzi iar optimismul, iti mai trimit eu.

Marina, o in 12+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alinushca spune:

Ce nebunie si cu IKEA asta !! Noi am fost acolo sa mancam specialitati Suedeze ca am ramas amandoi cu pofte din-astea dupa ce am fost anul trecut in Suedia. Mobila nu m-a incantat. Nu prefer stilul lor siplu si lipsit de orice personalitate. Dar chestiile pentru bebelusi mi-au placut maxim!

blueeyes2003,Michelle, numaram impreuna luna asta. Desi eu am ciclu de 32-33 de zile asa ca inchei numaratoarea putin mai tarziu decat voi. Sa dea Dumnezeu sa iasa cu 2 liniute la toate 3!!

In rest, pe linie !

:) Sanatate!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns catty spune:

Buna seara dragele mele,
Din pacate nu am mai intrat de multa vreme, pt ca nu ma simt in stare. Felicit din tot sufletul toate gravidutele si mamicile si imi plange inima pt toate fetele care se chinuie.
Din pacate la mine lucrurile merg din rau in mai rau. De cateva saptamani am aflat ca am tromboflebita acuta si acum sunt pe tratament. POsibila cauza tratamentele hormonale pt sarcina si o mostenirte genetica de familie. Mi se umfla picioarele f rau si uneori de abia pot merge. Si ca sa fie treaba treaba cumnata mea este insarcinata, si eu primesc palme si reprosuri. Toata lumea tine sa mi-o ridice in slavi ca e norocoasa, ca arata bine ca graviduta, etc. Cel mai rau este ca familia sotului meu ma ataca mereu si el nu face nimic, si atunci cand "cumnata" se simte rau sau tuseste sotul meu fuge la ea ca deh.... ea are ce nu poate nevasta.
Sunt intr-o continua depresie si vreau sa termin o data cu tot chinul asta. Nu mai suport pe nimeni si pe nimic. Am ajuns chiar sa imi urasc sotul. Nu mai pot trai asa, dar nu gasesc forta sa ma ridic si sa merg mai departe.
Va doresc ca DD sa aiba grija de voi si sa va indeplineasca toata dorintele.
Pupici tuturor

catalina

"Uneori ai suferit prea mult ca sa ai dreptul sa nu spui niciodata SUNT PREA FERICIT"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dan_ny spune:

blueyes, michelle, alinushca intru si eu in clubul numaratoarelor?!...desi la mine prima zi a fost 29.iul....offf!...am asa niste emotii luna asta...asa de mult mi-as dori...ce bine ar fi sa vedem toate liniutele mult dorite...

_
priveste mereu lumina soarelui si nu vei mai vedea umbrele- helen keller

www.flickr.com/photos/9800913@N03/sets/72157600884782937/" target="_blank">poze
www.flickr.com/photos/9800913@N03/sets/72157600885453107/" target="_blank">poze din concedii

Mergi la inceput