Mamici si viitoare mamici de gemeni & tripleti 14

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns AdinaF spune:

quote:
Originally posted by elen

fetelor cum pot sa pun semnatura si poze???






elen, mergi la "profil personal" si acolo poti sa-ti prelucrezi semnatura. Dupa ce ai "intocmit-o" poti sa o si vizualizezi.

pt poze, tb sa-ti faci intai un album - de exemplu Picasa, Webshots, si link-ul albumului il vei putea copia in semnatura, pt a aparea pozele de fiecare data cand postezi un mesaj.

Sper ca te-am lamurit putzin, daca nu intreaba ...aici sunt doar fete dragutze care te vor ajuta cu sigurantza.

Noapte buna fetelor, si gravidutzelor un optimism debordant!

Mai jos avem putine pozici noi...

La geam

La piscina

Basmalutza noua


Hrana sanatoasa

4 ochisori frumosi


Adina, imblanzitoare de Fabian si Alexander (06.10.2006)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns AdinaF spune:

oanna, eu spun ca nu e deloc scumpa casa, depinde in ce stadiu se afla si cat va mai costa renovarile. Iar Oradea e un oras f. frumos - iti doresc sa va iasa planurile cu mutatul - si intr-adevar gradina ti-ar mai usura munca ta cu tripletzii.
Un singur sfat insa: sa nu plantatzi trandafiri, ai mei tot timpul se indreapta atza la tufele de trand., nu-i pot lasa nici 5 secunde singuri afara.
Weekend romantic impreuna cu sotzul tau !

La geam

La piscina

Basmalutza noua


Hrana sanatoasa

4 ochisori frumosi


Adina, imblanzitoare de Fabian si Alexander (06.10.2006)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Laura25 spune:

Oana e super ca pret! Eu am vazut de ex. in Piatra ap. cu 4 camere, ceva la 102-103mp, gol, fara nici o imbunatatire, intr-o stare jalnica, la 750000 Euro. Ca sa nu mai vorbim de preturile din Bucuresti ... Eu daca as gasi asa o oferta (e chiar in oras? sau mai departe?), nu as ezita mult. Sanatate multa si concediu placut in continuare.

Adina ma uit mai tarziu la poze, nu pot sa le ratez.


Laura de shtrumphi, Bianca Andreea si Rares Mihai (13.06.2005)

Fotografiile noastre
Filmulete cu shtrumphi

www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=77878" target="_blank">Poveste cu shtrumphi , Jurnal de calatorie prin viata cu gemeni

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pussi spune:

buna dimineata
elen, elyanne, Flavia eu sunt o optimista si o pozitiva prin natura mea... dar mai am si eu caderile mele cu intrebarile aferente! Multumesc frumos pt. sfaturi, e foarte adevarat ce spuneti... e cea mai frumoasa perioada a vietii mele, e total deosebita fata de ce am trait pana acum! Am senzatia ca e o mica lume a mea ... eu si fetele mele
Oana eu zic ca e super pretul.. in TM, nu gasesti decat apartament la banii astia!

Si o intrebare.. am o secretie alba.. nemirositoare, negelatinoasa...care de vreo 2 zile parca a crescut in cantitate! E normala?




PUSSI 23+ SABINA ELENA & ANA NICOLETA

Cum creste Burtica Roz

Poze Cu Tustele mele

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns elen spune:

oana, in bucuresti iei o garsoniera cu banii astia


deci sa o stapaniti sanatosi:)) adik nu mai sta pe ganduri

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns MadyEr spune:

Buna fetelor!

Urez si eu cu intarziere "La multi ani!" tuturor celor care isi serbeaza ziua de nume. Multa santate, fericire si o viata plina numai de lucruri bune.

Pussi, ma alatur si eu fetelor care te-au sfatuit sa stai cat mai mult in pat. Sie eu am stat de prin saptamana 28, dar doctorul imi zisese sa nu ma mai duc la servici deloc. Si am ajuns in saptamana 38, cand din pacate mi-a crescut mult tensiunea si a fost nevoie de cezriana. Oricum nu prea mai aveau loc fetele pt ca mie nu mi-a crscut prea mult burta. Chiar m-am mirat ca au ajuns la greutatile pe care le-au avut. Si eu am fost stresata ca o sa nasc prematur si nu s-a intamplat. Asa ca profita de aceste momente minunate!

Fetelor am si eu cateva intrebari, poate ma puteti sfatui:
- cat timp v-a cazut voua parul ca la mine de vreo luna imi tot cade ceva de speriat si nu stiu daca sa iau ceva impotriva caderii parului
- am citit de curand in Mama si copilul ca bebeii trebuie spalati de 2 ori pe saptaman pe cap, insa eu le spal pe fete la fiecare baie. Poate sa fie vreo problema? Voi cum faceti?

Noi facem bine. Crestem, radem, mai avem si crize de plans cand nu ne convine ceva. Am fost la cantarit astazi si saptamana viitoare o sa mergem la vaccinul de 4 luni. Daca la primul au facut temperatura asa o sa fie si acum?

Am mai pus poze noi daca vreti sa ne vedeti cum am crescut:
http://www.flickr.com/photos/10263964@N06/


Mady de Ana -Maria & Monica-Gabriela (17.04.2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Laura25 spune:

Mady, sunt pe fuga, asa ca raspund scurt si la obiect, o sa ma uit si la pozele zilele astea:
- Mie stiu ca mi-a cazut parul, de am hotarat sa-l tai scurt. Nu il aveam f. lung, dar oricum... Nu mai tin minte cat timp am suportat naparlirea, dar stiu ca mi-am luat o cutie de vitamine cand am inceput sa alaptez si zilele astea cand faceam curat, am gasit-o aproape plina (am luat 4-5 pastile). Daca ti-a mila de parul tau, incearca sa-l ajuti cu vitamine, cu mancare sanatoasa.
- cand erau bebelushi si ii spalam in caditza mica, shtrumphii faceau baie generala (inclusiv pe par) zilnic. Ca o fi bine, ca o fi rau ... asa am facut eu! In primele 2-3 luni imi amintesc ca ii spalam in ceai de plante (aveam o babutza de la care luam din piatza), nu in apa de la chiuveta si aveau pielea alba si fara nici o bubitza sau iritatie.
- nu cred ca e obligatoriu sa faca iar febra, dar e bine sa fii pregatita. Bafta! Sa fiti sanatosi!

Laura de shtrumphi, Bianca Andreea si Rares Mihai (13.06.2005)

Fotografiile noastre
Filmulete cu shtrumphi

www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=77878" target="_blank">Poveste cu shtrumphi , Jurnal de calatorie prin viata cu gemeni

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns elen spune:

mady er, cade la greu parul si acum la aprox 4 luni

baie le facem im fiecare seara


intreb: la cat iti crescuse tensiunea? eu mai am inca pitici pe creier cu nascutul...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Laura25 spune:

Fetele, cu surle si trambite si mai ales cu multa mandrie, am venit la voi sa ma laud ca e gata CAMERA SHTRUMPHILOR!!! As mai vrea sa le schimb perdeaua si in loc de lustra sa le pun o aplica in forma de scoica. Dar nu am avut timp deocamdata sa caut. Sper cat de curand sa gasesc cumparatori pt patuturi, sa scap si de alea, sa le fac mai mult loc in camera.

Laura de shtrumphi, Bianca Andreea si Rares Mihai (13.06.2005)

Fotografiile noastre
Filmulete cu shtrumphi

www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=77878" target="_blank">Poveste cu shtrumphi , Jurnal de calatorie prin viata cu gemeni

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns elen spune:

laura - felicitari!

super camera

oare ce fac prichindeii lui ayumi?

Mergi la inceput