In impas

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns claudia_a spune:

Eu as incerca sa ma abtin. Cel care te-a sunat probabil stia ca voi nu mai sunteti parteneri si totusi nu te-a intrebat nimic altceva decat numarul lui de telefon! Eu una as fi intrebat macar ca info de ce ati renuntat la parteneriat... Daca nu l-a interesat, inseamna ca oricum nu ar fi dat ascultare spuselor tale!
Am observat de-a lungul timpului ca atunci cand te bagi intr-o relatie, cand dezvalui faptele cuiva... tot cel bine intentionat pica de fraier.
Am inteles ca e bine in viata sa curga totul de la sine... isi va da seama singur si atunci te va aprecia ca nu ai spus nimic... sau poate acel fost partener al tau se va schimba in bine! Nu poti sa stii... nu influenta viitorul; lasa-le sa se desfasoare asa cum trebuie!
Parerea mea


Mami si www.babiesonline.com/babies/n/nasturica" target="_blank">Ioana nasturica
Niciodata nu trebuie sa plāngi dupa ceva care nu poate plānge dupa tine.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns goldi spune:

quote:
Originally posted by goldi

Daca spui, risti sa pari invidios si razbunator - asta daca nu cumva deja fostul asociat i-a impuiat capul amicului si indiferent ce i-ai spune acum este superflu; daca nu spui si lucrurile se termina urat in noua afacere, amicul iti va reprosa ca nu l-ai atentionat.
Cea mai buna varianta mi se pare cea cu atentionarea amicului ca ii stai la dispozitie cu referinte, daca considera necesar, iar daca nu le doreste ...asta e, tu ti-ai facut datoria, chiar daca stai cu inima stransa, nu mai ai ce face.

Mergi la inceput