Luati-ma de urechi !!

Luati-ma de urechi !! | Autor: alessia105

Link direct la acest mesaj

Nu stiu daca aici merge sau la in unul sau doi ..dar cred ca aici ...anyway

Nu sunt genul de om care sa judece sau care ramana insensibil la ceva rau ..grav ...dar azi ...
Azi am aflat ca cineva care ne-a facut un rau imens anul trecut , are un necaz mareee ...si m-am bucurat chiar fff tare ..pentru ca a mia oara am primit confirmarea ca "cineva e acolo sus, si nu doarme".
Si credeti-ma cand zic imens, ma refer la IMENS ,adica pe toate planurile ..am pierdut tot de la bunuri materiale pana la a ma pierde pe mine , (aproape )

Acum ma simt vinovata ..e 3.35 am si nu pot dormii de remuscari ... pentru ca ma bucur de necazul altuia ...

Is sanatoasa ???!!!!????

----------------------------------------------------
Alessia,Dezbracatu' si Spiderman

Si ei au dreptul la viata...semneaza si tu

O parte din mine

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Lemoni spune:

Dupa cum sti roata se intoarece, e adevarat ca dumnezeu nu doarme!
Te las sa te bucuri numai putin .


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Iubika spune:

Din cate vad eu bucuria pentru necazul altuia a durat doar o fractiune de secunda,acum deja iti faci procese de constiinta.

Deci esti sanatoasa

Pozici superbe! Zambiti, va rog! Un clic pour la forêt
I could give up chocolate but I'm not a quitter...
Click aici pentru a primi zilnic bancuri in casuta de mail!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miria_cristina spune:

Nu-i normal si crestinesc sa te bucuri pentru necazul altuia, desi e omenesc.
Dupa cum vezi, fara sa fi facut tu ceva ca sa te razbuni, omul si-a primit rasplata.

Nu-ti incarca sufletul si constiinta cu sentimnete negre! De multe ori, tot tu vei trage si te vei imbolnavi, iar cei cu pacatul vor suferi numai la vremea lor.

Cristina si Damiana (5 nov 2004) http://photos.yahoo.com/miria_cristina

"Treci din lumina in umbra pentru a face loc altora."

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alessia105 spune:

Fetelor multumesc mult ...m-am mai linistit ,desi imi incoltise ideea sa le intind o mana de ajutor ,dar sincer cred ca daca afla al meu ..nu va exagerez ca cred ca ma ia la bataie ... nu va speriati ,nu e genul violent ,nu e nici macar genul certaret ....dar prea multeeeee am patimit ( eu ca eu ..dar al meu inzecit ) de pe urma lor ...si asa s-a cam aprins ca nu am dormit azi noapte de ganduri ...mi-a zis " tu stai si te framanti , si ei au ras de noi si i-a durut undeva ( plecand in excurise intr-o insula tropicala ) ca au facut ce au facut ,numai faptul ca apoape ne-au lasat pe drumuri cu copil de nici un an si nu merita nici cea mai mica atentie ,vezi bine ca nici acu dupa apoape doi ani nu ne-am putut ridica macar la un nivel acceptabil "Si mi-a interzis sa mai vb de asta ....dar na ma macina ..asa ca ma eliberz si eu aici pe forum ...

----------------------------------------------------
Alessia,Dezbracatu' si Spiderman

Si ei au dreptul la viata...semneaza si tu

O parte din mine

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aidaciolac spune:

Mai , mai , ce chestie!
Chiar am vrut sa iti scriu , ca nu cumva vrei sa le intinzi o mana de ajutor!?
Mai , mai , parca ma vad pe mine , noroc ca si eu am un sot care ma ancoreaza si ma linisteste si ma trezeste , desi eu nu am trait asa probleme si nici nu am nevoie.

Ai grija de tine!



Aida - mama de pisica mica.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lemoni spune:

Moaca esti auzi sa-i ajuti, dar na eu vorbesc care nici barbat sa ma tina in frau nu am , al meu numai daca deschid gura zice hai fata cea fost a fost sa sarim in ajutor ca nu vezi ce rau le e.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mariaa spune:

Alessia, te-a tras curentul ?! :)

Asta-i vorba lui barbatu-miu pentru cazuri din astea :D stai pe fundul tau, e cine sa regleze conturile acolo sus...ai grija de puiutii tai si construieste-ti o viata asa cum visezi tu si jumatatea ta!

te pupez :)


Implica-te, spune celui de langa tine despre aceasta boala !
lyme suport romania
ador copii
Si ei au dreptul la viata, semneaza si tu

<< rabdarea este cheia fericirii >>

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Rufus spune:

Ba eu zic ca, daca poti sa-i ajuti, fa-o; dar nu fara stirea sotului. Iar gradul de implicare sa nu iti dauneze. Singura varianta pe care as exclude-o, ar fi ajutorul banesc. Sau taman de aia e vorba?

poze multe cu noiAna a implinit un an 20062007

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns b.nica spune:

eu m-am confruntat de atatea ori cu situatii similare ca la un moment dat am intrat la ganduri.mai toti cei care ne-au facut rau au avut de suferit.
si eu m-am gandit ce atitudine sa iau,in niciun caz nu m-am bucurat.razbunarea nu este sportul meu preferat.dar,cum ma distantasem de persoanele respective, am pastrat distanta si am mers mai departe.cred ca asta trebuie sa faci si tu si fi convinsa ca "fiecare pasare pe limba ei piere".

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns principe spune:



si noi am patit asa ceva ,noi am pierdut banii ,noi ne-am suparat ,ei au facut toate matrapaslicurile ,ei au disparut.
daaaaaaaaaar dupa vreo 2 ani a sunat madama avea un bb mic bolnav ,altul mare ,au ramas fara casa ,fara bani ,nu aveau cu ce cumpara medicamente ptru bb.
mi-a fost mila de bb i-am primit la noi in casa ,au stat bine merci fara sa plateasca 1 cent si au mai facut un copil ...ea nu lucra ,el azi lucra miine nu-i placea sau il dadeau afara ,au stat pe cocoasa noastra 1 an aproape ,inainte sa nasca am putut sa ma scutur de ei platindu-le depozitul ptru chirie ,doar sa scap de ei si fiindca i-mi veneau neamuri din ro in vizita si nu mai incapeam.
cit au stat la noi le-am botezata copilul al 2-lea.
dupa ce au plecat sau mai bine zis dupa ce i-am maturat au mai stat cam un an in ve au gasit un alt bolovan p care sa-l fraiereasca si au plecat in ro fara macar sa spuna la revedere.
noi multumim lui dd o ducem bine iar ei traiesc ca niste milogi chiar mi-e mila de cei trei copii ai lor.acum cica sunt prin spania.inainte de venezuela au fost in belgia ,nu sunt tigani dar sunt mai rau.noi uitam repede raul ,si ne induioseaza suferinta mai ales cind sunt implicati si copiii.nu ne pare rau ca i-am ajutat,i-mi pare rau ca nu or sa fie parinti buni niciodata.

monica mami de print

Mergi la inceput